Dök İçini Rahatla

İnsanlığın ilk öğrenmesi gereken erdeminin alçakgönüllülük olduğunu düşünüyorum. Herkes her şeyi bildiğini sanıyor. Sesi daha yüksek çıkan ortada bir kavga olmasa bile galip geldiğini düşünüyor. Boş boş beyinler car car konuşup içlerinde sadece kendileri olan balonlarının kralı/kraliçesi olduğunu sanıyor. Çok yorucu. Gün içinde maruz kaldığım insanların 2/3’si böyle. Sorunun kimden kaynaklandığı ya da ortada bir sorun olup olmaması önemli değil. Herkes patlamaya hazır bir barut ve kimse de bir şey bilmediğini itiraf edemeyecek kadar gururlu egoist. Ben kendi yaşıma göre oranlayınca yıllarımı verdiğim bir alanda bile ‘Tam bilemiyorum. Başka birine de danışalım, başka bir yerden de bakalım.’ diyip doğru bilgi vermeye çalışırken, karşı taraf bunu hep fırsat bilip üstüme atlamaya hazırlanıyor. Ne diyim ya? Bunun çözümü yok. Keşke bu ve bunun kadar basit olmayan tonlarca haksızlığın, saçmalığın farkında olmadığım çocukluk yıllarıma dönsem de ‘hımınistim bin’ diye takılsam. İmkansız.

8 Beğeni

Gecenin bir vakti ne olduğu belirsiz kanalara çikan b tipi korku filimlerini izlemeye bayılıyorum.

4 Beğeni

Cayır cayır cayır gözlerim yanıyor iki gündür. Keratakonusum’dan mı kaynaklı bilmiyorum. Hiç birşey okuyamıyor uzun süre bakamıyor, yazamıyorum. Çok canım sıkılıyor

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Göz rahatsızlıkları sinir bozucudur. Biraz dinlendirmekte fayda var. Tavsiyem bol bol ekrandan, kitaptan kaçınmak. Gözlerini kapatıp bir şeyler düşünmek, hayal etmek, kurgulamak.

3 Beğeni

Benim gözlerim 4 6 derece doğuştan bozuk. O yüzden ekran başında çok durunca göz kuruluğu yapıyor ve diş ağrısı gibi çok şiddetli göz ve baş ağrısı yapıyor. Bazen 1 2 gün ışığa bile bakamıyorum. Ben çözümü Artelac göz damlasi ve Arveles ağrı kesici ile buldum. Birde bol bol su iç.

Ben ışığa hiç bakamıyorum. :joy: Baya vampir modunda yaşıyorum senelerdir. Hiç de sevmem. Işığın göz bozduğunu düşünüyorum. :sweat_smile: Şu an 4 mü oldu yoksa 5 mi oldu unuttum ama parlak şeyler ciddi ağrı ve sulanma yapıyor. Ben de bir damla kullanıyordum zaman zaman ama adını unuttum. :thinking:

4 Beğeni

Benim migren vuruyor daha çok. O yüzden de karanlıkta yaşıyorum. Gözümüz bozuk olduğundan zaten her 6 ayda bir doktora gidiyoruz. Yani en azından ben gidiyorum.

4 Beğeni

Kuşum öldü :frowning: 5 yıl sonra :frowning: Hiç beklemezken ve hasta falan değilken. :frowning:

2 Beğeni

Çok üzüldüm… Kuş konusunda çok hassasım. :cry::sob:

4 Beğeni

Bugün 32.yaş günüm. Henüz garanti bankası dışında kimse hatırlamadı :slight_smile: umarım günün sonunda cenin pozisyonunda kulaklıkla ölmeyi bekliyor vaziyette olmam :slight_smile: unutulmak en büyük korkum:)

9 Beğeni

Doğum günün kutlu olsun.Her şey gönlünce olsun :slight_smile:

3 Beğeni

Çok Teşekkür ederim :slight_smile:

2 Beğeni

Daha beteri sanırım bende var.:joy: Geçtiğimiz şubat ya da mart gibi belediyeye gittim. Emlak vergisi muafiyetiyle alakalı bir şey için. Neyse bana şu şu belgeleri topla getir dediler. Kira ödendiğine dair makbuz olsa da olur olmasa da olur dediler. Bende tamam dedim. Gereken belgeleri topladım gittim çok şaşırtıcı bir şekilde eeee makbuz yok o olmadan işlem yapamayız son iki ayın makbuzunu da getirin dediler. Bana böyle böyle demiştiniz diyorum. Aldığım cevap şu: O zamanki şef öyle dedi ama şu anki böyle istiyor. Hay sizin şefinize diye diye çıktım. Daha sonra son iki ayın makbuzuyla gittim. Bu seferde diyorlar ki e ama bu sadece 2019 yılına ait biz bununla geriye dönük işlem yapamayız eski yılların makbuzunu da getirin. Sonrasi kavga tabi. İnsanın gözünün içine baka baka resmen alay ediyorlar. Dördüncü gidişimde anca halledebildiler.

4 Beğeni

Nice mutlu yaşlarınız olsun. Ömrünüz ve ömrünüzden sonra da hiç unutulmamanız dileği ile. :blush:

@Agackakanwoody O mevzu maalesef öyle oluyor. O yoldan çok önce geçmiştim. :joy: İster inanın ister inanmayın neredeyse aynı şeyleri yaşamışız. İşlemler bitince geriye dönük ücret 60 tl çıktı. Şaka gibi. O kadar burnumdan geldi ki o güne kadar gidip almadım bile. :sweat_smile: Neyse ki o günler çok eskide kaldı. Huh…

3 Beğeni

Nice mutlu, sağlıklı ve kitap dolu yıllara. Etrafınız doğum gününüzü hatırlayan, güzel insanlarla dolup taşsın bundan böyle :slight_smile:

4 Beğeni

Halbusu devlet işleri sanıldığından çok basittir bir tanıdığa bakar. :slight_smile:

4 Beğeni

Bizimki 950 liralık bir cezaydı onun iptali içindi bu çile. Hani daha ucuz olsa gerçekten bu kadar uğraşacağıma öder kurtulurum diyor insan. :joy: Valla bende kurtuldum şükürler olsun. Sizin diğer işleriniz için de tek dileğim tek seferde kurtulmanız. :pray:

2 Beğeni

Ahahaha. Doğru diyorsun. :joy: Ay, sen çok yaşa iyi güldüm. :joy:

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim :slight_smile: durum maalesef hala stabil:) kimse hatırlamadı, ramazan ayının rehavetine veriyorum, 35 günlük kızım da sanırım bugün hat safhaya cıkan gaz problemiyle bana kendince bir kutlama yapıyor :slight_smile: geçirdiğim en güzel dogum günü diyebilirim :slight_smile:

4 Beğeni

Çok teşekkür ederim ne güzel dilek oldu bu :slight_smile:

3 Beğeni