Dök İçini Rahatla

Çok umutsuzum. Bu umutsuzluk kimi zaman siyah gibi, göz gezdirmeyle derinliği anlaşılmıyor. “Daha ne olabilir?” diye istemsizce beliren soruların cevapları gibi göz önüne çıkan manşetlerden yoruldum. Kendi içine çekilerek büyüyen biri sanırdım kendimi. Oysaki içim çığlık atmaya başladı ve bununla gelen sorgulamalar… Hiçbirinin sonu yokmuş gibi hissediyorum. Sorular var, cevaplar meçhul. “Kategori değiştirilebilir mi?” ama ben, evimde yabani bir sümbül olsun istiyorum. Kavramlar arasında bağ kurmaya çalışmak nereye kadar? -Kimin olduğu belirsiz- güncel ahlak ise nereye kadar? Toplumsal bir patolojinin derinine giderken, yolculuğumuzda bir savunma sistemi olarak kurmacaya sığınabildiğimiz bir düş dünyası diliyorum.

3 Beğeni

Kitapları düzenlerken Fablehaven ile göz göze geldik. Aklıma @Agape Abla geldi tabi ki. Sahi nerelere kayboldu? Umarım kötü bir şey yoktur. Diskdünya haberine bile yorum yapmamış.

3 Beğeni

Biraz sağlık problemi varmış.

2 Beğeni

Konuşma imkanınız varsa iyi dileklerimi iletin. Tüm sosyal medya hesaplarımı sildim maalesef. Umarım en yakın zamanda iyileşip aramıza döner.

4 Beğeni

Elbette iletirim. Döner döner, o ne cadıdır, neler neler atlatmıştır şimdiye dek.

3 Beğeni

Unutmuşum…

Etme cahille muhabbet, falan filan… :slight_smile:

8 Beğeni

Massallah bu sene iyi yobaz yaptı… Ürün bol.

1 Beğeni

Gazete haberleri üzerinden veya duyumlardan haraketle detaylarını bilmedikleri dava dosyaları üzerinden sosyal medyada insanları suçlu, suçsuz, kahraman ,hain ilan eden insanlardan gına geldi bana.

3 Beğeni

Bu konuda katılıyorum.
X terörist diyorlar, x terörden yargilanmamis bile, hakaretten yatıyor…

Yargı bizde tamamen sucsuzlugu ispatlanana kadar herkes suçludur moduna geçti. Birde eskiden gazeteler kullanılan ifadeye dikkat ederlerdi. Adam tutuklu yargılanıyor, suçu sabit değil tartışma programında çıkmış Z üniversitesi hukuk profosoru diyor ki hapis yatmakta olan …

Bu negatif olanı. Pozitifte de çok fazla ve çok hızlı kahramanlar var. Bir gecede… Ama bunlar hep bu ülkenin normali. Içinde bulunulan eğitim ve adalet sisteminin ürünü bunlar.

3 Beğeni

İnsan ilişkileri çok komplike olmaya başladı. Kimsenin söylediği söylemek istediği değil, yaptığı yapmak istediği değil. Herkes satranç oynar gibi karşıdakini iki üç hamlede köşeye sıkıştırayım, kontrol altına alayım gibisinden bir değişiklikler bir tuhaflıklar. Düz bir diyalog yok ya her şey katman katman, asıl niyet iki bölüm sonra ortaya çıkıyor. Delirmiş insanlar yemin olsun.

19 Beğeni

Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, 2018’deki bir köşe yazısını aynen şöyle bitirmiş:

"Hayat ne kadar da gür bir incinme…"

Dakikalardır düşünüyorum. Bu cümleye hiçbir anlam veremedim! Anlayan varsa beri gelsin!!!

Şimdi bir kere duydum bunu ya, aklımdan çıkartamıyorum da…

(Emine Erdoğan’a en yakın isimlerden biri olan Sibel Eraslan, 2018’de "Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşavirliği"ne atanmış!)

“Anlayan varsa beri gelsin!!!” Ünlemlerin farkında olarak ve tabii bunu bir davet kabul ederek diyorum ki “Hayat incinmelerden ibarettir”

Yani, bu işin Türkçesi, belagata uygun olanı, sizin ifade ettiğiniz gibi olur, öyle değil mi?

Eraslan’ın, edebiyat parçalamak için lafa takla attırdığını ima etmek istemiştim. Sizin düzelttiğiniz haliyle, ifade kesinlikle daha veciz oldu.

Hayatı “gür bir incinme” diye tarif etmeye kalkan, herhalde yazın tarihimizde daha önce olmamıştır. Niye olmamıştır? Hepten anlamsız olacağını bildikleri içindir değil mi.

1 Beğeni

Son zamanlarda hiçbir şeyden keyif alamıyorum. Kitap okumak eskiden benim en sevdiğim hobimdi ama şimdi okurken keyif alamıyorum. Eskiden arkadaşlarımla sinamaya gitmek benim için çok eğlenceli bir aktiviteydi ama şimdi değil yarın mesela Thor’un yeni filmine gideceğim ama hevesli değilim. Daha çok şey var… Sürekli bir bıkkınlık, sıkılganlık içerisindeyim. Üniversite sınavına atlatınca keyifli, huzurlu olurum diye düşünüyordum ama keyifli ve huzurlu değilim. Yaklaşık 1.5 senelik aşık olduğum bir kadın var son zamanlarda tabii işin olmayacağını mantıklı düşünmeye başlayınca bu duygum törpülenmişti ancak kızla kanka gibi olduğum için sürekli bir muhabbet içerisindeyiz o yüzden fazla da bu duyguyu bastıramıyorum. Yani bilemiyorum ülke şartları yüzünden mi bu hale geldim, dinden uzaklaştığım için mi bu hale geldim, Ankara’dan mı bunaldım bilmiyorum…

9 Beğeni

Sen dört yıl lisans+ iki yıl yüksek lisans oku, üç sene öğretmenlik yap, hâlâ yeterliliğini kanıtlamak için oturup kpss çalış. Madem herkesi atamayacaksınız niye o kadar kontenjan açıyorsunuz eğitim fakültesine. Hayır, işin çileden çıkaran kısmı niye açtıklarını da biliyorum. Kahretsin ki her şeyi biliyoruz ama hiçbir şey yapamıyoruz. Bari özel okullara maaş eşitleme kriteri getirin insafsızlar. Sanki cebinizden çıkıyor, iki tane yönetmelik düzenlemeye bakar milyonlarca insanın kafasını rahatlatmak.

18 Beğeni

Komik love memelerimi atacak kimsem yok. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Bayramda bir telefon edecek kimsem bile yok.Love memesi nedir ki.

O da yok bende ama onu boşveriyorum…

https://forum.kayiprihtim.com/t/kayip-rihtim-meme-arsivi

Cevap veriyorum; gençleri 4-5 yıllığına işsizliklerini gizlemek için, anadolu şehirlerindeki ev sahiplerine, esnafa, tüccara sömürebilecekleri kaynak sunmak için ve bence en önemlisi de bu kendileri için.

Burada win win politikası var her zamanki gibi, hem işsizliği geçici süreliğine baskılıyorlar hem insanların üniversite okuyorum hayatım kurtulacak psikolojisine girmesini ve mutlu olmasını sağlıyorlar hem kendi seçmenine sömürebilecekleri insan kaynağı sağlıyorlar.

Sadece öğretmenlik değil neredeyse her bölüm için aynı şeyler geçerli.

“Modern Üniversiteler, işsizlik probleminin kamufle edildiği park alanlarıdır. Tarihte ilk defa insanlar 30 yaşına kadar eğitim görüyorlar. Bu normal değil.” - Umberto Eco

14 Beğeni