En Son İzlediğiniz Anime?

Death Note nasıl sarmayabilir ama ya…

En iyilerden örnek veriyorum şuan; Monster, Attack on Titan, Legend of the Galactic Heroes izleyin. Mutlaka severseniz bu üçünü de heralde.

1 Beğeni

Monster(@Buggy’nin profil fotosu ve benim bir önceki profil fotom. Anime tarihinin en iyi 10 karakteri listesi yapsam 5 karakterle falan girer öyle söyleyeyim.) ve Fate Zero (@Expelliarmus’un profil fotosu. Uzun bir serinin parçası ama diğerleri Zero kalitesinde değil.) izleyin kesinlikle beğenirsiniz.

3 Beğeni

Teşekkür ederim denemeye devam

1 Beğeni

Güzel rastlantı olmuş :grinning:

2 Beğeni

Hatta aynı karakterin farklı bir resmiydi. :slightly_smiling_face: Neden Johan’ı koydum hatırlamıyorum aynı animeden daha çok sevdiğim karakterler var aslında. Mesela Grimmer veya Lunge daha mantıklı olurmuş.

2 Beğeni

Sevdiğiniz veya istediğiniz belli bir tür varsa ona göre de tavsiye yapılabilir. Komedi veya romantizm seven birisi anime izlemeye monster veya death note ile başlayarak sevemez bence mesela.

2 Beğeni

Baccano izledim. Şahaneydi gerçekten. Tarantino filmi havasında bir animeydi. Özgün bir konusu olduğunu söyleyemesem de işleniş ve karakterler açısından çok farklı ve keyifliydi. İlk iki üç bölümden sonra hikaye aktarımı öyle bir sürüklüyor ki. Tavsiye olunur.

3 Beğeni

Sırf şu iki gerzeğin maceraları için bile izlenir, on puan verilir. Baccano tarzı bir şey önerin dediğim arkadaşlarım Durarara’yı önermişti ama aynı tadı alamadım. Snatch diye bir film vardı ama o da biraz benzerdi. Yeri gelmişken söylemiş olayım.

6 Beğeni

Isaac ve Miria’nın maceralarını işleyen bir yan seri olmalı cidden. İzlediğim en dinamik ikililerden biri. İnanılmazlar <3

4 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum xd

2 Beğeni

Baccano ile Durarara aynı evrende geçiyor, hatta farkettiysen Durarara’da bir çok Baccano göndermesi var. Belki bu yüzden önermiş olabilir.

3 Beğeni

2015te izledim Durarara’yı çok hatırlamıyorum ama aynı evrende geçtiklerini hatırladım. Yine de baccanoda olan içine çekme özelliği durarada yoktu ya da benim ters bir zamanıma denk geldi sevemedim ://

2 Beğeni

Karakter kadrosu benim çok ilgimi çekmişti, fakat senaryosu o kadar iç açıcı değildi. Ama her şeye rağmen sevdiğim bir animeydi Durarara. Baccano’da favorilerimdendir.

2 Beğeni

Sadece birkaç bölüm izleyip sarmadığı için bıraktığım iki animeye geri döndüm.

Clannad

Bu anime kesinlikle overrated anime.

Bu animeyi izleyenlerin neden zorlandığını anladım. İlk 10 bölüm çok kötü çünkü. Sonraki bölümler de eh işte kalitesinde olunca ve saçma harem durumları da olunca finale zor geliyor insan. Ama finali güzeldi bence. Dram ve komediyi beraber vererek durumu eşitlemeye çalışmışlar. Başrol Tomoya’nın şakaları gerçekten iyi ama ilk 10 bölüm sahiden kötü. Çünkü Animenin türlerinden biri de supernatural. Şimdi şöyle bir şey var. Animede olaylar güzel işlenirse izleyicinin kendini o dünyada bulması ve empati yapması kolay olur. Doğaüstü olaylar olsa da o duyguyu izleyici alır. Mesela Kimi no Na wa filmi buna güzel bir örnektir. Ama clannad bunu yapamamış. Ortada bir dram var. Ama doğaüstü olaylar animeye güzel yedirilmediği için “bunlar ne saçmalıyor” durumuna düştüm. Aynı saçma durumu Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou filminde de hissetmiştim. Dram var ama neyin dramı? Ayrıca görsel roman gerçeği var ki bu anime farklı sonları olan bir görsel romandan yapıldı. Bunu ova bölümlerinde görüyoruz gerçi. Ama görsel roman çok daha uzunmuş.

Ova bölümünü sevdim. Ardından çıkış yılına göre izleyip filmini izledim ve hata ettim. Yani Kyoani madem ikinci sezon yapacaksın neden önce film yapıp spoiler verirsin ki??

Gelelim ikinci sezona. İlk sezon hiç beklentim yoktu tamam kötü diyordum da ikinci sezon malesef beklentiye girdim biraz. Herkesin öve öve bitiremediği anime bu muymuş dedim…

Mei yüzünden oluşan bir sürü saçma durum hem kötü, hem saçma hem de iğrençti. Nagisa’nın annesinin sahte sevgili olarak Sunohara ile çıkması iğrenç geldi bana. Hayalet durumları ilk sezonda sevmemiştim yine sevmedim. Karakterler büyüyünce de tamamen sıradan hayata bağladılar. Tamam bu anime slice of life bunu biliyorum da yine de insan ilginç bir şeyler izlemek istiyor. Dram durumlarını da pek sevmedim. Hele o robot sahneleri yok mu? Neydi o kelime, evet bana ajitasyon yapıyorlar gibi geliyor. 16. bölümde Nagisa’nın ölümüne üzülmedim çünkü filmde görmüştüm. Ama filmde de üzülmemiştim gerçi. Fakat 22. bölümde geri gelmesi hiç hoşuma gitmedi. Son 2 bölüm gereksiz olmuş bence.

Özetle bu anime bazen güldürdü, birçok kez nefret ettirdi, sıktı, baydı, nadiren duygulandırdı ve çok şükür bitti.
Clannad 5/10
Clannad After Story 6/10

Peki peki, linç ekibi gelmeden bir iki açıklama yapayım. Clannad After Story tamamen dram türünde bir animeydi. Komedi? Hayır hiç yok. Slice of life? Hayır o da yok. Dram, dram, dram. Her şey dram. Shigatsu wa Kimi no Uso ve Violet Evergarden sevdim çünkü onlarda dramın yanında müzik veya slice of life da vardı. Saf dram bana göre değildi. Peki hiç mi iyi yanı yoktu? Vardı tabii. Aile bağlarını güzel anlatan, anne-baba olmak ne demek gösteren, sevgi dolu bir animeydi. Fakat bu, sıkıcı olmasını değiştirmiyor…

Nichijou

Şu ana kadar izlediğim en ilginç anime olabilir. Çünkü izlerken bakıyorsun çok basit, çocuksu sahneler var. “Nereye geldim ben?” diyor insan. İşin tuhafı bir bölüm sonra da öyle bir duruma sokuyor ki sizi, beyin yanıyor resmen. Çok ilginç. Bu arada bu anime komedi animesi. Ama hem durum komedisi hem de absürd komedi var. Ayrıca efektler kullanarak da değişik bir tat verilmiş. Hani dersiniz ya bazen, biri şunu sustursun kafasına sıksalar falan. Gidiyor biri kafasına sıkıyor. :joy: Tabii ölmüyor. Hele malum bölümdeki dövüş sahneleri neydi öyle :joy: Absürd komedi böyle bir şey işte. Ben fazla alışık değilim. Aslında absürd komedide sınır olmaması çok iyi. Her istediklerini yapıyorlar. Biraz absürd komedi animeleri mi izlesem ne? Karakterlerin mimikleri de çok iyi yapılmış. Bazı durumlarda değişen mimikler olayı mükemmel anlatıyor. :joy:

Op müziğini kadın ve erkek karakterin sesini aynı kişinin çıkardığını duyunca çok şaşırmıştım. Ama anlaşılan bir tür program kullanılıyormuş. Merak edenler buraya bakabilir.

Hakase-Nano sahneleri biraz sıkıcı. Tek oradan puan kırıyorum.
8/10

3 Beğeni

Bu sefer olmadı…

1 Beğeni

tenor

Id Invaded
Bölüm sayısı: 13
Türü: Bilim Kurgu, polisiye, gizem, psikoloji

Bu anime hakkında şöyle bir yorum görmüştüm: “Psycho Pass, Inception ve Minority Report yapımlarının harmanlanmış hali gibi.” Tam da dediği gibi bu anime daha iyi anlatılamazdı. Konusuna baksanız bile bundan daha iyi açıklama bulamazsınız. Bazı yerleri tahmin edilebilir olsa da polisiye ve gizem sevenler bunu da sevecektir. 2020 yapımı olduğu halde nedense pek duyulmamış bir anime. Tavsiye ederim.

8/10

7 Beğeni

Anime uygulamaları önermek istiyorum yine.:sweat_smile:

Daha önce Akimeji adında bir uygulama önermiştim kullanan var mı hâlâ bilmiyorum ama uygulama ilk hâline göre kötü şekilde devam ediyor. Fazlasıyla reklam var ve karakterleri aramak gittikçe zorlaşıyor. Düzenli bir sistemi kalmamış uygulamanın bana göre.
Bunun yerine kullanımı aynı şekilde olan ama ara yüzü ve karakter düzeni çok daha iyi olan Shimeji uygulamasını öneriyorum. Anime karakterleri dışında Adventure Time, My Chemical Romance, BTS, The Beatles ve Creepypasta gibi karakterler var.

Benim gibi sıkılmışlar.:joy:

Bir de kendi 3D anime karakterinizi yaratmak isterseniz Custom Cast adlı uygulamayı öneririm. Telefon hafızam sonuna kadar dolu olduğu için indiremedim ama güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Netflix animesi olan Aggretsuko’yu mutlaka tavsiye ederim. Baskıcı bir patronun (domuz) altında çalışan Retsuko’nun (kızıl panda) iş hayatını, arkadaşlık ilişkilerini, iç dünyasını anlatan çok eğlenceli bir anime. Başrollerde hayvanlar var ve ofis hayatı, patron-çalışan kadın-erkek ilişkileri çok güzel bir şekilde işlenmiş. Şu an için 3 sezonu var, dördüncü sezonu da gelecek. Baskıcı domuz patronuyla, ezilen çalışanlarıyla -şu sıralar birçok yayınevinin gündeminde olan- Hayvan Çiftliği’ne de doğrudan gönderme var.

1 Beğeni

Üçüncü sezonunu iple çekiyorum bu serinin. Umarım yeni sezonukısa zamanda gelir.

1 Beğeni

Dördüncü sezonu demek istediniz herhalde :blush:

1 Beğeni