Dök İçini Rahatla

(galeme) #1055

Daha tam bir gün bile olmadan bu denli mi değişir konuşmanın elektriği. Yazmıyorum bir daha. Ne planlar kurmuştum oysa ki işte bu nedenle nefret ediyorum aşık olmaktan. Olmayacağım arkadaş bir daha.

(Emre ) #1056

Aslında konuşulacak çok uzun bir mesela ama bunu bizim yerimize yapması gereken kişileri zaten seçiyoruz ve yıllardır bir şey değişmiyor. Değişmeyince de insanlar kendi adalet sistemlerini uyguluyor.

Aslında fikir paylaşalım, bunun üzerine konuşalım diye değil sitem etmek için yazdım sadece.

@galeme Ben mi girdim araya hocam, anlamadım /:

(Buyici) #1057

Aşk yakar @galeme kardeş. :slight_smile: Ama insana yaşama sevinci de aşılar. Sıcak sıcak iftarlık pide gibi dolaşırsın ortada. :sweat_smile:

(galeme) #1058

Geçmişte bir defa bu hataya düşüp söz vermiştim kendime ama lanet olsun ki karşı cinsin bazı hareketleri bu sözü bozmana neden olabiliyor. Bilmiyorum kafam çok karışık, plansız bir şekilde akışına bırakacağım artık.

@AeroKnight Yok sen araya girmedin, ben girdim.

(Lanfear ) #1059

Garip duygu hocam çok garip duygu.

(Buyici) #1060

Hahahaha keyfini çıkar. Yaşını sorabilir miyim? Ayrıca neden bu kadar taktın kafana ? Karşılıksız bir durum mu ?

(galeme) #1061

Mesaj gönderiyorum size tecrübeli birine benziyorsunuz.

(Emre ) #1062

Kasayı yan yatır hocam.

(galeme) #1063

Aşk meşk meselelerinde ben.

@AeroKnight Sana ve başka iki kişiye daha kitap hediye edeceğim. O kişilerin kim olduğunu balık hafızama hatırlatmak için eski mesajları taramam ve maaş günümü beklemem lazım.

(Emre ) #1064

Bana niye kitap hediyorsun hocam durduk yere anlamadım.

No ss no güven.

(Seray) #1065

Bu tip şeyler de plan yapmak işe yaramıyor zaten bence

(galeme) #1066

Ya iş konusunda dert yandığım bir mesajdan sonra iki üç arkadaş destek mesajı atmıştı. Ve tesadüfen o mesajlardan sonra beklediğim bir haber olumlu sonuçlanmıştı. Ben de o arkadaşlara kitap hediye edeceğimi söylemiştim. O arkadaşlardan birisi sensin diye aklımda kalmış.

(Emre ) #1067

Evet, hocam doğru. Karanlıkta 33 Yazar Ciltli hediye ederseniz sevinirim. Bu arada sizi üzen hanım kişisine, ona bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söylerseniz daha iyi olur.

(Buyici) #1069

Aşık olmaktan korkmayın. Neden bu kadar negatifsin. Hayatın en güzel duygusu. Karşılık bulamama durumuda var ama ne bileyim özellikle genç yaşta yaşanılması gereken bir duygu. Cesur olun. Kendinizi kaptırmayın yeter. :sweat_smile:

(galeme) #1070

O kitabı geçen gördüm satışta yok. Baskıya tekrar girdiği zaman hediye ederim o zaman. :slightly_smiling_face: 30 liradan fazlaysa bo*k ederim. :slightly_smiling_face:

Bu düşüncenin çok daha fanatik bir halini yaşayan bir tanıdığım vardı. O kişi bile artık farklı düşünüyorsa bence herkesin fikri değişebilir.

Zaten aşk bir seçim şansı değil ki. Olacağım veya olmayacağım diye bir seçenek sunmuyor. Bana sunmadı en azından.

(Emre ) #1071

Oldu o zaman biz kalkalım.

(Seray) #1072

İnsanlar yüzyıllar boyunca neden savaşmış? Savaşmışlar da tarih boyunca ellerine ne geçmiş? Yıkık şehirler, yanmış binalar, yok olmuş bilgiler, kitaplar binlerce ölü insan veya çocuklar mı? Sırf bu savaşlar yüzünden bile insanlığa tarih tarihine dair bir sürü bilgi yok olmuş.
Bir parça toprak için fetihler yapılıp durmuş, yayılmışlar, o da yetmemiş, daha çok büyümek istemişler. Büyük yöneticilerin egolarının tatmini için mi bütün bunlar? Güç gösterisi mi? İnançlar için mi? Bencillik mi?

Ban öyle geliyor ki hepsi bir insanın egosunu tatmin etmek için olmuş. Onlarca insan da arkasından sürüklenmiş, buna kendileri de inanmış ve ne yazık ki ne insan evladı dünyaya hüküm sürdüğü sürece de savaşlar bitmeyecek…

Savaş, savaşmak insana özgü bir şey değildir.

(Seray) #1074

Hayvanlar arası bu tip kavgalar aynı türe ait farklı popülasyonlarda ki canlıların ortak komüniteler de yaşamasıyla oluyor.
Benim bahsetmek istediğim şey aslında dünyanın bütün insanlara yetebileceği, diğer canlılara bile yeter, ama biz insanlar onu içten içe yok ederek zarar vererek üstünlüğümüzü göstermeye çalışıyoruz, hem bizim savaşlarımız da şempanzeler gibi 6-10 kişilik gruplar olmuyor, binlerce kişi oluyor. Gerçi belki iki ayrı türün (bizim ve şempanzelerin) sayısını karşılaştırınca belki oran olarak aynıdır, bilemiyorum. Yine de insanlar silahlar, bombalar, savaş araçları da üreterek kıyımı kat be kat arttırmış…

Evet diğer kuyruksuz maymunlar İnsan kadar sosyal değiller. Bu nedenle sayısal olarak daha az hayvan topluluğunun üye sayısı. ( Başka sosyolojik nedenler de var tabi) Çok da önemli değil kaç Aslan, Kaç Maymun, kaç Karınca ya da İnsan olduğu Tüm hayvan türleri hem diğer türler hem kendi türleri ile ( sürü, kabile, devlet vb) savaşmakta. ( Avlanma değil) bölge ele geçirme, bölge koruma, liderlik v.b…