Elantris

:+1:

Bak bu güzel haber :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Bitirdim kitabı. Ahan da goodreads review’ini koyayım şuraya, buradan konuşmaya devam ederiz :slight_smile:

https://www.goodreads.com/review/show/2726326236

Şimdi sizce Savaşkıran mı yoksa Sissoylu’dan mı devam etmeliyim?

1 Beğeni

Sissoylu serisinden devam et bence. Savaşkıran’ı Fırtınaışığına başlamadan hemen önce okursan kitaptan alacağın zevk daha fazla olur :wink:

7 Beğeni

Sissoylu diyorum ben de.

2 Beğeni

Sissoylu olmalı kesinlikle

2 Beğeni

Hazır konu gelmişken sorayım, Sissoylu serisinin ilk üçlemesinden sonra ikinci seriye başlamadan arada okunması gereken bir kitap var mı?

2 Beğeni

O zaman sissoylu olacak :slight_smile:

3 Beğeni

Hayır, arada okunması gereken ek bir şey yok, Çağların Kahramanı’nın ardından Kanun alaşımına geçebilirsiniz.
Ve @BiblofilYouTube, Sissoylu diyorum ben de. :joy:

2 Beğeni

Şöyle bir tavsiye bırakayım. :smiley:

1 Beğeni

Elantris ile Kralların yolu arasındaki cameo neydi? Bilen varsa yazabilir mi ?

1 Beğeni

Yazarın kitaplarına hakim biri biliyordur ama ben sadece Elantris’i okudum maalesef. :pensive:

1 Beğeni

Bir karakterin Cosmere evreninde geçen bütün kitaplarda ufak rolleri var. Hangisi ve nasıl olduğu büyük spoiler oluyor ve geleceğe dair keyif kaçırabiliyor. O yüzden karakterlere ve olayların geçtiği yere dikkat edelim.

1 Beğeni

Böyle diyip merak ettiriyosunuz şimdi bak :slight_smile: Elantris teki haritaya uyuz oldum ben detay diye bişey yok. Takığım böyle şeylere

1 Beğeni

Karakterin adi hoid. Elantris de cok kisa repliği vardi duvarların içine silah taşıyan dilenci idi konusma pek olmadi yani “evet hanımım” demek dışında.Sissoylu da biraz daha fazla repligi var ama yine pek degil. En fazla krallarin yolunda ondan sonra savaşkıran da aktif kendisi. Yani hoid ismine dikkat et

2 Beğeni

Yanlis kişiye gitmiş

Bence orada Hoid değil başka bir karakterden bahsediyor.

@BiblofilYouTube @Furkan_Sayin
Elantrisin(Gezegen;Sel) ana karakterlerinden biri Sissoyludan(Gezegen:Scadrial) baska bir karakterle birlikte (3. bir kisi daha var Beyaz Kum(Gezegen:Taldain) kitabindan) Firtinaisigi dunyasinda(Gezegen:Roshar) birini ariyorlar. Okumus olanlar icin ayrinti asagida

Özet

Elantrisden Gallodon, Sissoyludan Demoux, Beyaz Kumdan Baon, Roshar’da Hoidi ariyorlar. Kralin Akli olarak biliniyor Roshar’da.

2 Beğeni

Bu bilgi nerede geciyor ben anlamadim

Boyle bilgiler kitaplarda gecmiyor. Yazarin, toplantilarda imza gunlerinde soylediklerinden ve cevap verdigi sorulardan derleniyor. Bknz. Coppermind websitesi.

3 Beğeni

Aynen farklı takma isimli 3 kişi vardı balıkçı falan vardı. Azıcık hatırlar gibiyim. :joy: