Dünyaya Yön Verenler (Biyografi) Serisi (Türkiye İş Bankası Yayınları)

Bende Rousseau almayı düşünüyordum. 34 TL iken meğer stokta bitmiş.

4 Beğeni

Merhabalar sizlere baya sorularım var. Büyük Petro baskısı mı bitti mi? Sahafçılar hariç hiçbir sitede yok. Sarah bernhardt okuyan var mı? Fiyatı ucuz çünkü almayı düşünüyorum. 90-100 TL’ye Budha ve 1.Faysal kitapları alınır mı?

1 Beğeni

Büyük Petro’nun şuan baskısı tükenmiş durumda bazen hepsi burada gibi sitelerde bulunabiliyor ben öyle almıştım.Budha ve Faysal biyografileri 90-100 TL ye alınırmı demişsiniz nereden buldunuz bilmiyorum ama ikisininde baskısı yok ve nadir kitap gibi ikinci el sitelerinde 350-500 TL bandında satılıyor yani güvenilir bir sitede bulduysanız banada haber edin.Son olarak Sarah Bernhardt biyografisi bende var ama henüz okuma fırsatı bulamadım ama iş bankası kültür yayınları biyografi serisinden çıkan her kitabı gözünüz kapalı alıp okuyabilirsiniz hepsi alanında uzman kişiler tarafından yazılıyor ve çoğuda zaten cambridge,oxford gibi üniversitelerin külliyatından dilimize kazandırılmış kitapların baskı kalitesi ise bildiğimiz iş bankası yani mükemmel.

4 Beğeni

1.faysal ve Budha kitaplarını letgoda buldum. Bana fiyatları biraz pahalı geldiği için kararsız kaldım. Dün Macellan vermiştim. Bugün sarah bernhardt ve sonra çariçe katerina verip seride devam ederim. 1.faysal ve Budha kitaplarının satıldığı link; https://www.letgo.com/tr-tr/amp/i/is-bankasi-biyografiler-serisi_7a7249ed-8342-4ac2-8321-d45489342da4

2 Beğeni

İlandaki fiyatlar şu andaki piyasasına göre bedava ama ilan eski, halen durduğunu sanmıyorum. Duruyor ve elden ya da başka şekilde güvenli alabilirseniz kaçmaz. :slight_smile:

3 Beğeni

Elden alma şansım olsa alırım ama küçük ilçede yaşadığım için alma şansım pek yok. Letgodan sipariş verip kitap yerine boş kutu gelmesinden endişe ediyorum. Tekrar baskı sonucu ucuz olmasını bekliyorum.

2 Beğeni

Tüm kitaplar satılmış.

1 Beğeni

Arkadaşlar merak ettim de Churchill kitabında neden kaynakça yok? Veya sadece ben de mi yok?

1 Beğeni

İş Bankası yayınları otobiyografi serisi için Stalin’in kitabı gelme ihtimali nedir bilen var mı acaba?

1 Beğeni

Ben Macellan ve Marco Polo’nun kitaplarını yazan adamın Kolomb kitabını getireceklerini düşünüyorum.

1 Beğeni

Şu an Ayrıntı Yayınları’dan Salomé - Yaşamı ve Yapıtları’nı (Angela Livingston) okuyorum. İş Bankası Kültür Yayınları, Salomé’un 4 kitabını bastı. Ayrıntı’dan bu kitabın haklarını alıp ciltli olarak bu seride bastırsa pek güzel olur.

1 Beğeni

Richard Westfall’un Cambridge U. Press’den çıkan Newton biyografisi güzel olurdu bu seriye. Hoş, filozof-edebiyatçı-besteci-siyaset adamı ekseninden çıkılmamış on senedir.”Dünyaya yön verenler” başlığını taşıyan bir seri için bilim başlığı biraz gözardı ediliyor sanki. Faysal’ın Palme’ın olduğu bir seride Galilei, Pasteur, Newton, Tesla, Einstein gibi isimler yok. Seri biraz canlanır ve çeşitlenir umarım.

4 Beğeni

Değerli arkadaşlarım, seride tekrar baskı olayı aksadı gibi çünkü yukarıda bir kaç kez paylaşıldığına göre her ay bir iki kitap baskı yapacaktı sözde ama öyle bir şey olmadı maalesef. İş bankası’na iki kez mail atıp tekrar baskı hakkında bilgi edinmek istediğimi söylememe rağmen kaale bile almadılar. Bende buraya yazıp haberi olan arkadaşlar varsa bizimle paylaşırlarsa güzel olur diyecektim. Benim şahsen beklediklerim

Descartes
John Stuart Mill
Irak Kralı I. Faysal
Simon Bolivar
Budha
John Locke
Kierkegaard
Paul Dirac
Benjamin Franklin
Thomas Hobbes bu kitaplar.

Ayrıca schopenhauer baskısı şu anda iş bankası sitesinde gözükmüyor ne zamandır. Amazon’ da ve kitapyurdu’ da stokta mevcut ilgilenenler bakabilirler, yine ayrıca sarah bernhardt 'ın fiyatı güncellenmemiş hali ile hala amazonda satılıyor ilgilenenler bakabilirler.

1 Beğeni

Beklemekten bıktık, e posta atmaktan bezdik. Yazdıklarınızın büyük kısmı bayadır baskısı olmayanlar.
Sene içerisinde Churchill, Kubilay Han, Marco Polo gibi baskılar sevindirse de biyografi serisinde baskı hızı maalesef yavaş ilerliyor…

2 Beğeni

Tolkien biyografisi bekleyenler cemiyetine bende üye olmaktan kıvanç duyuyorum.
Ancak mesajları taradım 2 yıldır Tolkien de basılır diye ara ara yazanlar olmuş. Bence tahmin gibi geliyor bu konu.
Yayınevinden bu konuyla ilgili müspet bir açıklama veya bilgi hatırlayanlar var mıdır?

3 Beğeni

Bende o kitabı bekliyorum, umarım yayınevi en kısa zamanda tekrar basar o kitabı .

3 Beğeni

İnşallah üstat. . . . .

3 Beğeni

İleride dizinin başlamasıyla beraber bir umudum var ömrümüz yeterse :roll_eyes::thinking:

3 Beğeni

Ben 2019 fuarında Tolkien sorduğumda bir daha basılmayacak, telifle alakalı sorun var denilmişti. Aradan epey zaman geçti gerçi. Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum. :thinking:

3 Beğeni

Bilgi için teşekkür ederim. Bu saatten sonra bu kur fiyatlarıyla telif alıp basmazlar gibi.

2 Beğeni