En Son İzlediğiniz Anime?

Stay Night bence en zayıfı. Stay Night ile Unlimited Blade Works bir noktaya kadar birbirine yakın denilenebilir. Heavens Feel bambaşka bir tecrübe. Ben olsam Unlimited sonra Heavens izlerim. Stay Night günün birinde ufotable remake yaparsa izlenir

3 Beğeni

fate_stay_night_unlimited_blade_works_tv_3021
Fate Stay Night: UBW

Zero’ya kıyasla zayıf kalmış, shounen klişeleri içinde boğulmasa daha iyi işlense ilgi çekici bi hikayesi vardı aslında özellikle 2.sezonda

Zero’yu izlediğim heyecanla izleyemedim bi nokta bitse de gitsek moduna girmiştim sonra tekrardan bi yükseldim ama hemen hızlıca geri söndü bu heyecanım. Zero’yla kıyasladığım için de oluyor aslında yoksa tek başına bakarsak… yok ya öyle de çok kurtarmıyor

Gılgamış ve Saber neydi öyle ya ? Zero’yla alakaları yoktu. Gılgamış Zero’nun sonunda da kötüydü burda da ya şu adama hakkını verin ya…

Bunda da ilgi çeken karakterler vardı aslında Lancer, Caster’ın efendisi ve Assasin mesela izlemesi keyifli karakterlerdi. Aslında Caster’ı da daha iyi işleyebilselerdi o da ilgimi çekmişti

Sonlara doğru aslında Archer ve Shirou’nun aynı kişi olması, aralarındaki çatışma fln iyi bir yere gidiyor gibiydi ama tabi Shirou aptal shounen protagonisti olduğu için gidemedi…

Görsel olarak zaten bahsetmeye gerek yok ama ilk sezonun müziklerini zayıf buldum ikinci sezonda Aimer’in müzikleriyle toparlıyor

3 Beğeni

Ouran High School Host Club
Yeni animelerden mangalardan biraz gına geldi. Ben de eskilerden izlemediğim ne var diye bakınırken bunu buldum. Hep görürüm ama hiç açmamıştım. İyi geldi. 2000-2010 animeleri ilaç niyetine kullanılabilir. Reçetesiz.

12 Beğeni

Okuduğum en doğru cümlelerden birisi

4 Beğeni

Bunun arkasından bir de Lovely Complex patlar :laughing:

5 Beğeni

Kesinlikle! Ben de böyle düşünüyorum. İlginç bir şekilde sanırım 2021 spring animelerini de bu gruba dahil edebiliriz. 2010 sonrasında dişe dokunur ne izlediysem bakıyorum o sezondan oluyor nerdeyse :roll_eyes:

2 Beğeni

Ben katılmıyorum. 2010 öncesi animeleri ile derdim yok. İzlediğim bir sürü de anime var. Ama en sevdiğim animeler hep 2010 sonrası.
2011’de steins gate ve fate zero çıkmış.
2012’de psycho pass ve shinsekai yori.

Ama genelleme yapacak olursak her sene çok iyi olmuş diyebileceğim 1 anime çıkıyor sanırım.

Aklıma geldi de anilist’te istatistiklerde böyle bir özellik vardı sanırım. Hangi yıldan ne kadar anime izlediğin.

Ha buldum.

Bunlar anime sayısı değil sezon sayısı. Sistem öyle işliyor malum. Bu verilere göre benim en sevdiğim sene 2018 olmuş. :smile:

5 Beğeni

fate zero nun neyini bu kadar beğeniyorsunuz anlamıyorum, ortada bir savaş var tek zeki kiritsugu imiş gibi bir tek bu yanında ekstradan bir nişancı getiriyor geriye kalanların hepsi enayi. Hizmetkarların birbiri ile yaptıkları dövüşler tırt hele ki o gılgamış vs iskender neydi öyle aman yarabbim. Bir seride o kadar tarihten efsanevi şahsiyet olacak ama serinin en iyi dövüşleri kiritsugu ve kotomineden çıkacak :person_facepalming:

Gılgamışın kotominenin aklını çelmesi falan saçmalıktan ibaret zaten aynen öyle sağlam bir adam gılgamış zevzeğinin saçmalamalarıyla tarafına ihanet edecek bu kadar saçma bir senaryo olamaz

animasyonları da biraz abartılmış bu arada zaten ufotablenin çizimleri bir garipler ama dövüşler fena değil.

3 Beğeni

En son lise yıllarımda izlediğim Bakuman’ı tekrardan izlemeye başladım. Kısa bir sürede 3. sezonnun ortalarına geldim. Canım uzun süredir kaliteli bir yaşamdan kesitler türünde anime izlemek istiyordu ve Bakuman’ın ana hikaye örgüsü dışında pek bir şey hatırlamadığımı farkedince başlayayım dedim. Ve gerçektende aklıma kaldığı gibi 10/10 luk bir anime olduğunu tekrardan hatırladım. Hem karakterlerin eğlenceli oluşu hem hikayenin sürükleyiciliği aşırı keyifli. Ve Nizuma Eiji karakteri sanırım gördüğüm en orjinal ve izlemesi en keyifli karakterlerden biri anime dünyasında.

4 Beğeni

Alışılmışın dışında olmasını seviyorum. Öbür türlü birbirinin aynı klişe yapımları izliyoruz sürekli. Dünyayı kurtarmak gibi oldukça klasik amacın da çok başarılı bir şekilde yansıtıldığını düşünüyorum.

Olay tam olarak böyle değil. Kiritsugu sadece büyücü değil aynı zamanda bir büyücü katili. O yüzden her türlü yöntemi kullanıyor. Diğerleri ise sadece büyücülük yanlarını geliştiriyor. Ve aslında Kiritsugu’dan çok daha yetenekli büyücüler savaşa giriyor. Fakat üçkağıt, blöf ve çeşitli yöntemler ile savaş kızışıyor. Bunların dışında karakterlerin felsefesi, ne için yaşadıkları da çok iyi yansıtılmış animeye. Mesela Kiritsugu’nun amacı için her şeyi yapmasıyla anti kahraman yapısı varken Saber’ın her zaman doğruları seçmesi ve gururunu görüyoruz. İskender ve Gılgamış’ın kral tanımı ile Saber’ın kral tanımının ne kadar farklı olduğunu görüyoruz. Örnekler artırılabilir…

2 Beğeni

@Expelliarmus
Dost Kayaoglu ile komsuyken onun asiri istegiyle sezon finalini izledigimi ve suspense of disbelief acisindan hic hoslanmadigimi anımsıyorum.

Bir ara bastan izleyecegim ama acikcasi pek umutlu değilim

2 Beğeni

Fate/Zero bence finalleriyle öne çıkan bir anime değil. Bağlam içinde düşününce finali başarılı buluyorum ama en iyi 5 bölüm falan gibi bir liste yapsam ilk sezon finalini de ikinci sezon finalini de almam.

1 Beğeni

Şahsen Gen Urobuchi’nin dahil olduğu evrenleri çok seviyorum. Bunlardan da Psycho-Pass, Fate/Zero ve Mahou Shoujo Madoka Magica animeleri ön plana çıkıyor. Bu animelerin karanlık dünyaları, felsefeleri ve konuları çok iyi. İşleniş kısımları herkese uymayabilir. Daha farklı şekilde işlense, daha farklı karakterler olsa, daha farklı potansiyeller olsa denilebilir. Bunları anlarım ve bu halleriyle de bence çok iyiler. Özellikle iyi-kötü kavramlarının belirsiz olması, iki tarafın veya tarafların haklılık paylarının olması ile bütün karakterler ile empati yaptırması, seyirciyi düşündürmesi çok iyi. Bu nedenle bu animelerde başrolden nefret edip diğer karakterleri seven de büyük bir kesim var. Sadece ana karakterle kalmayıp pek çok karakteri enine boyuna işlediği için bence bu kadar güzeller.

Fate/Zero’ya tekrar gelecek olursak Dost Kayaoğlu’nun üstüne çok bir şey diyemem. Çok iyi açıklamış valla. Fantastik evren güzel bir felsefesi var. Bana adeta urban fantasy tadı veriyor.

2 Beğeni

Haksizsin diyemem. Gen Urobuchi’nin son 10 yildaki islerinden ozellikle Psycho Pass, Aldnoah Zero ve Thunderbolt Fantasy’i oldukca sevmistim. Antoloji bir is olarak Obsolete de guzeldi. Stereotipik denebilecek konulari grimdark dokunuslar ve kaotik plot twist’lerle leziz hale getirebiliyor. Tum eserlerinde olmasa da genel olarak kacis edebiyati yapmaktan uzak durdugunu hissedebiliyorum. Ote yandan final secimi olarak olmamislik hissettirebiliyor. En azindan Bubble ve Kamen Rider Gaim’de boyle hissetmistim.

3 Beğeni

Gen Urobuchi i de maskara ettiler. Bubble mı ne yaptırdılar adama hiç yakıştıramadım. Saya no uta nerede… balon balon bubble nerede

3 Beğeni

Bubble benim için de hayal kırıklığı olmuştu. :frowning:

@Akuma_Blade
Aldnoah Zero’nun ilk 4 bölümünde Gen Urobuchi yer alıyor. Sonrasında yok. Bu durum kendini çok belli ediyor. Hadi ilk sezon neyse de ikinci sezon hiç olmamış o yüzden potansiyelinin boşa gittiğini düşündüğüm animelerden oldu.

2 Beğeni

Bara Ou no Souretsu en son izlediğim animeydi. Oldukça da beğendim. NNeden beğendiğim onu da bilmiyorum, öyle çok başarılı değil, mangasını okumdan anlaşılacak bir anime değil, olaylar kopuk falan. Ama işin içine william shakespeare girince olayın rengi değişiyor benim gözümde.

3 Beğeni

Aldnoah Zero benim icin oznel anlamda post modern basapitlardan birisidir. Iron-Blooded Orphans 2. Sezonda oldugu gibi nefret edenin neden nefret ettigini, nasil bir seri olsa seveceklerinin de farkindayim ama sadece bir real robot serisi beklentisiyle baslamama karsin Anime’lerde genel olarak gormek isteyip de goremedigim bircok seyi vermisti.

Gen Urobuchi’nin uzun suredir tamamen tek basina yazdigi bir Anime hatirlamiyorum. (Anime adaptasyon projesini yuruttugu RWBY’i bile o yazmadi yada Kamen Rider Gaim’in son arc’inda onun yazdigi bir bolum yoktu mesela) Bu durumu ve son 10 yildaki yogunlugunu bilerek kendisinin islerini izlemek daha dogru olacaktir sanirim.

3 Beğeni

Nasıl ya :confused: bunun mangasına GoT gibi bir ortamda geçiyor diyorlardı, okuyacaktım mangayı fakat anime çıkınca animeyi izlerim artık demiştim.

O kadar mı anlaşılmıyor anime, izlenemeyecek derecede ?

1 Beğeni

Güzel başladı ama gerçekten çok kötü şekilde bitti. Bir de ana karakterin tek yaptığı iş, kurtarın beni demekti. :confused:

3 Beğeni