En Son İzlediğiniz Film?

(Wellburnt) #348

Bugün Orphan’ı izledik arkadaşımla, Türkçe’ye Evdeki Düşman ismiyle çevirilmiş. Korku filmi diye başladık ama filmde korktuğumuz ya da gerildiğimiz söylenemez maalesef. Korku filmlerinden muazzam bir olay örgüsü beklemem genellikle, bu açıdan beklentimin üstündeydi, akıcılık da yerindeydi ama türünün hakkını veremedi.

(Derin) #349

Evet evet o ismi :slight_smile: İşimizin ailemizden önemli olmadığını vurgulayan hoş bir filmdi.

Dune-Nostalji zamanı :relieved:

:dizzy_face:

(AliCagan4235) #351

Film çok eksikti, az önce Fantastik Canavarlarda yayınlanan haberde

Suzanne: Fantastik Canavarlar filmlerini çok beğendim. Bir sonraki filmden neler beklemeliyiz? 3 kelimeyle açıklar mısınız?

J.K. Rowling: Cevaplar verilecek.

Bu gerçek hayattaki repliklere bakınca umarım eksik ya da saçma dediğimiz şeylerin hepsi düzelecektir. J.K. Rowling’e hep güveniyorum ve güveneceğim.

(Kenan Ulusoy) #352

Bir Zamanlar Anadolu’da
2011 yapımlı Nuri Bilge Ceylan filmi. Senaryosunu Nuri Bilge Ceylan, Ercan Kesal, Ebru Ceylan’ın yaptığı film işlediği cinayeti itiraf eden katilin maktülün yerini göstermesi üzerine kurulu bir film.
Filmin sürekli övülmesinin ve muhteşem olmasının nedeni anadolu insanın çok iyi bir şekilde aktarılmış olması. Özellikle Ercan Kesal muhteşem oynamış. Daha önce Kış Uykusu’nu izlemiştim fakat bu film daha bir güzeldi. Filmi izlerken kendi kendime “ben bu adamların çoğunu tanıyorum.” dedim. Sanki köyden uzak, yakın bir akrabam gibiydiler.
Kesinlikle izlenmeli, bendeki etkisi çok büyük oldu.
Özellikle filmde 3 kadın oyuncu olmasına ve bunlardan da sadece birinin konuşmasına rağmen tüm karakterlerin kadınlar üzerine sorunları olması ve ana hikayenin de bir kadından dolayı oluşan sorun üzerine kurulu olması muazzam bir detay.
Spoiler:Eğer ortada bir cinayet varsa orada mutlaka bir kadın vardır. Ana konu bu. Ağır spoiler içermese de okumak isteyenler okuyabilir. Hikayeden saptırmaz sizi.

Hey gidi STING hey. En sevdiğim filmlerden biridir. Birde DUNE 2000 vardır ki…

(Hazal Çamur) #354

Örümcek-Adam Örümcek Evreninde

Ohohoho o nasıl animasyon?! Övüldüğü kadar varmış. Sinemada izlediğim için çok mutluyum :heart:

Hadi oğlum Spidey!

(Yakup Alioğlu) #355

First man izledim.
Nail Armstrong’un aya çıkış süreçince yaşadığı psikolojik durumunu anlatiyor. Kızının ölümü, eşiyle sorunlari, uzay denemelerinde kaybettiği arkadaşlarının yarattığı tramva ile siyasi ortamda aya gidiş öyküsü. Durgun bir film ama hiç sıkılmadan. Öyle bilim kurgu filmi olarak giderseniz sizi üzebilir, ayrıca ayda Armstrong ezan sesi duydumu cevabı yine sonuçsuz kaldi.
Ryan Gosling hayranı olduğum için film hemen ilgimi çekti. Uzun ama denenebilir.

(Bülent Özgün) #356

Prisoners’ı izledim.
Her saniyesinden keyif aldığım, sinirlerimin başından sonuna kadar gergin kaldığı bir film. Muhteşemdi. Sinemayı neden sevdiğimi hatırlattı bu film bana. Hakkında hiçbir şey okumadan izleyin lütfen. Ben öyle yaptım, çok memnunum.

(Damla) #357

En son Caligula’yı izledim. Roma tarihiyle ilgili bir film bekliyordum ama filmde çok çok gereksiz ve müstehcen sahne vardı epey ileriye sardığım ve rahatsız olduğum yer oldu. Filmle ilgili tek sevdiğim şey müzikleri ve sürekli ezilen Claudius’un en sonunda şansına imparator olmasıydı sanırım.

Şaşırtıcı olmayacak ama Birdbox izledim. Böyle konulardaki yapımları dehşet kötü olmadığı sürece hep seviyorum. O yüzden tam nesnel yorum olmasa da bence herkesin izleyip sıkılmayacağı bir film.

(Barışcan Bozkurt) #359

Tumbbad
Bence bu sene hak ettiği değeri görememiş filmlerden birisi. Yönetmenliği bir Hint filmine kıyasla çok iyi. Küçüğünden büyüğüne oyunculuklar kaliteli. Diğer korku filmlerinin izleyiciye yaklaştığı şekilde yaklaşmıyor. Zekice bulduğum detaylar var. Müzikleri ise Jesper Kyd yapmış ve son yıllarda yaptığı en iyi iş. Zaten ana yönetmen de -filmin üç yönetmeni var- Hitman’deki müziklerini görüp ona yaptırmak istemiş.

Spoiler

Filmde iki şey özellikle üzdü beni. Birincisi ortalarında bir yerde müzik kullanımı filmin genelinin aksine çok yanlış. Pat diye giriyor ve bir an hata olduğunu sandım. Çok dikkat dağıtıyor, o çok güzel atmosferi bozuyor. İkincisi ise CGI kullanımı. CGI filmin doğallığına uymuyor. Bunun sebebi muhtemelen bütçesi. Keşke Sarkar’ı pratik efektler ile yapsalardı, çok daha iyi olurdu. Ama diğer yandan filmin sonundaki kibrit yakma sahnesi o kadar güzeldi ki, söylenecek söz yok.

10 üzerinden 7.5 veririm.

(rochelle) #360

The Conjuring

Herkesin çok iyi film, çok korkutuyor; ruhunu teslim ediyorsun demesiyle izledim. Gerçekten de iyi bir filmdi ama beklentimin yükselmesinden midir nedir, bir türlü korkamadım. Bu açıdan üzdü biraz ama oldukça kaliteli ve izlemeye değer bir film olduğunu düşünüyorum.

Belki de yıllardır izlediğim onca Supernatural bölümü etkisini gösteriyordur. Şeytan ele geçirmesi, perili evler, ayinler falan kesmiyor artık.

Ama o uyurken ayaktan çeken şeytana teessüf ederim, kendisi muhtemelen en korkunç kabuslarımdan olacak.

(Emre ) #361

A Serbian Film’i izleyebilirsin. Hiç bir şey okuma ama hakkında.

(rochelle) #362

Çoktan izledim, yasaklı filmlerin çoğunu izledim aslında :smile:

(Emre ) #363

E onu izleyen başka bir şeyden korkmaz zaten. Bazen diyorum hiç izlemese miydik? Hiç bir şeyin tadı tuzu kalmadı.

(rochelle) #364

İnsanlarla en çok fikir ayrılığına düştüğüm şeylerden biri de bu. Film beni ne etkiledi ne de bir kaç yer dışında rahatsız etti.

(Emre ) #365

Bende de öyle oldu da. Bundan daha ağırını izlememiştim yine de.

(rochelle) #366

Bu konuda haklısın. A Serbian Film’den daha ağır mıdır emin olamadım ama Sodom’un 120 Günü de böyle rahatsız edicidir.

(galeme) #367

Ya o serbian filmi korkutucudan ziyade rahatsız edici değil miydi? Yani korku filmi izlerken görmek istediğim bir tarzda korkunçluk değildi o. İzleyemedim zaten meraktan baktım biraz bazı sahnelerine ve moralimi bozdu alt üst etti. Toz pembe bir dünyada yaşamıyoruz evet böyle şeyler maalesef oluyor fakat bunu bir filmde görmek beni çok rahatsız etti. Rahatsız mı etti şoke mi etti ne ettiyse artık ifade de edemiyorum.