En Son İzlediğiniz Anime?

Welcome to the NHK

Muhteşem bir yapımdı,openingi,endingi,müzikleri,karakterleri,işlenişi… İzlediğim en iyi animelerden biriydi,kesinlikle kendimden parçalar bulduğum ve çok etkilendiğim bir animeydi.Galiba uzun bir süre etkisinden çıkamayacağım.

4 Beğeni

1998 sonrası dönemin bana göre kesinlikle en iyi TV serisiydi.

3 Beğeni

Dorohedoro
Enen no şoboutai

1 Beğeni

Kaşla göz arasında bitti yine. :frowning:

4 Beğeni

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai

İlginç bir animeydi,karakterlerin psikolojik sorunlarını “Puberti Sendromu” kisvesi altında anlatması hoşuma gitti. 10/8.5

—-

Orange

Fena değildi fakat birçok eksiği de vardı mesela mektup olayını çeşke açıklamasalardı (gerçekten çok saçmaydı) , karakterlerin duygu ve düşüncelerini anlatmakta çok başarılı değildi , bir de anime boyunca Naho’nun mektubu tam olarak okumayıp parça parça okuması sonra şaşırması fln baya saçma neden en baştan hepsini okumadı ? 10/7

3 Beğeni

Wonder Egg Priority
Bölüm sayısı: 12
Türü: Psikolojik, fantastik, dram

Başrolde iki gözü birbirinden farklı tatlı mı tatlı evden çıkmaya korkan bir hikikomori karakterimiz var. İlk başta aklıma direkt Van kedisi geldi. :grinning_face_with_smiling_eyes: Meğer insanlarda da oluyormuş. Heteroktomi diyorlarmış buna. Wonder Egg Priority, psikolojik temasıyla ve fantastik dünyasıyla Madoka’yı bayağı bi andırıyor. Ama orijinal olacak diye bir şart yok zaten. İyi bir tekrar yapıyorsa benim için yeterlidir. Orijinal senaryo olmayıp da çok iyi yapımlar var.

Neyse, animenin konusu ve işlenişi çok hoşuma gitti. Muhtemelen bu senenin en kaliteli animesi olacak. Taciz, zorbalık, ayrımcılık gibi konulara değinmiş. Tatlı karakterleriyle, ilginç konusuyla ve gizemiyle kendini izletiyor. Ova bölümünde umarım güzel bir yere bağlarlar.

8/10

5 Beğeni

İlgimi çekti ben de başladım. Umarım beğenirim.

2 Beğeni

Arkadaşlar kardeşim bu ara animelere sardı ama sadece bitenlere başlıyor o da benim gibi. Haikyuu bitti mi ona başlayacakmış? Mangası bitmiş IMDb de 2020 son diyor ama emin olamadım. Animelerin sezonları arasında çok fazla zaman oluyor genelde ve benim gibi tüm bölümleri birden tüketmek isteyen ara verince ilgisini kaybeden biri için bu çok kötü. Mesela Attack on Titanı ayila bayıla izleyen ben dördüncü sezonu beklerken tüm ilgimi kaybettim üstüne part ikiyi de beklemem gerektiği için ilgim eksilere indi. Tövbe ediyorum bitmeyen anime izlemeye. ( GoT ve Daredevil beklerken de böyle derdim gerçi ben :frowning: iflah olmam)

2 Beğeni

Way of Househusband S1

Tentai Senshi Sunred, Daily Lives of High School Boys yada Saiki Kusuo no Psi-nan gibi birkaç dakikalık kısa skeçlerden oluştuğu için kolay izlenen, iş / okul dönüşü dönüşü çerezlik izlenebilecek bir seri olmuş. Gerek Kenjiro Tsuda’nın başarılı performansı, gerekse Sho Hayami, Atsuko Tanaka, Hoshimasa Hosoya, Hochuu Otsuka gibi tanıdık simaların da minik rollerde yeralmasından ötürü takdir de ettiğim bir seslendirme kadrosu var. İşin animasyon tarafına çok girmek istemiyorum, “barely animated” deyip geçmekle yetiniyorum şimdilik zira ne ile karşılaşacağınızı anlatmaya bir kere başlarsam “15-20 sene önce böyle miydi?” diye boomer muhabbetine gireceğim, yarım saat sürecek, hiç gerek yok. Kısaca çerezlik bir seriden tüm beklediklerinizi veren, ama ne işin teknik tarafıyla ilgili, ne de ilk cümlede saydığım aynı kategoriden örneklerle karşılaştırmadan doğacak şekilde en ufak beklentiye girmemeniz gereken bir miniseri.

Netflix beni dinlediğini biliyorum. Anime’yi seviyorsun, anlıyorum, saçacak savuracak 2 milyar dolar paran var, onu da anlıyorum ama Anime yapmaya bu kadar hevesliysen ya en başından işin başında dur, en azından göz kırpma animasyonu yapabilecek kadar kapasitesi olan insanlarla çalış, ikide bir hız çizgileri basıp yüze zoom yapmak gibi ucuz numaralara aldanma, sana gelen numune belli bir standardın altındaysa o işin altına hiç girme yada en başından senin pazarlaman için önüne gelecek işin bu olacağını biliyorsan, sanki gurur duyulacak bir iş yapmışsın gibi resmi kanalından seiyuu’ların filan geldiği söyleşiler filan yaparak yada 2-3 gün geçmeden 2. cour duyurmak gibi şeyler yaparak sıvamaya çalışma. Zira şu şartlar altında bu seriyi kıyaslayabileceğim tek seri var o da bir başka Netflix Anime’si olan Backstreet Girls, bu bile düşen standartlar hakkında fikir veriyor olmalı.

2 Beğeni

Uzun zamandır foruma yazmıyordum. Açılışı burada yapayım en iyisi.:sweat_smile::joy:

images.jpeg

Hunter x Hunter’ı bugün bitirdim. Çok güzel bir seriydi ama herkesin dediği gibi karınca arcı çok sıkıcıydı. Manganın yarım kalmasını göz önünde bulundurursak animeyi güzel denebilecek şekilde bitirmişler. Yine de akılda kalan sorular var bence.

Sanırım seri boyunca en sevdiğim sahne Killua ve Alluka’nın olduğu yerlerdi.
Bir de Hisoka’nın kolunun koptuğu sahne çok güzeldi. :star_struck:

6 Beğeni

The Way of the househusband
15 16 dklık 5 bölümden oluşuyor.
Eskiden korkulan bir mafya olan başrolümüz hayatının kadınını buluyor ve evinin erkeği olmaya karar veriyor. Aşırı eğlenceliydi keşke Saiki K. gibi bir sürü bölümleri olsaydı çok sevdim
En sevdiğim sahne komşularıyla spora gittiğinde yoga pozisyonlarına bakışını gösteren sahneydi çok gülmüştüm. Gerçi elini her cebine, çeketine attığında ahaa sopa bıçak çıkacak diye beklenilen sahneler de süperdi. Keşke bana yemek yapsa da yesem ne güzel yemek yapıyor.

6 Beğeni

Kimmiş o karınca arcına laf eden! Net şekilde serinin en iyi bölümleriydi bence. Her karakterin her haraketini görme engelliler için yapılmış dublaj gibi en ufak detayına kadar söyleyen dış ses olmasa kusursuz olacakmış. İzleyici salak değil kimin hangi hamleyi neden yaptığını anlayabiliyoruz. Ki buna rağmen aşırı başarılı. Meruem izlediğim tüm animeler içinde en başarılı bulduğum kötü karakterlerden biriydi. Ve bu yüzden arcın finalinden gerçekten çok etkilenmiştim. Kral muhafızları da ilgi çekici karakterlerdi. Özellikle Pouf. Kuzey kore göndermeleri ve ülkelerin karınca olayına tepkilerini beğenmiştim.
Sonuç olarak Karınca Arc’ı insanların sıkıldığı değil bölündüğü bir arc. Sıkılan kadar sıkılmayan da var.

5 Beğeni

Doğru aslında yazdıklarınıza katılıyorum ama izlemek çok sıkıcı gelmişti. Mesela kralın 3 bölümde bir oyunu öğrenmeye çalışması. Gerçekten 3 bölüm sürmeli miydi?:sweat_smile:

Bu arada genel olarak çok beğendiğim bir seri oldu. Tekrar tekrar izlerim dediğim bir anime.:star_struck:

2 Beğeni

Oyun kısımlarına laf edemiyorum çünkü Kral ve Komugi birlikte ne kadar çok vakit geçirirse finalin o kadar vurucu olacağını düşünüyorum. Bence o bölümleri daha kısa kesseler bu finalin vuruculuğunu indirirdi. Onun yerine gereksiz uzun süren saray baskını biraz kısaltılabilirdi.

4 Beğeni

Nanatsu no Taizai

İlk sezonunu uzun zaman önce izlemiştim ve açıkçası pek beğenmemiştim. Jujutsu Kaisen sezon finaline gidip Black Clover bitince (dizi olarak) ne izlesem diye gezinirken denk geldim. Bir şans daha vereyim dedim, direkt 2.sezondan devam edince biraz zorlandım fakat 3.sezon başlarında yerli yerine oturdu her şey. Dizinin Netflix isimli eşkiyanın eline düşmesine üzülmedim değil. 4.sezona henüz başlamadım ve mesafeli bakıyorum. Meliodas’ın aniden bisexuel olup, eşcinsel dostların ana karakterlerle platonik aşk yaşamasını içten içe bekliyorum. Nefesimi tutup devam ediyorum 3.sezona :grin: Cehenneme son birkaç adım. Bekle beni threesome…

3 Beğeni

Animeleri dandik dizi siteleri ve netflix harici Türkçe altyazılı izleyebilexeğimiz bi platform var mıdır

Amazon Video var. Bunun haricinde yok. Torrent kullanma alışkanlığı edinmenizi öneririm çünkü -daha önce de pek çok kez söylediğim gibi- korsan stream’ler gerçek anlamda mundar ediyorlar Anime’leri. (özellikle de görsellik olarak)

1 Beğeni

Animeyi çok severim ama ben de sıkılmıştım. Çok uzun tutulmuştu. :grinning:

2 Beğeni

Chimera Ant arc en sevdiğim arclardan biridir (diğeri de Yorknew City arc) ama insanların neden sevmediğini de anlıyorum,fazla uzundu.Arcın başlarında sıkılmıştım aslında ama sonradan baya sevdim.Meruem ve Komugi’nin ilişkisi baya ilgi çekiciydi bence ve o son … gerçekten ağlattı beni.Onun dışında anime izlerken beni en çok dehşete düşüren sahne de herhalde Gon’s Ragedir

2 Beğeni

Altyazılar şu an ne durumda? Eskiden torrent izliyordum ve altyazıların indirildiği bir site vardı ama sürekli yazılar dialoglardan sonra filan geldiği için çok rahatsız olup idm ile indirmeye başlamıştım ve senelerdir de öyle yapıyorum. Altyazı sorunu şu an yok ise torrent dönebilirim bende.

2 Beğeni