Dök İçini Rahatla

Hayatımda ikinci sefer bir işten kovuldum ilkinin verdiği soğuk su etkisi ikincisinde de oldu hadi hayırlısı:(

3 Beğeni

25 posts were merged into an existing topic: Tartışma Köşesi

Eş durumundan tayinim çıktı :smile:

4 Beğeni

Kurtulmuşsun arnavutköyün pisliğinden. :stuck_out_tongue: Benimde eşim arnavutköyde ebe hemşire idi evlenince izmite geldi. Bir kaç sefer gittim oralarada aman aman… :sweat_smile::grin:

2 Beğeni

A post was merged into an existing topic: Tartışma Köşesi

Arkadaşlar buradan devam ederseniz sevinirim. Mesajlarınızı kopyalayıp bu başlıkta cevaplayabilirsiniz.

2 Beğeni

Ne iklim değişikliği ne nükleer savaş ne uzaylılar… bu dünyanın sonunu tek bir şey getirecek: Dezenformasyon. Doğrunun değeri düşüyor; doğru ayakkabılarını bağlarken yalan dünyanın etrafında turunu tamamlıyor. İnsanlar sistemin onlara yedirdiği bütün pisliğe körü körüne inanıyor. Böyle devam ederse bir süre sonra inanacak bir şey kalmayacak. Bu gün tek bir yalan haber saatler içinde birilerinin tutuklanmasına/serbest kalmasına neden olabiliyor. Milyonlarca kişinin bir kişiye bakış açısını anında tersine çevirebiliyor. Cımbızla, kes, kışkırt; önemli olan bilgi değil algı. Aynı şey ölümlere, toplumsal ayaklanmalara ve katliamlara neden olacak (oluyor da zaten). Milenyumla başlayan bu lanet dünyanın sonunu getirecek. Evet eskiden de böyleydi ama artık daha güçlü ve yozlaşmaya daha açık bir katalizör var: Sosyal medya. Hem memleketimin hem dünyanın bu durumuna üzülüyorum.

İkici bir not: Kifayetsiz muhterislere gıcık oluyorum. Her şeyi biliyormuş, her şey hakkında bilgi ve tecrübe sahibiymiş gibi davrananlardan nefret ediyorum. Sosyal medyanın dünyaya ikinci kazığı da bu…

7 Beğeni

Yanarım, yanarım, hasretinle yanarım, ah, Godzilla King of Monsters, IMAX perdesinde o görkemli mücadeleyi izleyemiyeceğime yanarım :pensive: :confused:

1 Beğeni

Sosyokültürel anlamda bir geçmiş sevicisi olsam da, hepimizin karşılaştığı geçmişe saplanmış insanlardan hoşlanmıyorum. Tamam güzel abim, farkındayım şu an övünecek bir şeyimiz olsa onu söylersin biliyorum ama yeter yahu bu her konuda osmanlı övücülüğü, eski türk-islam devletleri seviciliği. Eskiden ibni sina’nın kitabını avrupada okutuyorlarmış, ama biz neden okumuyormuşuz? Bakbakbak. Neden olabilir acaba üzerinden 1000 yıl geçtiği için olabilir mi? Zaten her yerde görülen yok efendim biz tekrar şahlanacakmışız, dünyaya kafa tutuyormuşuz, tüm dünya bizden korkuyormuş olayını nasıl benimsediler neden hâla göremiyorlar hiç anlamıyorum.

4 Beğeni

Bu dediklerini tarihi eskilere dayanan toplumların hepsi yapıyor. Yahudiler, Ruslar, Almanlar, İngilizler… Tek zararı bu tarz bir saplantının aşırılığında ileriyi kestirememek büyük sıkıntıya sebep oluyor.

2 Beğeni

Sizi haklı buluyorum ben. Çünkü ben de sevdiğim şeyleri paylaşmak istemiyorum. Daha doğrusu özenti kitle ile paylaşmak istemiyorum. Iron Man’i çıktığı yıl izlemiştim, MCU’yu da neredeyse haliyle 11 yıldır takip ediyorum, lisedeyken çıkacak olan filmlerine gitmek için arkadaşlarımı ikna dahi edemezdim, sonra ne oldu ? Bir anda Marvel geek’i kesildiler başıma :slight_smile: GoT’u da senelerdir takip ediyordum, her zaman ki gibi izletemediğim arkadaşlarım olmuştu, sonra ne hikmetse bir anda baktılar ki popülerleşti üniversite de izlemeye başladılar fancı kesildiler sonuç orta da görüyoruz :slight_smile: Anime dünyasına ben de geç katıldım sayılır, belli şeylerden haberim olsa da izlemiyordum, ama izleyen kitle ile de dalga geçmezdim, artık ben de izliyorum ve etrafımdan ay onu mu izliyorsun ne ki o boş şey duyarı duyuyorum, yakın da MCU gibi falan olmasa iyidir :joy:

5 Beğeni

Nerdeyse yarım asırdır Marvel çizgiromanları okuyanların çoğuna göre sadece MCU izleyenler özenti.

2 Beğeni

Valla yarım asırdır Marvel çizgi romanı okumadım, çizgi roman okumak ayrı masraf ama okuyanlar için zaten daha çok özentidirler.

1 Beğeni

@Agape neden tartışmalara kilit vuruyorsun?Bırak insanlar iyi kötü eleştirilerini yapsın.Belirtmek isterim bu tavrını hiç doğru bulmuyorum.

2 Beğeni

Tartışmanın arada bir soguması hem tartışan taraflar hem de forum için daha sağlıklıdır. Geçici ara iyidir hem de bizler bu sürede tartışmayı daha sağlıklı sürdürecek arayı vermiş oluruz.

9 Beğeni

Eleştiri yapmanızda sorun yok bana göre ama herkes sınırı koruyamıyor. Ortam gergin olduğu için bu konuya bir süre ara vermekte fayda görüyoruz. Mevzu bireyselleşiyor, bireyselleşince çirkinleşiyor… Bu konuda anlayış bekliyorum herkesten.

8 Beğeni

“Mari’ye sorarsanız bu zorluğun kaynağı karmaşa, kaos, anarşi falan değil, aşırıya kaçan düzenlilikti.”

Veronika Ölmek İstiyor - Paulo Coelho

Tartışmada birkaç kişi seviyeyi düşürdü diye birçok insan düşüncelerini dile getiremiyor. Tartışmayı seviyeyi koruyarak ilerleten insanlar tamamen soğudu tartışmadan. Tartışma eski sıcaklığını yeniden yakalayamayacak diye düşünüyorum. En çok da bizim forumla ilgili olan böyle bir tartışmayı kilitlemek çok tuhaf. Gereksiz bir yasak oldu.

3 Beğeni

Arkadaşlar bir de konu niye kapatıldı diye mi tartışalım?

Onca şey yetmedi mi?

7 Beğeni