Dök İçini Rahatla

Vallahi ben caddede oturuyorum. Sabah korna sesleri, öğlen kavga-müzik ve çocuklar-maytap sesleri, akşam korna-kavga-çocuklar-densiz komşular acayip sesleri-düğün-ambulans sireni-çöpçü abiler, gece içenler-düğünler-silahlar-havaifişek-çocuklar-arabada açılan damar parçalar-bağıran arabalar-insanlar-çöpçü abiler. Hepsi gece 4 gibi susuyor. Saat tam 5’te butün hayvanlar sözleşmiş gibi bağırmaya başlıyor. Kargalar, kuşlar, martılar, köpekler, kediler vs. 6.30 gibi sesleri diniyor. Sonra dolmuşlar, otobüsler, sokağı temizleyen abi, yine çöpçü abiler… Buradan sonra başa sarıyor. :joy:

4 Beğeni

Camdan içeri giren ağaçlar? :sweat_smile:

4 Beğeni

Bir de o vardı değil mi? Seçim zamanları oluyor o ya da ağacı budayacağız diye gelip ağaçtan geriye sap bırakan ve her seferinde canhıraş kavga ettiğim abiler var. Bunun dışında yirmi dört saat avazı çıktığı kadar bağıran hasta bir yaşlı teyzemiz var.:slight_smile:

Ekleme: Zaman zaman aksiyon artıyor tabii. Derneklere ateş edenler, polislere ateş edenler, kovalamacalar, yaralanmalar ve sürekli yapılan kazalar da cabası.

2 Beğeni

En iyisi buraya yerleşmek. :slight_smile:
s-7e904df9b71862f416ad7830348daa7caf92dad5

12 Beğeni

Sizde de gün geçtikçe kalabalıktan uzaklaşma insanlardan uzaklaşmaya evrilmeye başladı mı? Eskiden kalabalığı çok severdim ama şimdi tek istediğim ailemle sessiz sakin bir yerde kafa dinlemek. Duymaktan hiç sıkılmayacağım bir onların sesi kaldı sanırım.

8 Beğeni

Hayalim, bir gün belki umarım yapabilirim…

2 Beğeni

Siirte dikelim Alper bey bir tane. Böyle kışları İskoçya’dan fırlamış gibi yemyeşil her yer. :slight_smile:

2 Beğeni

Siirt’in daha ılıman bir iklimi mi var? Onu bilmiyordum.

Ben bu hayali daha çok doğduğum yer Erzurum ile ilgili kurmaktayım.

2 Beğeni

Bu Mayıs ayında Kezer çayında arkadaşlar ile piknik yaparken çektiğim bir fotoğraf. İklimi öyle kışın pek sert değil. Çok fazla soğuk olmuyor. Gündüzleri yurttan şortla markete gidip gelebiliyordum. 2-3 defa kar yağdı. Hiç biri tutmadı.Yani evet Erzurum’dan daha ılıman. Ama yazları kesinlikle yaşayamazsınız. Öyle bir sıcak ki…

4 Beğeni

Çoruma gelin. (Reklam başlangıcı) Corum bu konuda çok medeni. Tek arada sırada geceleri silah sesi ile bağıran arabaların sesi geliyor. Bu arada Çorum Türkiyenin en temiz şehri. Beyaz bayrağımız bile var (Reklamın sonu). :slight_smile:

2 Beğeni

Ben şehrimi değiştirme hazırlıklarına giriştim bile. :slight_smile: İlk adımlar tamamlandı. Kaldı ikinci kısım.

10 Beğeni

Burası taşınacağınız yeni ev mi?

1 Beğeni

Buraya annemler taşındı ben de sığıntılık ediyorum. Bir süre sığıntılık edeceğim. Eşim gelince kendi evimizi seçeceğiz. Lakin asıl baktığımız şey arsa. İki tane ev yaptırabileceğimiz büyüklükte nasip olursa ya da iki tane ev olan bir arsa.

3 Beğeni

Bu zamanda yıpratır. :slight_smile: Faizler düşükken hazır ev al. :wink:

3 Beğeni

Peyzajı güzele benziyor sitenin.

En güzeli dediğiniz gibi kendi evinizi kendiniz yaptırmanız. Özentilik gibi olacaksa öyle olsun ama filmlerde gördüğümüz arka bahçesi olan banliyö evleri çok hoşuma gidiyor.

2 Beğeni

Ev var İstanbul’da iki tane. Yeter daha fazlasına gerek yok. Taş taş üstüne ne yapacağız? Artı kredi kartını bile kullanmaktan haz etmeyen ve 500 tl de olsa kredi çekmeyen biri olarak krediyle iş yapmayı Allah bana nasip etmesin. :blush: Hayatımda en çok nefret ettiğim şey kredi çekerek bir şey yapmak. Benim tüm huzurumu kaçırıyor. Varsa paran yaparsın yoksa olan imkana göre yaşarsın.

@narpal Büyük arsa ve prefabrik ev düşünüyorum. Ben biraz fazla bitkici, hayvancı ve ağaç seven insanım. Şu an iki ağaç alıp geldik siteye. Geldiğimizden beri toplamda altı ağaç oldu. Bu sebepten büyük bir arsa olması tercihim çünkü içini kesinlikle hızla dolduracağımdır. :sweat_smile:

4 Beğeni

Müstakil ev yapılırda bahçesi ağaçsız olur mu zaten olayın tüm tadı orda :slight_smile: inşallah istediğiniz gibi olur. Benim de öyle bir hayalim var ama çok yaşlanmadan gerçekleştirebilirim umarım. O zaman sizden tavsiye alırım artık.

2 Beğeni

Bunlar uzun vade planları zaten. En az iki sene böyle bir şeye girişemeyiz. Biraz daha birikim yapmak şart ama amacım bu. Annemlerin de beynini üç senedir yıkıyoruz eşimle. Hepimizin istediği bu yıllardır ama kimse bir adım atamıyordu. Sonunda ben kayışı kopartıp gideceğim deyince hepimiz destekleşerek bu noktaya geldik. Bundan sonrası için de zaman lazım. Umarım başarırız. :slight_smile: Oturup hayal kurarak delirmektense kalkıp bir ucundan başlamak lazım diye düşünüyorum ben. Başlamak bitirmenin yarısı demişler. :sweat_smile:

Ekleme: Ağaçsız bahçe olmaz ama kaz, ördek, tavuk, köpek, keçi ve bahçede besleyebileceğime kendimi ikna ettiğim her şeyi alırım ben. Benimle baş etmek zordur. :joy:

4 Beğeni

Metroda falan sakın ha oturup kitap okumayın, kitaba dalarsınız etrafa bakmazsınız. Böyle bir takım varlıklar da ‘yer verir misiniz’ diye sorup uyarmak yerine haberiniz olmadan çekip internetten servis etmeye kalkar dikkat etmek lazım.

6 Beğeni

Komik… İnsanlıktan dem vurup insanlığını kaybettiğinden habersiz olmak. Adam dalmış diyelim omuzuna dokun rica et. Ölür müsün?

6 Beğeni