Dök İçini Rahatla

Allah razı olsun dostum.En zor gelen şey duruma alışmak oldu.Muhakkak sen daha iyi biliyorsun ama kesinlikle ama kesinlikle her insanoğlu bu duyguyu tatmalı.Çocuğumu ilk gördüğümde içimden şunu demiştim “ dünyada var olan bütün para ile alınabilecek mutluluklardan daha büyük bir mutluluk. diye.O yüzden her anne babanın dediği klişe olan “tarifsiz bir duygu” cümlesini bebeğini kucağına alınca ve en güzel olan şey kokusunu içine çekince anlıyorsun.

4 Beğeni

Hayat tamamen değişiyor, kendinde ummadığın kadar sabır olduğunu öğreniyorsun. Uykundan, boş vakitlerinden, eğlencenden, parandan bir anda feragat ediyorsun ama işin ilginç kısmı umrunda olmuyor. İşten deli gibi yorgun geldiğinde evde atom enerjisiyle dolu bir canlı seninle oyun oynamak istiyor ve kalkıp peşinde koşturup boğuşuyorsun.

Kitap konusunda hassasımdır, biri kitabımın kapağını bükse olay çıkarırım. Bu ara kitapları raftan alıp kule yapıyor olmazsa üzerinde geziyor. Bir tanesinin cildini yırttı dur yenisini vereyim dedim. O kitap artık benim için daha değerli çünkü büyüyünce kafasını ütüleyecem bu olayı anlatıp :slight_smile:

Zaten bu zorluklar hayatta başka hiçbir şey için katlanılamaz. Ağırlığı altında ezildiğim tek konu onun sorumluluğu; sağlığı, eğitimi, gelecek kaygısı.

Kız mı erkek mi bu arada?

4 Beğeni

Çok güzel bir kızımız var ismi Zümrüt Anka.Senin ki ? :slight_smile:

6 Beğeni

Güzel isim :slight_smile: Biz Defne ismini koyduk ama sonra farkettim bu yeni nesilde bu isimden baya var :confused:

2 yaşına gelince babacı olacak, peşinden ayrılmayacak hazır ol :slight_smile:

5 Beğeni

Çok yanlış bir cümle.Kadının görünüşü çok güzel olsaydı yine sende ön yargı oluşacak mıydı? Kapalı kadınlar 10larca yıl eğitim, iş ve sosyal hayattan mahrum bırakıldılar bu ülkede.Lütfen saygılı ol.Yaptığı işi beğenme, eleştir ama şu cümlen çok can sıkıyor.Geçin artık bu durumları.

14 Beğeni

Firtina öncesi sessizlik!

3 Beğeni

Sağ ol, iyice tedirgin oldum. :smiley: Gideyim de bir vasiyet hazırlayayım. :sweat_smile:

3 Beğeni

Kurşun döktür hatta, aslinda düşündümde kitapliğin konusunda anlaşirsak belalar konusunda sessizde kalabilirim :smile:

2 Beğeni

Hahahaha. Kurşun döktür derken gidip sağa sola ateş mi edeyim? Onu mu ima ediyorsun? :crazy_face: Hiç inanmam böyle şeylere ben. :laughing: Sonra yanlışlıkla kendimizi vurmayalım?

Onun için çok geç kaldın ama ya. :smiley: @Ishamael çoktan vasiyetimde yer aldı yani. Kitaplar onun olacak ben ölünce. :smiley: Artık onunla anlaşırsınız.

Gönder gelsin. Alışmış kudurmuştan beterdir. :buyucu::face_with_raised_eyebrow:

7 Beğeni

Agape abla tüm hayır yollarini kapattin. Oysa mubarek cuma günü senin için ne dualar hazirlamistim.
Kursun döktürmeyi ölmeden önce yapilacaklar listeme ekliyorum.
Kurşun döktürmenin kökeni nerden geliyor hiç arastirmadim. Aslinda öykü konusu bile olabilir. Oldukça fantastik ve ben çok insandan; “üstümdeki yükü aldı, işlerim açıldı” tarzi sözler işittim.

2 Beğeni

Plasebo. Enerjinin gücü. Daha doğrusu beynin de denilebilir. İnsanın anlam arayışı…

4 Beğeni

Geçen sene annem tutturdu bu mevzuyu. Anne diyorum evde kurşun dökünce bela nasıl savuşacak bana mantıklı bir açıklama yap izin vereceğim dedim. Yaptığı açıklama; o şimdi patlıyor ya suya değince nazar dağılıyor. :smiley: Harikulade mantıklı açıklamasından dolayı kendi evinde her yerde kurşun dökebileceğini söyledim. Dökmüş de. :smiley: Anlatıyor… Ama kızım öyle bir patladı ki babanın eline yapıştı. Hah, dedim nazar babama bulaştı. Annem iptal. :rofl:

Bunlar bence psikolojik şeyler. Beyin ona inanmış bir kere. O günlerde araştırmıştım ben de nereden gelmiş bu gelenek filan diye. Haliyle unuttum.

Sen Yakup abisin hayırına bir dua edersin artık şu güzel kardeşine. Değil mi abi? :roll_eyes:

3 Beğeni

Zaman Çarkını niye almıyorum sanıyorlar. Uzun vadeli düşünüyoruz biz bunları hep.

3 Beğeni

Ahahaha. Zaman Çarkı’nın her yerine notlar yazacağım. Ağlaya ağlaya okursun. :laughing:

5 Beğeni

Inanmam sen kitaplarına kıyamazsın ki. 6 7 kelimeden uzun yaz okumadan ağlarım o derece inanmıyorum. :smiley:

3 Beğeni

Sen gibi kurşun kalemle yazacağım ki zamana yenik düşüp silinsinler sen de uyuz ol. İnşallah benden çok uzun yaşarsın da aşağıdan izlerim seni. :smiley:

5 Beğeni

Ulan ya bedduası bile hayırlı bak şimdi hafif bi gözlerim doldu. :slight_smile:

4 Beğeni

Yaşamayı çok seviyorum ama bu aralar çok fazla uyuyorum. Sanırım hava değişimi yüzünden. :slight_smile:

5 Beğeni

Klasik ilkbahara giriş sendromu. Sırf bu yüzden şubat sonu ve mart başından nefret ederim.

4 Beğeni

Temsili kursun dökme;

6 Beğeni