En Son İzlediğiniz Anime?

Ai Monogatari’ye göz atabilirsin. Türkçe çevirisi de vardı hatta.

2 Beğeni

Teşekkürler bakıyorum hemen :blush:

1 Beğeni

Düşünmeden başla. Şöyle söyleyeyim, spor animelerini hiç sevmem fakat KnB favori animelerimden.

3 Beğeni

Netflix’te de var izlemesi kolay olur. Monster izlemeye başladığıma göre profilinizdekinin Johan olduğunu söyleyebilirim değil mi? Eskiden hep başka karakterler sanıyordum profilinizi.

2 Beğeni

Clannad’ı izlemedim ama Mushishi en sevdiğim animelerdendir. Toplam 40-45 bölümü vardı sanırım ve bütün bölümler birbirinden bağımsız. Çok huzurlu, biraz da hüzünlü bir anime. Ama episodik yapısı düşünülürse muhtemelen Clannad daha iç ısıtıcıdır. :d

Kuroko no Basket benim de listemdeydi, ben olsam önce onu izlerdim. Bir de sadece 11 bölüm olduğu ve karakterleri liseli değil, yetişkin insanlar olduğu için Yuri! On Ice’ı da önermek isterim. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Monster inanılmaz bir anime bu arada. Henüz 10. bölümdeyim ama su gibi akıyor.

2 Beğeni

Yuri! On Ice ekliyim listeme teşekkürler. Ayrıca bu başlığı çok seviyorum tüm önerileriniz çok değerli sağolun :))

Bu çok önemli bir kriter gerçekten :grin:

2 Beğeni

Bakıyorum bu aralar hayatınızda çok iyi kararlar almışsınız :sunglasses: hemen bitirin de iki yorum yazın tartışalım.

3 Beğeni

@ahyoka_XD
Spor animelerini pek izlemedim onlara bir şey diyemem ama çoğunluğun aksine ben Mushishi ve Clannad’ı sıkıcı bulanlardanım. Bence bu iki anime overrated. Neyse, burada da sevenleri çok. O yüzden fazla bir şey demeyeceğim. :smile: Daha önce buraya da yazmıştım zaten.

Güzel bir anime daha izledim. Çok iyi oldu.

Sore ga Seiyuu
Bölüm sayısı : 13
Adından da anlaşılacağı üzere bu anime seiyuu’ların nasıl çalıştığını ve hangi zorluklarla karşılaştığını anlatan bir anime. Nasıl ki Bakuman mangakaları anlatmışsa bu anime de seiyuu’ları anlatıyor. Konusu çok güzel. Hiroshi Kamiya kendi adı ve sesiyle animenin içinde. :smile: Ve bu sadece bir örnekti. Daha bir sürü seiyuu var bu şekilde. Bu anime tam bir seiyuu cenneti. :heart_eyes: Animenin kötü yanı ise ana karakterlerin 13 yaşında gözükmesi ve animenin çok kısa olması. Bu animenin de underrated olmasına üzüldüm. Bu arada

Arka planı hayal ettim de seiyuu işi çok eğlenceli olmalı. Düşünsenize diyorlar ki “sen bu animede çilek gezegeninden gelen çilek prensesi olacaksın” çok iyi valla. Fakat şu işe bakın ki bu çilek kız büyük ihtimal seiyuu olmayı bırakmış veya bırakabilir. Gerçi en son işi 2020’de olmuş. Myanimelist’ten yaptığı iş sayısına bakınca bu sonuç çıkıyor. Çoğu kişi gibi biz de animeyi izleyip geçiyoruz ama arka planda neler neler oluyor…

8/10

5 Beğeni

Hataraku Maou-sama

Karakterlerin düşüncelerini,motivasyonlarını çok iyi anlatamamış.İzleyeni güldürmeyi amaçlayan ama onu da çok başaramayan ama nedense izlemekten de keyif aldığım bir anime.Konusu hoş yani,karakterlere gülmesem de düşüncelerini,motivasyonlarını anlayamasam da yinede sevdim

Konu : Şeytan Kral dünyaya geliyor ve hayatını idame ettirmek için McDonalds’da çalışıyor.

1 Beğeni

Çok sevdiğim ve bolca güldüğümüm bir anime. 3-4 kere de izledim ama 5 6 sene oldu izlemeyeli. Iyi oldu aklıma düşürdüğünüz, tekrar izleme zamanı gelmiş.

Ben mutlaka öneririm. Çok eğlenceli ve akıcı bir spor animesi. :basketball:

2 Beğeni

Non Non Biyori’de güncele yetiştim. Şimdiye kadar izlediğim en keyifli animelerden birisiydi. Henüz bitmemiş olmasına rağmen içimde bir burukluk yok değil.

2 Beğeni

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge
Bölüm sayısı: 12
Türü: Slice of life, okul, komedi

Üşengeç bir insan olarak benden daha üşengeç bir anime karakterini izlemek iyi geldi. :joy: Gerçi bu durumda üşengeçten daha çok uyuşuk oluyor. Tanaka-kun, gözlerinden de anladığınız üzere sürekli uyuşuk, yorgun ve uykulu bir karakter. Böyle bir karakterle bir anime de 12 bölümden fazla olamazdı zaten. Yine de Watomote gibi çok değişik bir anime olmuş. İzlerken eğlendim ama ne kadar sevdim tam karar veremedim. Tam çerez anime.

7/10

4 Beğeni

Kıyamet Meleği ilk 5 bölümü izledim. Anime çok güzel. Gülmekten karnıma ağrı girdi. :slight_smile: Elektrik direği :slight_smile: images (4)

3 Beğeni

Amazon primedeki animeleri izliyorum, fazla alt yazı seçeneği yok. Şu aralar Koutetsujou no Kabaneri izliyorum baya iyi gidiyor ve çizimler çok ayrıntılı bittim.

2 Beğeni

Demon Slayer’a başladım. Şimdilik fena değil.

1 Beğeni

Yine yaptım ya. Beklentiyi yüksek tuttum. Neyse yine de güzeldi. Açıkçası bu animeyi sırf Psycho Pass’a benziyor diye izledim. Polisiye ve gizem olması dışında hiç benzerlik yoktu.

B: The Beginning
Bölüm sayısı: 12
Türü: Aksiyon, gizem, polisiye, psikolojik, doğaüstü

Production I.G’nin orijinal senaryosu kalitesini konuşturmuş yine. Baştan sona full aksiyon ve gizem doluydu anime. Bence çok hızlı işlenmiş ama kimine göre de dolu dolu olması iyiydi. Ending müziği de efsane. 2. Sezonu 18 martta çıkacak fazla kalmadı. Bu arada duyduğuma göre netflix çevirisi kötüymüş haberiniz olsun.

Animenin en iyi yanı hangi karakterin ne zaman öleceğinin belli olmaması. Diyorsun bu karakter güçlü iyiymiş, bi bakıyorsun ölmüş. Hiç acımadılar valla. Bazı yerleri tahmin edilebilirdi bence. Hafif klişe diyebiliriz. Yine de çok akıcıydı, takdir ettim.

7/10

Bizim rıhtımda incelemesi varmış, sevindim buna.

4 Beğeni

Of ben çok severim bu seriyi ya. Daha bu hafta başında yenide izledim izledim yaklaşan sezona hazırlik amacıyla. Netflix’in kaliteli bir iki işinden biri bence. Zaten Production I.G olunca…

Psycho Pass beklentisi ile başlamanız yanlış olmuş, yoksa çok iyi anime ya bence. Özellikle gizemi ve atmosfer havası çok güzel. Fakat en iyi tarafı gerçek hayat polisiyesi ile doğaüstü elementleri çok güzel bir şekilde harmanlaması. Hikaye anlatım tekniği de çok güzel bence. Şiir gibi, akıp gidiyor

18 Mart’ı ple çekiyorum, baya ara verdi ya. Rewatch etmesem unuturdum hikayeyi. İlk sezon daha çok Keith’e odaklanırken bu sezon bizim esas oğlanın hikayesine odaklanacakmış. Umarım safi aksiyona girmeyip o ilk sezondaki havayı korur.

3 Beğeni

Şahsen 4. bölümde on-hold’a almıştım, bir kere sinopsisi beklentilerimin oldukça dışında bir seri ile karşılaşmama sebep oldu diyebilirim. Ne beklediğim gibi bir gizem ne de dedektiflik ögeleri var. Killer B’nin karşına çıkana tek atması yüzünden seride su ana kadar izlediğim kadarıyla OP bir shounen karakteri sorunu mevcut. Villain karakter desek yine izlediğim kadarıyla konuşuyorum, bir merak faktörü oluşturmadı. Ekipten ölen ölene, ama sorsan “keikaku dorii”. Keşke süper insanlara karşı doğru taktikler ile mücadele eden sıradan insanlar gibi bir tema olsaymış, benim için çok daha albenili olabilirdi.

Açıkçası bu seriyi izlememde en büyük sebep ne konusu, ne seiyuu kadrosu/yapim ekibi, ne de Netflix’de olduğundan el altımda olması, sadece ve sadece bende hala kredisi olduğunu iddia edebildiğim Production IG prodüksiyonu olması. Umarım devamında beni şaşırtır diyeceğim ama normalde ölçütüm olan ilk 4 bolum eşiğini zaten asmış durumdayım. Hayırlısı diyelim.

3 Beğeni

Evet fark ettim bunu. Ama biraz geç oldu. Animenin müzikleri, işleniş tarzı falan çok iyi. Hani ne derler çok “fiyakalı” duruyor. Ama sanki bir şeyler eksik. Bitince tatmin olamadım.

En büyük sorun bence de buydu. Anime fazla shounen olmuş. Bunu çok seven de olabilir, benim gibi hayal kırıklığına uğrayan da… İlk 4 bölümden doğru bir not vermişsiniz. Gerisi çok da farklı değil.

2 Beğeni