En Son İzlediğiniz Anime?

Non Non Biyori’de güncele yetiştim. Şimdiye kadar izlediğim en keyifli animelerden birisiydi. Henüz bitmemiş olmasına rağmen içimde bir burukluk yok değil.

1 Beğeni

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge
Bölüm sayısı: 12
Türü: Slice of life, okul, komedi

Üşengeç bir insan olarak benden daha üşengeç bir anime karakterini izlemek iyi geldi. :joy: Gerçi bu durumda üşengeçten daha çok uyuşuk oluyor. Tanaka-kun, gözlerinden de anladığınız üzere sürekli uyuşuk, yorgun ve uykulu bir karakter. Böyle bir karakterle bir anime de 12 bölümden fazla olamazdı zaten. Yine de Watomote gibi çok değişik bir anime olmuş. İzlerken eğlendim ama ne kadar sevdim tam karar veremedim. Tam çerez anime.

7/10

3 Beğeni

Kıyamet Meleği ilk 5 bölümü izledim. Anime çok güzel. Gülmekten karnıma ağrı girdi. :slight_smile: Elektrik direği :slight_smile: images (4)

2 Beğeni

Amazon primedeki animeleri izliyorum, fazla alt yazı seçeneği yok. Şu aralar Koutetsujou no Kabaneri izliyorum baya iyi gidiyor ve çizimler çok ayrıntılı bittim.

1 Beğeni

Demon Slayer’a başladım. Şimdilik fena değil.

Yine yaptım ya. Beklentiyi yüksek tuttum. Neyse yine de güzeldi. Açıkçası bu animeyi sırf Psycho Pass’a benziyor diye izledim. Polisiye ve gizem olması dışında hiç benzerlik yoktu.

B: The Beginning
Bölüm sayısı: 12
Türü: Aksiyon, gizem, polisiye, psikolojik, doğaüstü

Production I.G’nin orijinal senaryosu kalitesini konuşturmuş yine. Baştan sona full aksiyon ve gizem doluydu anime. Bence çok hızlı işlenmiş ama kimine göre de dolu dolu olması iyiydi. Ending müziği de efsane. 2. Sezonu 18 martta çıkacak fazla kalmadı. Bu arada duyduğuma göre netflix çevirisi kötüymüş haberiniz olsun.

Animenin en iyi yanı hangi karakterin ne zaman öleceğinin belli olmaması. Diyorsun bu karakter güçlü iyiymiş, bi bakıyorsun ölmüş. Hiç acımadılar valla. Bazı yerleri tahmin edilebilirdi bence. Hafif klişe diyebiliriz. Yine de çok akıcıydı, takdir ettim.

7/10

Bizim rıhtımda incelemesi varmış, sevindim buna.

3 Beğeni

Of ben çok severim bu seriyi ya. Daha bu hafta başında yenide izledim izledim yaklaşan sezona hazırlik amacıyla. Netflix’in kaliteli bir iki işinden biri bence. Zaten Production I.G olunca…

Psycho Pass beklentisi ile başlamanız yanlış olmuş, yoksa çok iyi anime ya bence. Özellikle gizemi ve atmosfer havası çok güzel. Fakat en iyi tarafı gerçek hayat polisiyesi ile doğaüstü elementleri çok güzel bir şekilde harmanlaması. Hikaye anlatım tekniği de çok güzel bence. Şiir gibi, akıp gidiyor

18 Mart’ı ple çekiyorum, baya ara verdi ya. Rewatch etmesem unuturdum hikayeyi. İlk sezon daha çok Keith’e odaklanırken bu sezon bizim esas oğlanın hikayesine odaklanacakmış. Umarım safi aksiyona girmeyip o ilk sezondaki havayı korur.

2 Beğeni

Şahsen 4. bölümde on-hold’a almıştım, bir kere sinopsisi beklentilerimin oldukça dışında bir seri ile karşılaşmama sebep oldu diyebilirim. Ne beklediğim gibi bir gizem ne de dedektiflik ögeleri var. Killer B’nin karşına çıkana tek atması yüzünden seride su ana kadar izlediğim kadarıyla OP bir shounen karakteri sorunu mevcut. Villain karakter desek yine izlediğim kadarıyla konuşuyorum, bir merak faktörü oluşturmadı. Ekipten ölen ölene, ama sorsan “keikaku dorii”. Keşke süper insanlara karşı doğru taktikler ile mücadele eden sıradan insanlar gibi bir tema olsaymış, benim için çok daha albenili olabilirdi.

Açıkçası bu seriyi izlememde en büyük sebep ne konusu, ne seiyuu kadrosu/yapim ekibi, ne de Netflix’de olduğundan el altımda olması, sadece ve sadece bende hala kredisi olduğunu iddia edebildiğim Production IG prodüksiyonu olması. Umarım devamında beni şaşırtır diyeceğim ama normalde ölçütüm olan ilk 4 bolum eşiğini zaten asmış durumdayım. Hayırlısı diyelim.

2 Beğeni

Evet fark ettim bunu. Ama biraz geç oldu. Animenin müzikleri, işleniş tarzı falan çok iyi. Hani ne derler çok “fiyakalı” duruyor. Ama sanki bir şeyler eksik. Bitince tatmin olamadım.

En büyük sorun bence de buydu. Anime fazla shounen olmuş. Bunu çok seven de olabilir, benim gibi hayal kırıklığına uğrayan da… İlk 4 bölümden doğru bir not vermişsiniz. Gerisi çok da farklı değil.

1 Beğeni

Dün başladığım Erased animesini bugün bitirdim. Muazzamdı. Böylece 3. animemi izlemiş oldum. Kesinlikle izlemelisin dediğiniz animeler varsa önerebilir misiniz tür fark etmez.

5 Beğeni

Bu söz herkese göre değişir. Ama madem 3. animenizi izlediniz, size kısa animeler tavsiye etmek istiyorum.

91 days (12 bölüm)
Angel Beats (13 bölüm)
Baccano (13 bölüm)
Btooom (12 bölüm)
Zankyou no Terror (11 bölüm)
Violet Evergarden (13 bölüm)
Yojouhan Shinwa Taikei (11 bölüm)
Eve no Jikkan (6 bölüm)
Ima, Soko ni Iru Boku (13 bölüm)
Barakamon (12 bölüm)
Jinrui wa Suitai Shimashita (12 bölüm)

Bunların hepsi de benim sevdiğim animeler. Konularına bakıp ilgini çekeni izle derim.

2 Beğeni

Teşekkür ediyorum şimdilik anime izlemeye kısa bir ara vereceğim ardından bu listedeki lerden biri ile anime yolculuğuna kaldığım yerden devam edeceğim.

2 Beğeni

Sirius ve B the beginning üst üste izleyip beni anime dünyasından soğutan yapımlar olmuştu. Aot’un yeni sezonunun başlamasıyla buzları erittim hızlıca. Yeni bölümleri beklerken ilk dram animemi izledim. Your lie in April kısacık, sımsıcak ve içinde yer alan şahane müziklerle beğendiğim bir yapım oldu. Hemen ardından Jujutsu Kaisen’e başladım ve kendimi tutamayıp bir günde güncele geldim maalesef. Şimdi bir de onun yeni bölümlerini bekliyorum. Daha sonra “bu böyle olmayacak daha uzun soluklu bir şeylere başlayan lazım” düşüncesiyle HxH animesine başladım. Asla bu kadar sert bir anime beklemiyordum. Hisoka tek başına yaş sınırlaması koyuyor animeye resmen. 77. Bölüme geldim Ging’e büyük sövmekteyim. (Bu çocuk sana ne etti be adam yahu!) Neyse bakalım nasıl ilerleyecek anime.

3 Beğeni

Şahsen Sirius The Jeagerı beğenmiştim.Tabi evin kızı karakteri o kadar iticiydi ki,onun kötülüğüne bir şey diyemem.Vampirlere farklı bir bakış açısı olduğunu düşünüyorum ve 2. sezon için güzel bir kapı bırakıldı bence.

1 Beğeni

Violet Evergarden. PUANIM 10 ÜZERİNDEN 6.5.

Gerçekten uzun bir zaman sonra izlediğim ilk animeydi. Ve şunu söylemeliyim ki “animeler gerçekten böyle miydi?” dedirtti. Kötü anlamda. Ben Violet Evergarden’ı beğenmedim. Ama beğenebilecek kişilerin olduğuna inanıyorum. Bu yüzden bir şans vermeniz gerektiğine inanıyorum. Ya da “ben beynimi kapatıp izleyebilirim” diyorsanız o da olur.
ARTILARI
+Güzel animasyonlar.
+10. Bölüm
+Mektup konsepti ilginç.
+DİKKAT Anime Spoiler: +Violet’in Hz.İsa gibi suda yürümesi beni gerçekten güldürdü. :smiley:

EKSİLERİ
-Animenin kendisi filler.
-Bütün bütçe animasyona harcanmış herhalde.
-10.bölüm animenin kendisinden daha güzel.
-Violet’ın karakter gelişiminde büyük sıkıntılar var.
-DİKKAT Movie Spoiler: -Gilbert yaşıyormuş. :clap: :clap: :clap: :smiley:

1 Beğeni

Gilbertın yaşadığı bu arada openinge dikkat edersen çok belli.Saklamaya çalıştıkları bir şey değil.Bu arada sana bir soru o zaman?Violet’in Gilbert’a duyduğu sevgi bir aşk mı yoksa bir tür abi,baba figürü sevgisi mi?Bunun üzerine konuşmak istiyorum çünkü.

1 Beğeni

Evet ama ben buna inanmak istemedim nedense. Yok ya yapmazlar herhalde dedim. Adamın kanamadan falan ölmesi lazımdı çünkü ve saçma geldi bana. Opening de farketmiştim işte. Animelerin çoğunda opening epik fantezilerdeki “prologue” bölümü gibi kullanılıyor. Ama daha spoilerlı versiyonu. Light novel isimlerinin bilerek uzun yazılması gibi bir şey bu da bence. Sonuçta çağımızda insanların dikkat süresi birkaç saniyeye kadar düştü.
Soruna cevap vermem gerekirse; Başlangıçta sadece saygı duyduğu birinden aşık olduğu birine dönüşüyor bence. Sonuçta Violet de zamanla büyüyor (animede 15 yaşındaydı galiba. orası ayrı bir FBI konusu neyse :smiley: ) insanlara yazdığı mektuplarla kendi duygularının farkına varıyor. Bu tür şeyleri hiç yaşamamış olduğu da eklenince saygıdan aşka bir dönüşüm söz konusu. Mesela prenses bölümünden sonra bunun biraz farkına varmaya başlıyor diye düşünüyorum.

O prenses bölümü boşuna yapılmış bir bölüm değil bence de. Anime bakın yaş farklı evlilikte onaylanan bir şey bizim çizdiğimiz bu evrende diye bağırıp çağırıyor bu bölümde resmen. O filmde de sürekli bir arkadaşı evleniyor,bir evlilik meselesi göze Parmak bir şekilde işleniyor nedense.Violet’in evlilik çağına geldiğini aşırı vurgulamışlar orada da nedense.

1 Beğeni

sen ne düşünüyorsun peki? sence de mi aşık oluyor Gilbert’a

Bunu şuan kimsenin bildiğini hatta Violet’in bile bildiğini sanmıyorum.Ama eğer dediklerimi toparlarsam bir şekilde Gilbert’ın aşık olduğunu sanmasam da,Violet hep aşıktı bence.O broş mevzusu bunun en büyük kanıtı.Broşu yeşil seçiyor çünkü Gilbert’ın gözleri yeşil.Orada içimi ısıtıyor bu broşun rengi falan da diyor.

1 Beğeni