Dünyaya Yön Verenler (Biyografi) Serisi (Türkiye İş Bankası Yayınları)

Tam da söylediğim gibi. Bu diziyi aldınız aldınız. Kırk yılda bir yeni baskı yapar kitapları. Benim gördüğüm, çok beklenip de yeni baskı yapan beş kitabı var. Diğerleri pek krize yol açmamıştı.

Schopenhauer
Churchill
Tolkien
Nietzche
Kant

2 Beğeni

Mailleri ilgili kişiye atarsanız daha doğru olacaktır.

Biyografi serisi ile ilgili kişinin mail adresi:

levent.cinemre@iskultur.com.tr

2 Beğeni

2020 yılının başlarından bu yana (yaklaşık 15 ay diyelim)bazılarını hatırlamıyor veya bilmiyor olabilirim ama şu kitaplar çıktı veya tekrar baskı yaptı. ( sayı daha da fazla olabilir)
1-Churchill
Mozart
Hegel
Hammurabi
Marco polo
Kubilay han
Ceaser
Çariçe Katerina
Perikles
Robespiere
J. J. ROUSSEAU
Darwin
Macellan
14-Theodara(çok yakında)

Bu bağlamda kitapların tekrar baskısını istemek, beklemek ve bu konuda yayınevine msj atmak kesinlikle o çıkmaz denilen baskıların bile baskısının geldiğini görmemizi sağlıyabilir.

3 Beğeni

Tam politikacı cevabı verildi :relaxed:

7 Beğeni

En azından baskısı olmayacak denmemiş. Benim nazarımda pozitif bir cvp.
Belki Tolkien olmaz veya geç olur ama en azından diğerleri için umut var…

2 Beğeni

Benim anlamadığım şu. Neden yeniden baskı maliyetleri çok yüksek? Özellikle de biyografi serisinde…

2 Beğeni

Yeniden baskı maliyeti değil. Baskı maliyeti yüksek. Yeniden baskıya ayıracakları bütçeyle yeni kitap basmayı tercih ediyorlar genelde. İş kültür böyle değildi ama ekonominin durumu malum.

2 Beğeni

Merhabalar. İş kültür’ün sitesinde Biyografi serisinin editörü Levent Bey’i gösteriyor doğrudur. Jack London çevirileri den tanıdığımız Levent Bey’e e posta gönderdim kendisi sağolsun aynı gün cvp verme nezaketinde bulunup,tekrar baskı ile ilgili kendisinin bir inisiyatifi olmadığını ve
bilgi@iskultur.com.tr adresine msj gönderilmesini gerektiğini ifade etti.
Gerçi ben iki adrese de e posta göndermiştim.
İş kültür kurumsal kısmından halen cvp bekliyorum ama henüz bir cvp gelmedi

2 Beğeni

Ben verilen bazı olumsuz cevaplara rağmen karamsar değilim.Neden karamsar değilim onu anlatayım.

Özellikle 2020 yılı içerisinde YKY bastığı bazı ciltli baskılar olsun çok sayıda büyük boy karton kapak olsun Red Kit bulunmuyordu.özellikle sahaflarda bazı ciltli baskılar için 120-150 tl gibi (o dönemde baskısı halen olan ciltli baskılar 21-24 tl bandında idi) Baskısı çok zor bulunan karton kapaklı bazı sayılar için 50 -80 tl arasında fiyatlar veriliyordu (baskısı olanlar 6.5- 8 tl bandında)satılıyordu.
Çünkü baskısı gelmeyecek şeklinde bilgiler vardı Bende e- posta yoluyla, Kadıköy’de ki şubeye ve deTaksim istiklal’de ki merkez yky sorduğumda net bir şekilde baskının olmayacağı söyleniyordu.
Peki ne oldu gerek cilti olsun gerek karton kapak olsun alayı basıldı( bilmeyenler için tekrar baskısı yapılan Red kit ciltliler 15+1 karton kapak ise 82 sayı)
“ENSEYİ KARARTMAMAK LAZIM”
netice itibariyle öyle veya böyle er veya geç o ciltli baskılar buraya gelecek :smile:

2 Beğeni

Ben umutsuzum. 5. aya geldik ve halen tekrar baskı için bir adım atılmış değil.

1 Beğeni

Stuart Mill 12. Yılına girdi.

1 Beğeni

Tekrar baskılarda da anlamsız seçimler yapıyorlar. Benjamin Franklin, John Stuart Mill, John Locke, Beethoven, Thomas Hobbes, Korkunç Ivan gibi baskısı tükenmiş, 2. baskıyı görememiş ve sahaflarda ateş pahasına satılan kitapları ısrarla basmıyorlar.

Yeni biyografiler için de David Hume, Christiaan Huygens, daha önce İthaki’ nin bastığı Hitler, Stalin, Che Guevara, Galilei Galileo, George Washington, Henry Kissinger(Walter Isaacson) ve Jennifer Doudna(Walter Isaacson The Code Breaker), Thomas Huxley, Erwin Schrodinger, James Clerk Maxwell tercih edilebilirdi mesela. Bu yazdığım isimlerin biyografileri gerçekten de çok sattı.

3 Beğeni
  1. ayı da geçtik, halen tekrar baskılar hakkında hiç bir gelişme yok.
1 Beğeni

Elimdeki Churchill biyografilerinden birini Leibniz ile takaslamak istiyorum :blush: İlgilenen olur mu ki?

1 Beğeni

Forumda telif hakkı ihlali içeren PDf vs şeyler paylaşmıyoruz.

6 Beğeni

Kurallara saygı duymakla beraber, baskısı olmayan kitaplar için sahaflara istedikleri parayı vermektense pdf okumak daha mantıklı tabi amaç kitabı okumak ise, sahip olmak mülkiyetine geçirmek değil ise. Bilmiyordum, kaldırıyorum dostum

1 Beğeni

Baskısı olmayan koleksiyon değeri bulunmayan bir kitap için ikinci el kitap satışı yapanlara dünyanın parasının verilmesindense ben de kişisel olarak kütüphaneler veya PDF gib paylaşımlardan okunmasına itiraz etmem.

Eski baskısı bulunmayan PDF veya epub vs. bulup okuduğum kitaplar oldu.

Ama bu şekilde genele açık baskısı olan veya olmayan bir kitabın paylaşılması "korsan kitap dağıtımına " aracılık etmek olacağından herşeyden öte forum için yasal problemler yaratır.

5 Beğeni

Forum ise başka, her şeyden öte kendimde çok faydalandım ve bilgilendim forumdan o yüzden bir şey olmasını istemem, kitapla kal dostum iyi günler dilerim.

2 Beğeni

Arkadaşlar Büyük Petro’nun satıldığı bir yer bilen (500 liraya satan sahaflar hariç) lütfen benimle iletişime geçsin. İstanbulda hiçbir yerde bulamıyorum.

2 Beğeni