Dünyaya Yön Verenler (Biyografi) Serisi (Türkiye İş Bankası Yayınları)

Aşağıdaki sayfadan direk tüm listelere ulaşabilirsin.

1 Beğeni

Yeni geliyor

11 Beğeni

Tarihi belli mi acaba ve açıklanan başka kitap mevcut mu ?

2 Beğeni

Epeydir baskısı tükenen kitapları basmadılar hiç iş kültür ile iletişime geçen oldumu acaba?

1 Beğeni

Geçen senelerde cevap alsak da, maalesef son 6 aydır cevap da verilmiyor.
Biyografilerle ilgili son zamanlarda 2 kez (3 de olabilir) msj atmış olmama rağmen dönüş yapılmadı.
Daha önce de ifade etmiştim farklı kişilerden yayınevine kitaba yönelik msjlar yayın evinin baskı politikasını,baskı zaman aralığını, tekrar baskıları olumlu yönde etkiliyor.
Dünya yön verenler serisini toplayan arkadaşlar en azından birer kez msj atma gayretinde olsalar,özellikle baskısı olmayanların daha hızlı basılacağını düşünüyorum.

1 Beğeni

Bende birçok kez yazdım ama yanıt alamadım.Bir etkinlik gibi birşey yapıp forumdaki tüm biyografi serisini severler olarak yayınevine mesaj atabiliriz.

2 Beğeni

Esasında çok da iyi olur tek tek göndermekdense
Şöyle 50 - 100 kişi birden aynı gün yayınevine biyografilerle ilgili mesaj atsak. Kesinlikle dikkat çeken bir hareket olur.

Seriyi takip eden arkadaşlar, seriyi takip etmeyip bu mesajı görüp yıllardır baskısı olmayan kitapları beklemekten üzeri toz tutmuş bizlere yardım etmek isteyen arkadaşlar bir el atın

!!! HADİ başlayalım bu hafta sonu iş kültür yayınlarının iletişim kısmından baskısı uzun zamandır olmayan biyografilerin tekrar baskısını rica eden bir mesajı siz de atın…

1 Beğeni

Kendi adıma ilk sözü ben veriyorum yarın birkez daha biyografilerle ilgili msj atacağım…
Motivasyon da şu söz olsun bize
“Tarihte her hareket, bir kişinin ayağa kalkmasıyla başlar…”

1 Beğeni

Aynı şekilde bende yarın mesaj atacağım.Bu seriyi takip edenler,sevenler bu hafta sonu yani bugün ve yarın iş bankası kültür yayınlarına sosyal platformlardan özellikle mail yoluyla mesaj atalım.Kesinlikle bir fark yaratacaktır.Son olarak herkes hangi kitapla ilgili mesaj attığını yazarsa bir kitaba birden fazla mesaj gitmeyip eşit dağılmış olur.

1 Beğeni

Yeni eser hayırlı olsun seriye.

Ben eski kitapların yeni baskılarına artık sıcak bakıldığını düşünmüyorum çünkü bu kitaplar şu anda safi külfet yayınevine. Tek baskıda belli bir sayıda basması lazım ve zaten daha önce basılmış bir eser için hadi taş çatlasın 50-100 alıcı birikmiş oluyor.

Adamlar da haklı olarak enerji ve bütçeyi farklı yerlere kanalize ediyorlar.

Bir de bu kitaplarda zaiyat çok fazla. Ağır ve büyük kitaplar oldukları için taşınma vs. esnasında çok fazla yırtık şömiz, kusurlu ürün ortaya çıkıyor.

Tüm bu söylediklerim bu dizi kadar olmasa da HAY dizisi için de bir miktar geçerli 2022 şubat itibariyle. Ekonomik durum biraz ferahlamazsa bizler daha üzülürüz.

Kitabın etiketi de 300 sayfa 120₺ bu arada.

2 Beğeni

Hocam pozitif olalım :slightly_smiling_face:
3. hatta 4. baskıyı görenler var seriden. Kendileri bugüne kadar seri içerisinde şu kitabın baskısı gelmeyecek de demediler. Baskı zaman dilimi sabır çatlatan cinsten.

Biz enerjimizi yüksek tutarsak olur…

1 Beğeni

Ben gelmez demiyorum. Sadece geçen sene yakaladıkları tekrar baskı temposunu yitirmelerinin sebebini söylemeye çalışıyorum. Umarım gelir kitaplar. Yıllardır Stuart Mill bekleye bekleye, mesaj mail ata ata ciğerimiz soldu.

2 Beğeni

Size karşı olumsuz bir düşüncem yok zaten hocam. Belki gereksiz ama Pozitif olmanın faydalı olacağını düşünürüm çoğu zaman.

1 Beğeni

biraz önce attığım msj şu şekildedir.dileyen arkadaşlar istedikleri biyografleri ekleyerek, çıkartarak msj üstünde oynamalar yaparak daha hızlı bir şekilde İŞ KÜLTÜR internet sayfası üzerinden iletişime geçebilirler…

Merhabalar öncelkle kültür hayatımıza katkılarıızdan dolayı teşekkür ederim.
Dünyaya Yön Verenler serinizi ilgiyle takip ediyorum.Fakat seri içerisinde çok uzun zamandır baskısını yapmadığınız
John Stuart Mill
John Locke
Beethoven
Tolkien
Korkunç İvan
Descates
Benjamin Franklin
gibi kitaplar var.
Bu kitapların temini neredeyse imkansız veya astronomik fiyatlar isteniyor.Bizi yıllarca bekletmeden umarım seriyi takip eden bizlerin -tekrar baskılara yönelik- rica ve taleplerine gereken hassasiyeti gösterirsiniz.
saygılar iyi çalışmalar…

5 Beğeni

Geçenlerde iş bankası sitesinde descartes ve büyük konstantin kitapları sistemsel bir sorundan ötürü yanlışlıkla listelendi. 1 saat kadar satışta kaldı. Fiyatları 25 ve 26 TL gibi komik bir fiyattı. Yıllar önceki ilk baskı fiyatı olmalı. Umudum olmadan satın aldım ikisinide elbette ertesi gün yanlışlık olduğunu falan filan söylediler. Bir temsilci telefon etti özür diledi ve descartes kitabının birdaha baskısı olmayacağını belirtti. Büyük konstantin için dedi mi!? hatırlamıyorum. Yani bazı kitaplar için ümidi kesmek gerekiyor görünen o ki. Ama keşke iş bankası birdaha kesinlikle basılmayacak kitapları bize net bir şekilde bildirsede bizde ona göre alıp almamaya karar versek sahaflardan :slight_smile:

3 Beğeni

Böyle olunca da sahaflarda fiyatlar çıldırıyor, ortada bir değnek var ortası bile pis.

1 Beğeni

Maalesef. Zaten onlara sahaf demek istemiyorum. Sahaflık mesleği çok kıymetlidir: Para değildir öncelik insanların bilgilenmesine vesile olmak. Piyasada baskısı tükenmiş kitapları kovalayan İkinci el kitapçı esnaflar diyelim.

2 Beğeni
5 Beğeni

Bu kitapların yeni baskılarının çıkıp çıkmayacağını yaklaşık 1.5 ay önce sordum. Gelen cevap:

"Zaten ekonomik kriz nedeniyle bizim işimiz hayli zorlaşmıştı, bir de iki komşumuzdaki savaş hali nedeniyle daha zorlu bir sürece giriyoruz.

Tekrar baskılar konusunda da yayınevi yönetimi, eldeki imkanlara göre karar verecek. Henüz biyografi dizisiyle ilgili bir gelişme olmadı."

Sonra yeniden sordum:

Biyografi serinizde tükenmiş olan kitapların yeni baskıları ne zaman gelecek öğrenebilir miyim? Özellikle ilk 6 sırada yer alan kitaplarla ilgili bilgi paylaşabilir misiniz?

1. John Stuart Mill
  2. John Locke
  3. Benjamin Franklin
  4. Thomas Hobbes
  5. Beethoven
  6. Korkunç Ivan

Gelen cevap:
"Merhaba,

Tekrar baskı listesinde bulunmamaktadır.

İlginiz İçin Teşekkür Ederiz.
Saygılarımızla"

2 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam Tolkien için de yeni baskısı yapılmayacak demişlerdi.

Benjamin Franklin’den de umudu kestim. Yıllardır bekletiyorlar. Sıfır kitap fiyatları dört katına çıktı, kitap al-satçısı işportacı edebiyat tenyaları, kendi instagram hesaplarına "aldım sizindir, aldım sizindir " yaza yaza 700 800’e çıkardılar fiyatları ama İş Bankası hala gidip gidip piyasada bulunan kitapların yeni baskılarını yapıp duruyor. Yayınevinde bu seriden kim sorumlu ise ofisinden çıkıp iki üç sahafa girip çıksın mümkünse.

3 Beğeni