En Son İzlediğiniz Anime?

Ben Full Metal Alchemist Brotherhoodu öneriyorum.İddialıyım.:slight_smile: İlk animemdi Akame ga Kill su gibi bitmişti.FMA da seveceğinizi düşündüğüm bir anime.

2 Beğeni

Teşekkür ederim, listeye aldım, ama efsane animelerdense izleme tarihini biraz erteleyeceğim.

Evet, çok kısa sürdü.
@Akahige scar’dı galiba yanlış hatırlamıyorsam, 4 ve 10. bölümler, tamam aklımda tutarım, teşekkürler.

3 Beğeni

Benim ilk izlediklerimden biriydi. Hatta belki hatırlarsınız eski nickim oradan geliyordu. Sonraya saklamaya pek gerek olduğunu düşünmüyorum. Eğer izlerseniz 4. bölümü bitirdikten sonra o bölüm için bir yorum isteriz. :smiling_imp: Bir de 10. bölüm için olabilir. :smiling_imp:

3 Beğeni

Whisper of the Heart. 1995 yapımı anime filmi Ghibli Studio imzalı. Öneririm :blush:

4 Beğeni

Küçükken favori Miyazaki filmimdi. O yaşta o aşkı hissettirip ağlamama sebep olmuştu. Yıllar sonra içinde country road söylendiğini görünce daha da vurulmuştum filme.

2 Beğeni

Yowamushi Pedal
Bu anime tam bir bisiklet animesi. Spor animesi sevenler bu animeyi çok sevecekler. Gerçekten ilk iki sezon çok güzel. Karakter gelişimi, rekabet, zorlukların üstesinden gelme derken bölümler akıp gidiyor. İzleyeni gaza getiriyor. Hele bisiklet süren biriyseniz dışarı çıkıp uzaklara gitmek istiyor insan. Ama ne yazık ki 3. ve 4. sezon çok kötü. Karakter gelişimi yok, aynı devam ediyor. Olayların yüzde 90’ı aynı. Isıtıp önümüze koymuşlar resmen. Üstelik yarım kalmış. Mangası bittiği halde 5. sezon çıkmamış hâlâ. Hoş, izleyecek hâl kalmadı zaten bende. Bu nedenle spor animesi sevenlere, bisiklet sevenlere bu animenin ilk iki sezonunu tavsiye ederim. 3. sezon zaten yeni yıla geçiyor. İlk iki sezonu izleyip tadında bırakmak gayet iyi.
İlk iki sezon 7/10 spor animesi sevenler daha çok puan verebilir.
Sonraki iki sezon 4/10

2 Beğeni

Senin için çok üzgünüm.

1 Beğeni

Aaa akuma blade burda da karsılaştık :smile_cat:

2 Beğeni

Gakkou gurashi
Konusundan bahsetmeye gerek yok bence. Muhteşem olduğunu söylemek yeterli :star_struck:
Kısaca şöyle söyleyeyim, aşağıda öyle pek spoiler yok ama izlememiş olan varsa okumasın, alacağı zevki azaltmış olur.

Animeye başladığımda o tür bir anime olacağını bilememiştim, ki bence kimse bilememiştir. İlk bölümün sonundaki sahneyi gördüğümde daha fazla şaşırmam gerekirken ben pek şaşırmamış ve ilk bölümü ikinci kez izlemiştim. Azıcıktan ufacıktan bile korku türüyle alakam olmadığı için aslında fazla korkutucu olmamış olsa bile baya korktum. Arkaplanda tatlı bir müzikle insanlara neler olduğunu göstermesi inanılmazdı, belki birine dinletsem uykusunu getirir ama artık o müzik tamamen başka bir anlam taşır oldu. Olayları gösterip nasıl olduğunu sonradan anlatması da hoşuma gitti.

24 bölümlük Akame ga Kill’i 3 günde bitirdikten sonra aynı hatayı Gakkou gurashi’de yapmayarak tadını çıkararak (izlemediyseniz açmayın derim) ve biraz da korktuğum için :sweat_smile: yavaş-yavaş izledim.
Puanım yine 10/10. (3 anime izledim, üçüne de 10 verdim, garip mi acaba?)
Derslerden bunalınca yapacak yeni bir şeyin olması güzel.

5 Beğeni

Biraz rahatlamak için sonraki animeyi Mahou Shoujo Madoka Magica seçebilirsin. :slightly_smiling_face: Beğeneceğine eminim.

2 Beğeni

Şimdilik başka bir planla hareket ediyorum, şimdilik söylemeyeyim hangi animeye başladığımı. Ama listeye aldım, en kısa sürede izleyeceğim.
Teşekkürler:)

1 Beğeni

Angel_Beats_poster
Angel Beats!
İlk başta pek sevmemiştim aslında, müziklerini de, karakterlerini de. Ama biliyordum alışacağımı. Yanılmadım da, hem müziklerini sevdim, hem de karakterleri. İkilemde kaldım, 10 puan mı versem, 9 mu diye.
Puanım: 10/10
Kavramakta birazcık zorlandığım oldu, somra anlamaya başladım, sanırım yeni başladığımda sevmememin sebebi de tam anlayamamdı.

İzlemediyseniz açmamanızı öneririm.

Başta Yuri burda kimse ölmüyor dediğinde rahatlamıştım, ağlamam gerekmeyecek, birileri ölmeyecek demiştim. Yanılmışım hem de nasıl. En vurucu olanı 13. bölümün sonlarıydı…

Anlam taşıyan bir konuya sahipti bence, sevdim.

5 Beğeni

Bleach’e başladım. İlk 10 bölümü izledim ve hoşuma gitti diyebilirim.

1 Beğeni

Hoş geldiniz. :krs:

3 Beğeni

Sonunda Dororo adlı animeyi bitirdim.

2 Beğeni

Taiso Samurai

Bir spor animesi lakin içinde her şeyden az az bulundurup küçük küçük hikayeleri 11 bölüm içinde çok güzel ve tatlı tatlı izletiyor. Aslında tamamen tahmin edilebilir ama kendini izlettiriyor yani. Çizimleri bana göre güzel ama bir tık ortalama, hikayesi güzel, jimnastik sahneleri ise çok güzel. Komedi var, yaşamdan kesitler var spor var hafiften dram var daha ne olsun içinde. Bence animenin tek eksisi 11 bölüm olması idi. 12 bölüm olup o güzelim finalden sonra genişletilmiş bir bölüm daha işlense çok hoş olurdu ama 11 bölüm olmasından ötürü anime içinde ki bazı şeyler gibi finali de hızlıca geçirilip bitirilmiş.

Anime de zaten tamamen bir olay olmuyor hep hızlı bir şekilde geçip bitiriliyor ama böylesi daha güzel olmuş bence. Tam ciddi bir havada yok zaten. O yüzden tek oturuşta izlenip bitiriliyor. Mesela ciddi ciddi bir şey konuşuyorken bir anda adamın telefonu çalıyor tüm konu kapanıyor filan. :smiley: Tatlı şeyler bunlar. Bu aralar çok anime izliyorum ama üşenip buraya yazmıyorum lakin bu animeyi yazacak kadar çok sevdim. Hepsinden öte hem açılış hem kapanış müzikleri dahil 1 saniyesini atlamadan izlediğim bir anime oldu. Son 3-4 senedir bunu başarmak zor. :smiley: Müzikleri aşağı bırakıyorum bence özellikle kapanış müziğini kesinlikle dinleyin. Kapanış müziği mükemmel ötesi açılış müziği ise çok güzel olmuş. Seslendirmenlerin beraber söyledikleri şarkıları sevdiğim için açılış müziğini çok sevdim yoksa kapanış müziği açık ara favorim oldu.

Bu kapanış müziği. Klipi de anime gibi çok soft çok güzel; -Op ed gibi şeyleri Türkçe yazmaya dikkat ettim ama soft yerine yumuşak yazmak doğru gelmedi. Başka da nasıl ifade ederim bilemedim.-

Bu da açıışı.;

Bu arada o çocuğun o kadar laf sokmasından samuray fanı olduğunu biliyordum ilk andan beri. :smiley:

2 Beğeni

Bunun 2.sezonu gelecek gibi mi bitiyor acaba yoksa final havası mı var ? MAPPA olunca stüdyo ilgimi çekmişti zaten en başından beri.

1 Beğeni

Yok direkt final veriyor.

1 Beğeni

Netflix’deki Erased’ izliyorum 6 bölümdür ancak hala sarmadı. Death Note gibi animelerin zirvesi denilen bir yapımı dahi beğenmeyip 20.bölümde bıraktım.
İmdb’den kendime liste oluşturdum ancak hala tatmin edici biriyle karşılaşmamak hayal kırıklığı oldu

Size tavsiyem 4 bölüm kuralı yapmak. 4 bölümde bir animeyi sevip sevmeyeceğiniz yüzde 90 anlaşılır. Ayrıca popüler animeleri herkes sevecek diye bir şart yok. Benim de popüler animeler arasında nefret ettiğim animeler var. Anime dünyası büyük. Eminim sizin de seveceğiniz animeler vardır.

1 Beğeni