En Son İzlediğiniz Anime?

(Cemalettin Sipahioğlu) #61

Cutie Honey Universe

Aslında ilk bölümü izlemeye çalıştım, demek, daha doğru olur. 1970’lerin uçuk kaçık Go Nagai tarzını, olay örgüsünde ufak değişikliklere giderek anlatmaya çalışmak hata. Devilman Crybaby gibi günümüze gayet güzelce uyarlanmış bir örneği varken, CHU çok çiğ geldi.

Serinin 1970’lerden beridir alışıla gelen basit temelleri üzerinden klasik hikâyesini bir adım öne taşıyan geçmişteki yeniden uyarlamaları düşününce, Universe tek bölümüyle yüzümü astırmayı başardı. Merak edip son bölümünde ne olduğunu araştırdım; yüzüm daha da asıldı.

Tekrar tekrar işlenen Honey’imizin maceraları arasında favorilerim hala Cutie Honey Flash tv serisini (İngilizce çevirisinin tamamlanmasına 10 bölüm kaldı) ve Re: Cutey Honey ovası.

Attack On Titan’ın 3. Sezonu seyrettim. Ağlama zırlama seanslarından doğru düzgün Titan savaşı göremedik ama 2. sezon ( :-1: ) ile kıyaslarsak iyiydi diyebilirim. Özellikle s03e07 güzeldi :slight_smile: Hiç yoktan bazı zorular iyi kötü cevap buldu.

(Gökçe ) #63

Ben de en son Kimi No Na Wa’yı izledim. Ve Japonların hayal dünyasına tekrar hayran kaldım konusunu hiç okumadan izlediğim için. Ayrıca Secret Garden’dan çok çok daha güzeldi. Çünkü aynı yerde olmamaları ve bi tat kaçıran olduğu için söyleyemediğim ayrıntıdan dolayı…

(Cihan) #64

Charlotte ^^ Bakalım bitecek mi :smiley:

(Berfin) #65

One Punch Man i izledim. Gerçekten insanı bir süreliğine yaşadığı hayattan uzaklaştıran bir anime. Keyifle izledim keşke hiç bitmeseydi. :confounded:

(fatih) #66

Nisan’da 2. Sezonu geliyor

(Hüseyin gök) #67

Konusu ne acaba youtube biraz baktımda komedi yönü agır galiba. Öyleyse kesin izlerim😁

(rochelle) #68

Banana Fish’i izledim ve ilk haftasından beri itinayla spoiler yemekten kaçınıp, finale bu kadar az kalmışken sonunu öğrenmek kalbimi acıttı. Uzun süredir güncel olarak izlediğim en iyi animeydi sanırım. Çizimleriyle, hikayesiyle, kurgusuyla bayıldığım bir anime oldu.

(Hüseyin gök) #69

dünkü yorumlara dayanarak izledim ve bu zamana kadar izlediğim 4-5 iyi anime listesinde başlarda yerini kaptı. Kurgusu güzel sizi sıkmıyor her bölüm ayrı bir konu şeklinde ama anlatılmak istenen kurguyla baglantılı. Komedi yönü aşırı keyifli belkide hiç bir animede olmayan bir başarıya sahip diyebilir bu yönü ile ilgili.Dizi ana karekterin güçünü basit bir şekilde anlatsada bana göre bir muaam olduğu kesin ve en az 7-8 sezon yolu var gibi geldi bu muhteşem animenin. 10/10 abartmadan diyebilirim kalite bakımından. Watchmeni izleyenler diziyle küçükte olsa bir bağlantı kurabilir :joy:

(galeme) #70

Ana karakter gücünü öyle söylediği şekilde kazandı. Parodi serisi zaten.

Watchmen’i yıllar önce okumuştum da bağlantısı ne acaba merak ettim?

(Hüseyin gök) #71

Aşırı fazla boş süper kahraman yönünden bana watchmeni andırdı :grin: ama nasıl o gücü o şekilde kazanır bende animedi karekterler gibi inanmadım desem yalan olmaz :joy::joy:

(Arcade) #72

En The Asterik War’u izlemiştim.1.sezon çok güzel ama 2.sezon çok sıkıntılı

(galeme) #73

Gücünü kazanmasını şöyle düşünebilirsin. Günümüzdeki popüler kahramanların çoğusu; başka gezegenden gelen, örümcek ısıran, akrep sokan, bilmem ne yiyen, radyasyona maruz kalan tiplerden oluşuyor. E bir tane de gerçekten çalışarak güçlenen kahramanımız olsun diyerek yaratılan bir karakter gibi bir şey. Dediğim gibi parodi zaten. Ciddi bir açıklama beklememek lazım.

(Berfin) #74

Haberim var ama beklemek zor geliyor işte…