En Son İzlediğiniz Anime?

Filler bölümleri atlayarak arada izliyorum. :grin:

6 Beğeni

Kawaisugi Crisis
Geçen yaz çıkan Akiba Maid War ne ise bu da onun gibi sessiz sedasız gelip kalbime taht kuran bir yapım oldu ve tıpkı onun gibi konu özeti bile okumadan izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Gundam: Witch from Mercury
Bariz prodüksiyon sıkıntıları yüzünden konu ha açıldı ha açılacak derken 12. bölümde sezon finali yapmıştı. İkinci sezon neyse ki 25 bölüm olacak ve ilk sezonun giriş-gelişme-sonuç açısından anca son bölümde giriş olduğunu hatırlar gibi durduğunun onlar da farkında olsa gerek, bölüm isimlerini 13’den devam ettirmişler.

Lupin Zero
Yıllardır bölüm sayısından ürktüğümden girmediğim bir külliyattı, neyse ki daha önce Lupin III izlememiş olanlar için bir prequel yapabilmişler. Maalesef animasyon ekibinde oldukça fazla Japon olmayan animatör var ve bu da animasyon kalitesine istisnasız çok fazla sekte vuran bir mevzudur. (Bkz Fist of the Blue Sky ve Tesla Notes) İzleyin yada izlemeyin diyemem ama izleyecekseniz beklentilerinizi kısmak en doğru yaklaşım olur zira bu haliyle 2000’lerin ilk birkaç yılında çıkmış silik ve unutulmuş serileri andıran bir hali var.

2 Beğeni

tumblr_7e5c25b924bb04cefd71b8bb3a2a8cf5_19cab2b4_540

Paripi Koumei

Bu animeyi izlemekte çok gecikmişim. Dün aklıma geldi bi açayım nasıl bakayım dedim. Bi baktım bitmiş.

Animenin konusunda da geçen bi Çinli komutan var. Onu görünce aha isekai animesi bu deyip biraz soğumuştum aslında. Ama buna tersine isekai diyorlarmış. Çünkü geçmişten günümüze geldi adam. Onu geçersek başrolde gifte gördünüğünüz Eiko Tsukimi isimli şarkıcı var. Bu bir müzik animesi! Eiko kendini geliştirmek ve şarkılarını herkese duyurmak için elinden geleni yapıyor. Bu uğurda yeni kişilerle tanışması, müzik dünyasının iç dünyasını görmesi, rekabet, arkadaşlık derken güzel bir senaryo çıkmış ortaya. Ara sıra tadımlık tarih dersleri ve Sun Tzu alıntıları da çok güzeldi.

Şunu kesinlikle diyebilirim ki bu anime K-On’dan sonra en sevdiğim müzik animesi oldu. Komedisiyle, karakter gelişimiyle ve Eiko’nun mükemmel sesiyle beni içine çekti. İlk sezon çok güzel bir final ile bitti. Ama gönül ister ki 2. sezonu görürüz.

9/10

6 Beğeni

Çan çan a-çiki çiki bam bam a-çiki çiki

tumblr_9f0d72e8f2511eb5f91e28f1db1df9ac_fcd8fdfa_400

4 Beğeni

Bundan sonra böyleyiz :joy:

3 Beğeni

Şurada ki abiyi de arada açıp izliyorum çok güzel yapmış. :smiley:

3 Beğeni

Uzunca bir aradan sonra anime izledim. Tabii ki beni bu dönüşe sevk etmek için güçlü bir sebep gerekiyordu. Bungou Stray Dogs. Başyapıt? Öyle.

Her şeyin hazır pizza gibi ısıtılıp hızlı hızlı servis edildiği televizyon ve sinema piyasasında Bungou Stray Dogs çizgisini hiçbir zaman bozmadı. Tam aksine, üstüne katarak ilerledi.

Bir ilişkiyi ele alalım. Güzellik önemlidir. Yadsınamaz bir gerçek. Süreklilik için güzellik ne kadar önemli? Bir süre sonra Barbara Palvin olsanız dahi güzellik sizi kurtarmaz. Ne kadar deneseniz de uyumlu olmanızın gerektiği acı bir gerçek vardır. Uyuşmalısınız.

Bungou Stray Dogs, Barbara Palvin’dir. Dışarıdan gördüğünüz Barbara Palvin değildir. Hayalinizdeki Barbara Palvin. Düşlediğiniz güzellik. Karakteri, ahlakı ve sevgisi, istediğiniz gibi.

Bungou Stray Dogs’u da başyapıt yapan sebep budur. Harika bir başlangıç, müthiş bir süreklilik. Her sezon üzerine katarak ilerliyor.

Umarım çizgisini bozmaz.

4 Beğeni

Bu konuyu genelde kullanmıyordum ama yazasım geldi.

Mob Psycho 100

One genelde Murata’nın çizdiği One Punch Man serisiyle tanınıyor, zaten kendisinin olayı çizerliğinden çok yazarlığı. Ve gerçekten iyi de bir yazar olduğunu düşünüyorum Mob’u finalledikten sonra.

Seriyi basitçe özetlemek gerekirse, aşmış bir varlık olarak dünyaya gelen, fakat bu güçlere ilgi duymayıp sosyal becerilerini geliştirmek isteyen Şigeo’ya odaklanıyor. Bir de düzenbaz bir ustası var, bunu kullanıyor sürekli, tabii buralar komedi kısımları.

Serinin ilk üç bölümü komedi ağırlıklı, ancak devam ettikçe bir ergenin hayatındaki sosyal konulara da değinmeye başlıyor. Şigeo yani Mob, fazlasıyla içine kapanık ve bunu aşmaya çalışan bir orta okullu. Sırf şu çabası bile insanın içini ısıtıyor çünkü çocuk çok tatlı a.

İlk sezon biraz yavan gelebilir-aşırı yavan da değil- ancak ikinci sezonla beraber seri ivme kazanmaya başlıyor ve final sezonunu da izledikten sonra ağızda çok hoş bir tad bırakıyor.

Serinin kendi içine bir felsefesi olduğunu söylemek mümkün, bu sebeple saf kötü tiplemeler yok, hepsiyle diyalog kurulabiliyor. Hayata dair güzel anektodlar var.

Ha, kötü karakterler çok mu iyi? Tek tük iyileri var ancak genel olarak kötü karakterleri ilgi çekici değil.

Ancak gel gelelim ana karakter kadrosu ve onun etrafındakiler gerçekten iyi. Özellikle Arata Reigen epey iyi yazılmış bir karakter.

Uzun lafın kısası ben bu seriden memnun ayrıldım. Belki One’ın bir diğer serisi OPM’ye de şans veririm, ancak onun çizimleri çok iyi olduğundan ciltlerini biriktirip okumak istiyorum. O da gerçekten tuzlu yani cilt başı 40 lira falan. İnternetteki scan kalitesi hoşuma gitmedi.

2 Beğeni

Buralar yine sessiz. Birkaç güzel anime izleyip geldim yine :slight_smile:

Bokutachi no Remake
Bu anime hakkında söylenecek çok şey var. Bu animeyi izlerken sürekli çelişkili durumlara düştüm. Hani çok sevdiğim şeyler de oldu, animelerde sevmediğim klişeler de oldu. O yüzden duygularım biraz karışık. Neyse konusundan başlayalım. Başrolümüz 28 yaşında bir oyun geliştirici. Fakat anime gereği 10 sene geriye gidiyorlar ve hoop bu bir üniversite animesine dönüşüyor :joy:
Erased ve Relife animelerini izleyenler için bazı sahneler tanıdık gelebilir. Ama bu anime onlar kadar kaliteli değil. Gereksiz fanservice ve bazı klişeler olmasaydı daha iyi olabilirdi bence. Yine de geçmişe gidip pişmanlıklarını düşünmesi, alınan kararların geleceği nasıl yönlendireceğinin bilinmezliği ve ne kadar plan yaparsan yap hayatın kolay olmadığını güzel göstermiş. Akıcı bir animeydi tavsiye ederim.
7/10

Major
Major S1, major serisinin ilk sezonunu izledim sadece. Bu anime bir beyzbol animesi. Myanimelist’te türünde sadece spor yazıyor. Ama yalan sakın inanmayın. :smile: Gerçek hayat ile beyzbol öyle bir harmanlanmış ki hayran kaldım valla. O yüzden slice of life ve dram türlerini neden yazmamışlar anlam veremedim. Goro’yu, babasını ve etrafında gelişen onca olayı izlerken Clannad izliyorum sandım bir an. Daha ne diyebilirim bilmiyorum…

8/10

tumblr_1bb96eeef6286123522fe4293f0dbffa_a0bd266b_500

Aggretsuko 5. Sezon

Ya var ya her bölümden sonra “bu anime süper” tepkisini verir mi insan ya? 5. sezona gelmesine rağmen anime çok iyi gidiyor. Gerçi sezonlar 10 bölüm ama olsun. Daha gider bu anime. Sonuçta malzeme çok. Malzemeleri gerçek hayattan alıyor. Bu sezon bayağı gerçekçi olmuş. Hani kazandığın para, kira parası, yemek parası, masraflar vs ve üstüne kalan para hesabı bile yapılıyor. Yetmedi politikaya giriyor. Tam da birinci tur ile ikinci tur arasındayken bu anime çok iyi geldi valla. :smile::smile:
@GkiraraJ izlemek için tam zamanı benden demesi.

Puanım 10/10. Diğer sezonlara 10 vermemiştim bu arada :slight_smile:

8 Beğeni

Ben hala dördüncü sezonu izlemedim. :')

1 Beğeni
  1. sezon manyak bir yerde bitiyordu. 4 ve 5’i arka arkaya izlemek daha da iyi valla.
1 Beğeni

Kaguya-sama wa Kokurasetai: First Kiss wa Owaranai

Kaguya-sama’nın 3. sezonundan sonra çıkan devam filmi. Vay be bu anime de bitti. Crunchyroll filmi 4 bölümlük anime şeklinde yayınlamış ben de öyle izledim. Çok güzel bir 4 bölümdü. :sob::sob: Hayır bittiği için ağlamıyorum gözüme toz kaçtı… İzleyenler bilir 3. sezonun sonundaki olaylardan sonra geriye dönüş yoktu ama ben yine de Eski Kaguya ve eski Shirogane’nin atışmalarını o zeka dolu kapışmalarını biraz daha görmek istiyordum. Ayrıca Ishigami’nin ne olacağı hakkında bir şey demeden bitti. O konuda da üzgünüm.
Velhasıl Kaguya-sama’yı takip etmek çok iyiydi. Animesi çok hoşuma gittiği için mangasına bakamadım. Fakat yeni bir sezon gelmeyeceğine göre sanırım mangasına bakma zamanı geldi artık.
9/10

Filmi 1080p olarak indirmek isteyen olursa veya sadece altyazısını isteyen olursa şurayı şiddetle tavsiye ederim.

Edit: Tekrar baktım da 4. sezon gelecekmiş ama tarih belli değil. Nasıl sevindim anlatamam :smiley:

3 Beğeni

Şu an buradan spoiler yedim sanırım. :smiley:

Ohoooo film 1 ay önce sitelere eklenmiş bile izlememek benim ayıbımmış tamam.

1 Beğeni
  1. sezonun adı zaten “Kaguya-sama: Love is War - Ultra Romantic” :smile:

@GkiraraJ Evet ben de farkettim bir ay geciktiğimi :smile::smile:

1 Beğeni

Yok üçüncü sezonu izledim zaten. Filmin sonunu tahmin ettim şu an sanırım ama etmemişimdir belki bakalım. :smiley:

1 Beğeni

En iyisi izle de gel. Ne tahmin ettin ne buldun derim ben de :smiley:

1 Beğeni

Cümleyi tekrar okudum da ben çok yanlış anlamış olabilirim. Spoiler yemedim yani sanırım. En iyisi gidip izlemek olacak. :smiley:

1 Beğeni

images (5)

Jojo bitti… Aşırı boşluğa düştüm böyle bir sona hazır değildim. Part4’ü diğer partlara göre çok zayıf buldum ama onun dışındaki partlar oldukça güzeldi. Favorilerim sırasıyla part 6-2-3-5-4-1 şeklinde oldu. İlk partı tekrar izlersem belki çok severim ama ilk başta izlerken her şeye alışma süreci olduğundan pek sevemedim. Sonu çok güzeldi ama dalga denen güç ve dövüş tarzlarını filan en başta biraz yadırgadım. Favorim normalde part 2 idi ama bir olaydan sonra 6 oldu ki 6 mükemmeldi zaten.
Sonu hariç… Bu son yüzünden gözümden düşmek üzereydi ve yeni izlediğim için şu an hala kararsızım da ama bilmiyorum ya içim çok garip.

Spoilerli alt kısma geçersek.

Normalde favori Jojo’m Joseph idi ama karısını aldattığı için çok fena gözümden düştü. Part 2 de biraz gözümden düşmüş oldu böylece. O yüzden favori partım 6 oldu. 6 da son sahnesine kadar direkt 10/10 olarak gidiyordu benim için ama son sahneyi yediremiyorum yani bilmiyorum. Burada Joseph partı ile biraz eşitlemişti ama yoğun bir Jojo gözünden izleme aldığımız için part 6 yine öne geçiyor orada. Ilk sezondan sonra bu sezona kadar resmen Jojo izlemedik yani. Ana karakter JoJo ama ondan çok diğer karakterlerin gözünden izliyoruz hikayeyi. Hele part 5 ve 3. Kaç kere Giorno ve Jotaro gördük son bölümlere kadar? Part3 de yine o kadar hissetmedim bu eksikliği ama part 5 de çok hissettim.

Gelelim part 6’ya. Benim Jolyne’mi geri verin abi Irine kim gözünüzü seveyim neyin reenkarnesi neyin yeni evreni. Evren sıfırlayacaksan bizimkiler mutlu sonla bitsin, papaz ölünce Dio’nun olayını resmi olarak tamamen bitir sonra git başka hikayelerden devam et herkesi öldürüp yalandan bir mutlu sonla üzücü son yazmak zorunda mısın? Evrenin sıfırlanma şeklini ve gidişatını mangada görünce belki mantıklı bulurum ama şu an herkesin harcanması ile aşırı boşluğa düşmüş durumdayım. Yinede 10 vereceğim ama şu an yazarken bile 37 bölümden aldığım tatmin hissi tamamen gitmiş hissediyorum yani. Seriyle beraber benim hislerim de sıfırlandı sanki. Zaten izlerken bir bölüm daha var sanarak izledim bir anda bitti daha da beter etti beni.

Part 7 içinde büyük ihtimalle çıkmayacak diyorlar ki çok çok büyük bir bütçe gerektiği söyleniyor o yüzden bende çıkmaz diye düşünüyorum yani mangadan devam edeceğim.

Serinin geneline ve tüm sezonlarına puanım ise 10/9. Part 6 sonu öyle olmasa büyük ihtimalle 9.5 verirdim.

Baştan sona mükemmel bir maceraydı ve övüldüğü kadar varmış. Birde karakterler çok yavaş konuştuğu için ben 2x de izledim o yüzden çok akıcı ve güzel gitti benim için. 2xe alınca bildiğin normal konuşmaya döndü anime. Çok yavaş gelen olursa tavsiye ederim ama Jojo’nun olayının yarısı pozlar ve yüz ifadeleri olduğu için verdiğim karar yanlış da olabilir. :smiley: Artık Shounen sevmediğim için doğru izleme şekli bu oldu benim için ama sanırım.

3 Beğeni

Attack On Titan Final Season Part 2 bitti.
Çıkalı bayağı olsa da animelere uzak kaldığımdan izlememiştim ama bitirdim. Anime hakkında fazla konuşmayacağım herkesin bildiği bir seri ama bende özel bir yanı var bu serinin özellikle izlerken hissettirdiği duygular anime izlemeye tekrar dönmemi sağladı diyebilirim, izleyiciyi sürekli “Acaba olaylar nereye gidecek?” diye sordurması, kimin doğru kimin yanlış veya kimin ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışmak(Özellikle Eren’in) yapılan akıl oyunları vesaire uzun zamandır bir animede tatmadığım tecrübelerdi. Karakterler, olay örgüsü, müzikler, hikaye ne diyebilirim ki benim için çoğu animenin ulaşamadığı bir noktada. Biraz fazla övdüm gibi ama uzun zaman sonra böyle kaliteli bir iş izlemek cidden çok iyi geldi. Umarım finalde de(Gerçek final sezonu hangisiyse artık :smiley: )bu şekilde devam eder.

3 Beğeni

Sonbaharda tek bir bölüm daha gelecek ve bitecek.

1 Beğeni