Dök İçini Rahatla

Ya zaten çok yakın ağaç. Dalları filan sürtüyor. Hatta bazen kesiyorum mecburen cam zor açılıyor. Ağaca çarpınca da haliyle… Çok saçma bir durumdu gerçekten.

2 Beğeni

Ama güzel bir hava katıyordur eve. Bakın evimiz doğanın içinde… :smiley:

2 Beğeni

Beton doğa :joy: Kalan tek ağaç caddede zaten ona da gelen geçen çarpıyor.

2 Beğeni

Artık heryer beton, geri dönüşüde yok. Malesef bunla yaşamaya mecburuz. Doğuştan şanslı olanlar var mesela İzmir Foça da doğup büyüyen arkadaşım gibi, ben ise 45 derece ve yüzde yüz nemin altında doğdum :smiley:

2 Beğeni

Allah sabır versin bize. :unamused:

2 Beğeni

İçimi döküyorum ama rahatlar mıyım bilmiyorum. Engelli fazlasıyla sinir bozucu birşey. Sabah kalkarken aynı gece yatarken yine aynı. Ve bu ölesiye kadar böyle devam edecek. Ne yaparsan yap değişmeyecek. Sen bir engellisin. İstediğin kadar ilim sahibi ol bir önemi yok. Ne kadar çalışırsan çalış meslek seçme şansın yok. Sevmediğim bir mesleğe devam etmek zorundayım. Tek başına sokakta yürümek bile eziyet iken ne bekliyordum ki. Bazen kendime soruyorum o kadar çalışma, öğrenme ne içindi. Şu anki halim için çok daha azı yeterliydi. Sonuç sevmediğin bir mesleği devam ettirme zorunluluğu, emeklerin boşa gitmesi, insanların acıması ama iş ciddi konulara gelince sen engellisin olması ve tabi ki en basit şeyleri bile malum nedenle yapamamak. Bazen diyorum böyle olduğumdan dolayı mı bu kadar çok kitap okuyorum :roll_eyes:

10 Beğeni

Otobüste tüm yol boyunca susmayan yolculardan nefret ediyorum.

9 Beğeni

Özellikle problemlerini telefondan doğru çözmeye çalışanlar

5 Beğeni

Engelli olmak gerçekten de zor iş. Allah yardımcınız olsun. Ama “istediğin kadar ilim sahibi ol bir önemi yok” sözünüze katılmıyorum :slight_smile: Hatta engellerinize rağmen okumuş olmanıza, çalışmanıza, pes etmemenize gıptayla bakıyorum. Hiçbir engeli olmamasına rağmen bunları yapmayan o kadar insan var ki…

Ayrıca sevmediğiniz bir mesleği yapma konusu da sadece size özel bir şey değil ne yazık ki. Ülkemizdeki çoğu insan, özellikle de üniversite mezunları sevmediği meslekleri okuyup yapıyor maalesef. Bu bir avuntu değil tabii ama size özel bir durum olmadığını düşünmek bir parça moral olur belki.

Allah yardımcınız olsun tekrardan.

11 Beğeni

Burada arkadaşların var dostum merak etme. Dertleşmek istediğin zaman bir mesaj atman yeterli. Günün çoğu zamanı müsaitim. :slight_smile:

4 Beğeni

Sabah icrada koşturduktan sonra duygusal bir patlama yaşadım sanırım. Şu saatte kendime geldim.:roll_eyes:Özellikle iş sırasında karşıma sorunlar çıktıkça şu sıralar oluyor :frowning:

4 Beğeni

İcralar yorar. Bende onlarla iş yapıyorum telefonlarını bile açacak zamanları olmuyor yada kasten açmıyorlar.:joy:Siz ne iş yapiyorsunuz ?

2 Beğeni

Bir devlet kurumunda avukatım :slight_smile:

5 Beğeni

Uzaktan bize çok güzel ve tatlı görünen kuşlar diğer türdeki kuşların yeni doğan yavrularını öldürüyorlar. Doğada gerçekten merhamet yok. Bu gidişle nefes alan hiçbir şeyi sevemeyeceğim.

4 Beğeni

Mesela maymunlar birbirlerinin doğum yapmasına yardım ediyorlar :slight_smile:

2 Beğeni

Hasta ve sakat olan kemdi yavrularını da öldürür kuşlar ve bir çok hayvan türü. Kedi, köpek besleyenler gözlemlemiş bile olabilirler.

1 Beğeni

Hatta erkek maymunları etraftan uzaklaştırıyorlar ve bebeği bir süre annesine vermiyorlar

1 Beğeni

Erkek maymunu neden uzaklaştırıyorlar sizce

1 Beğeni

İzlediğim videoda etrafını boşaltmaya çalışıyorlardı belki de o sırada onların işlevi olmadığı içindir

1 Beğeni

Bu dediğinizi muhtemelen Primatların antropoitler denilen bizim türümüzün de içinde yer aldığı kuyruksuz maymunlar yapıyordur. Erkek daha doğrusu Alfa erkek yavruyu öldürmesin diye yapıyorlardır.

1 Beğeni