En Kötü Kitap Kapakları

Evet, o kız Tuirseach Klanından. Skelllige kral seçimi esnasında Birna’nın tetikçileri bunlar. Ayı insanlar. Cerys’i takip ederseniz Geralt üstün koku alma yeteneği ve iz sürme becerisiyle komployu ortaya çıkaracak. :slight_smile:

1 Beğeni

Yazdıklarından bir tek Geralt’ı anladım. :smiley:

2 Beğeni

İnsan ayı dönüşmesi deyince Witcher 3 oyunundan bir hikayeyi yazdım. :slight_smile:

1 Beğeni

Gri koçun kitap yazıp o ‘Güzel insan…’ girişindeki gülüşü yapması. :rofl:

2 Beğeni

Keşke “Güzel insan” repliğini de koysaydı kapağa. :joy:

Bunun kadar sallama kapak bir daha gelmez
resim

6 Beğeni

Bir pazarlama şaheseri, satılsın diye eserin ismini bile değiştirmişler :grin:.

1 Beğeni

Neyse ki ithaki yakında basacak ben yeşil kapak olarak düşünüyorum ama sarı çıksa da dönemin cyberpunk rengi ile uyumlu olacaktır. Umarım iyi bir çeviri ve iyi bir kapak olur :rofl:

2 Beğeni

Değişik bir vampir avlama tekniği. İlginç…

22 Beğeni

:slight_smile:

Tövbe estağfurullah, :slight_smile: poşet, zarf içine koyulup satılan kitaplar gibi.

6 Beğeni

Küçük Kara Balık - Behrengi
4114ydOenRL.AC_SY780

E be kardeşim, internetten öylesine bir balık resmi de mi bulamadın? Bu nedir Allah aşkına?

16 Beğeni

Türk çizerlerin kapak çizimleri genel olarak beğenilir ama Cüneyt Arkın’dan Teks yapmak enteresan olmuş. Tip olarak iki alakasız insan.

5 Beğeni

Bu sene bizim büyük challenge’ımızın belirlediği yazar Sevgi Soysal oldu. Ancak gel gelelim İletişim Yayınevi’nin bu korkunç kapakları yüzünden okumaya başlayasım gelmiyor. Yani kapağa emek vermeyip her kitabında yazarın bir fotoğrafını kullanmayı da anlıyorum ama o garip filtre nedir yahu? Yıllardır da böyle bu üstelik, bilerek yapıldığını düşünür oldum.

Bir de bundan seneleeeeeer önce Bilgi Yayınev’nin yaptığı kapaklara bakalım; çok uğraşılmış gibi durmasa da en azından bir karakteri var tasarımların…

316900_62744_1570256273

safak-sevgi-soysal17427427c98dafea31cf44efe6fc4c07

9 Beğeni

Beden Çalanlar
Guillermo del Toro - Chuck Hogan
Bu kapağın hangi yayınevine ait olduğu bir kilometre öteden bile anlaşılıyor. Can Yayınları gibi kişilik sahibi olduğundan değil sıkıcı bir kapak tasarımı alışkanlığı olduğundan.

Bakalım siz bilebilecek misiniz?
Aşağıda aynı yayınevine ait bazı kitaplar:

0000000590790-1
0001890735001-1
0001736368001-1

6 Beğeni

Keşke Cüneyt’in çizgiromanları çıksaymış hazır furya varken.

@periyodiknesriyat paint terk.

1 Beğeni

Ah be İsmail amcam. Keşke hayat böyle olsa.

41FLFZdaYDL.AC_SY780

Aslında doktor figürlerini satranç taşlarına benzetip zemini de ona göre ayarlasalar fena olmazdı.

12 Beğeni

Hobi şiir kitaplarının kendi evreni vardır çok şey yapmamak lazım.

1 Beğeni

Edebiyattan nefret mi ediyorsunuz? Daha hiçbir şey görmediniz. 92 yaşındayım henüz iki aydır şiir yazıyorum. (Espri Cem Yılmaz’a ait.)
O amcanın kitabı bu galiba.

Aklıma Tışane Öykünen’in fotoğrafları geldi… :slight_smile:

1 Beğeni

İsmail Amca’dan daha büyük şair Zeki Çelik’tir. Bir ara Akdeniz Bölgesi Şairler ve Yazarlar Derneği başkanlığı yapmış enteresan bir adamdır.

Zeki Çelik Şiirleri - Şair Zeki Çelik Zeki Çelik Şiirleri - Şair Zeki Çelik

Keşke 1990’larda bastırdığı kitapları saklayabilseydim. Bir bavul dolusu kitap yazdım… İlkokulu okudum başka da okul okumadım… diye övünen şahsına münhasır bir değerdir.

2 Beğeni