Dünyaya Yön Verenler (Biyografi) Serisi (Türkiye İş Bankası Yayınları)

Parasal bir sorunsa ben halledilir diye düşünüyorum. İşbankası kitabı tekrar baskıya gönderir ama zaman konusunda birşey diyemiyorum.
2021 başlarında iş kültür ile iletişime geçip cvp verildiği zamanlarda kitapların hepsinin belli zaman aralığında tekrar baskıya gireceğini söylemişlerdi. Uzun zamandır baskısı olmayan Churchill yine benim bu başlık altında baskısının geleceğini söylemiştim.

4 Beğeni

İki sene evvel söylenen bilgi oydu bana. Mutlaka iki yılda değişimler olmuş olabilir fakat eğer mahkemelik bir durum varsa en az beş sene unutmak lazım. Vakıf serisinde de benzer sorunlar vardı. Maddiyata bağlı bir engel olduğunu sanmıyorum bu sebeple. Yurtdışı anlaşmazlığı genelde telif sorunu olarak kabul ediliyor.

4 Beğeni

Arkadaşlar Korkunç İvan ve Büyük Petro kitaplarının durumları nedir acaba bir bilgisi olan var mı? Nadir kitapta gördüm ancak çok uçuk fiyatları var. İstanbul içinde herhangi bir şubede mevcut mudur?

1 Beğeni

Biyografi serisinin akıbeti ne olacak bilen varmı acaba?

1 Beğeni

Son dört yılda sadece altı kitap eklendi seriye. Tempo oldukça düşmüş durumda. Ya seri için tespit edilen potansiyel kitapların telifi noktasında sıkıntı var ya da İş Kültür seriye eskisi kadar önem vermiyor.

1 Beğeni

Bilmiyorum belki yanlış yerde paylaşım yapıyorum İş Bankası otobiyografi serisinden Kubilay Han’ı almak isteyenler için Nadir Kitap’ta uygun fiyata alabilirsiniz. Linki paylaşıyorum…

https://www.nadirkitap.com/kubilay-han-ciltli-somizli-morris-rossabi-kitap23166569.html

4 Beğeni

İş Bankasından gelen mail;

Bu yıl Bizans İmparatoriçesi Theodora ile Cengiz Han biyografilerini yayınlamayı düşünüyoruz.
Tekrar baskılardaysa maliyetlerin aşırı artması yüzünden program aksıyor. Umarım durum biraz istikrar kazanır da tekrar baskı programına devam edilir.

15 Beğeni

Cengiz Han biyografisi heyecanlandırdı.

8 Beğeni

Cengiz Han gerçekten çok iyi olur.

2 Beğeni

Merhaba, genel bir sorum olacak. Bu başlıktaki çoğu mesajı okudum ve çok keyif aldım. Kitaplar/yayınevleri/kitap serileri konularında daha fazla forum ve başlık bulmak/okumak istiyorum. Önerileriniz var ise link şeklinde bırakırsanız mutlu olurum.

3 Beğeni

Şu kategori sorunuza cevap olabilir.

2 Beğeni

Teşekkür ederim, inceleyeceğim.

2 Beğeni

Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim?
Yeni iki kitap sevindirdi. Tekrar baskı da uzun süredir beklediklerimiz var halen umudu kesmeyin deniyor ama kesin de bir şey demiyor.

Şöyle şak diye bir Benjamin Franklin gelse,
Sonra şak diye birde üstüne Tolkien. Bir kez daha
Beethoven, Descartes…
Ne de güzel olur demi.

5 Beğeni

İstekleriniz çok imiş, tekrar basılsalar bile fiyatları da yüksek olacaktır. Her zaman değil lakin belirli aralıklarla bu ve benzeri serilerde indirim olsa keşke, tabii fiyatı yükseltip sonra indirdik demeden…Bu otobiyografik seriden almak istediklerim var…

3 Beğeni

En azından bu fırsatçı sahaflar gibi 350-400 lira fiyat istemeyeceklerdir, bu yapılan ayıptır. 100-150 liraya kadar benim için sorun yok zaten almak istediğim 2-3 tane kitap var.

4 Beğeni

Churchill baskısı öncesi o kitap için 400-500 tl fiyat biçiyorlardı.
Etiket fiyatı ortada BKM’den aldığımız fiyat malum…
Ortalama %35 İndirimli fiyat üzerinden 80 - 100tl
alırız,olmadı 110-120tl alırız.
Yeter ki çıksın yazdığım Biyografiler her türlü alırız :slight_smile:

2 Beğeni

Bir ara Benjamin Franklin için zebramo ve nadir’de 700tl isteniyordu.

2 Beğeni

Ben 700₺ ye hemen satayım isteyene :smile:

3 Beğeni

Bencede yeterki çıksın biz her türlü alırız.

1 Beğeni

Buradaki arkadaşların biriktirdikleri serileri paylaştıkları bir başlık mevcut. Ben de bu başlığı okurken baya keyif almıştım. Serilerin varlığı hakkında fikir vermesi açısından faydalı olabilir:

2 Beğeni