En Son İzlediğiniz Film?

Yapma bunu. :frowning:

Yeniden başlamanı ve bitirmeni tavsiye ederim. Beni hayatım boyunca en çok etkileyen filmlerden biri olmuştur. Tabii bunda 7-8 yaşındayken bir gece yarısı Kanal D’de (evet çok net hatırlıyorum, yıl 2002-2003 civarı) izlememin de etkisi vardır. Bazı sahneler öylesine zihnime kazınmıştı ki (örneğin çocuğun robot oluşu, insanlara özenişi, yemek yemek isteyişi, gittiği bir yerdeki robot tasarımları) yıllarca benimle birlikte kafamın içinde yaşadılar hatta.

Sonra büyüdüm filmin adını öğrendim ve tekrar izlemek istedim ama yıllarca yapamadım çünkü zihnimdeki sahnelerin etkisini kaybetmesinden korktum. 2 yıl önce artık yeniden izlemeliyim dedim ve olgun bir kafayla da çok beğendim. Muazzamdır. Külttür.

2 Beğeni

Dün Black Mirror: Bandersnatch’ı izledim. Benim hoşuma gitti. Filmdeki Stefan’ın seçimlerini bizim yapmamız ve içindeki olaylar ile kendimizi onun hayatına gerçekten de müdahale ediyormuş hissetmemiz çok güzeldi.

Daha sonra Netflix üyeliğimin keyfini çıkarayım bari dedim ve kardeşimle mutabık olup Stardust’ı izledik. Başrolünde şu bizim Daredevil Murdock vardı. Masal tadın fantastik bir filmdi. Tavsiye ederim yoklukta olanlara. :slight_smile:

1 Beğeni

Belki başka bir gün sakin bir kafayla izleyebilirim. Beğenmememdeki sebeplerden biri de kardeşimle beraber izlemiş olmam olabilir.

2 Beğeni

En son TV de Hobbit’ i izlemiştim. Ayrıca 31 Aralık Pazartesi günü Kanal D’ de Deadpool varmış. İzlememiştim izleyeceğim sanırım. Buğulamalardan, kesinitlerden, biplerden vb. geriye bi şi kalırsa tabi :smiley: :smiley: Bilmeyenlere duyurulur. :smiley:

1 Beğeni

Netflix’in Polar Filmini izledim. Aslında filmin tırt olacağını biliyordum ama Bir John Wick havası vardı filmde ve Mads Mikkelsen oynuyordu filmde. Aslında tam çizgi roman havası da vardı filmde biraz Kick Ass tarzı gibi ama suikastçi amcayı öldürmeye çalışacaklar ve ölecekler konu da bundan ibaret. Klasik Netflix’in seks ve meme koyacağız sahnelerini bir kenara bırakırsak filmin sonunda 6 tane elle tutulur aksiyon sahnesi var ve tahmin edebileceğiniz gibi bu sahneler finale yaklaştıkça büyüyor. Giriş aksiyonunu beğendim diyebilirim. Espriler çok komik değildi ama vaadini film yerine getiriyordu ve film baş kötüsünü gösterince aha dedim karikatür izleyeceğiz. Ben mutluydum bundan. Sonraki sahne de zekiceydi nispeten polis yoktu bu evrende sadece bu sahnenin sonunda görünüyordu. Belli ki onlar da gürültü yapmayın demek istemişti. Ondan sonraki sahneler hikayeyi ilerletmek içindi ve aslında Mads Mikkelsen karaktere tam oturmuştu Yeni tanıştığın insana hediye olarak bir çift tabanca almak :heart_eyes:. 4lü gezen grubun sahneleri iyidi ama ben one man army filminden beklediğim şeyi yani adamımızın olaya dahil olmasını istiyordum. Ve nihayet dahil olduğunda bir sonraki aksiyon sahnesi ve çok beğendim. Aha film başlıyor dedim. Ve hikaye falan filan derken klasik kötülükler falan filan derken koridor sahnesi geldi ve ulan bomba niye atmıyor ki bu adamlar fikrini uzaklaştırdım ancak elinde tabanca olan adamlar sanki bıçak varmış gibi adamın götüne kadar girmese çok keyif alacaktım. Sonraki inşaat sahnesi konuşmak yerine niye kafasına sıkmıyorlar ki demekle geçti. Biraz daha akıllıca başlasaydı. Adamın önünde kurşun geçirmez cam falan olsaydı ve biz bunu ordu sıkmaya başlayınca fark etseydik falan. derken final aksiyonu geliyor dedim ve geldi diyemem ama iyi sahneydi diyebilirim. Sonra hikaye falan filan işte. Sonunda açıklanan şeyi ben anlamamıştım açıkçası ama bu filmleri kaç kişi hikayesi için izliyor. aksiyon sahneleri iyi olsa john wickten daha iyi olabilirmiş ama kim hazırladıysa batırmış. ederi 4/10 Mads Mikkelsen hatrına 6/10 falan.

Katheryn Winnick i kullanamamışlar. Vanessa Hudgens’i ise beğenmedim ben. 4lü gezen suikastçi grup ve Mads Mikkelsen için izlenir aslında boş vaktiniz varsa canınız aksiyon çektiyse

1 Beğeni

Yoğun ısrar sonucu Deadpool 2 izledim. Birincisini beğenmemiştim. Ben zaten genelde bu tarz filmleri pek sevemiyorum. Tarzım değil ama DP2 neredeyse gülemedim. İçim daraldı. Espriyi kaçırdım galiba… Şimdi beni burada toprağa gömüp kafama taş atmayın ama Türkiye’de tavan yapmış bir film serisinin yabancı versiyonu gibiydi. Bilemiyorum ya hiç sevmedim. Tat vermedi. Uzun zaman sonra izleyip de keyif aldığım tek kahraman temalı film Dr. Strange idi. Çok da fazla bilmem hangisi hangi yapımındır. Evrenleri nelerdir filan. Kardeşim fazlasıyla hakim ben de araya sızıntılık ediyorum sadece.

2 Beğeni

Ben Deadpool’un ilk filmini sevip ikincisini pek sevmemiştim. Artık süper kahraman türevi şeylerden çok sıkıldım ben de. Marvel’a ait olup da sevdiğim tek şey Punisher şu günlerde.

1 Beğeni

O da iptal edildi diğer çöpler gibi.

1 Beğeni

Snow Piercer izledim. Bazı saçmalıklar bulsamda film bence 7 puan ederdi imdb puanı ile.

2 Beğeni

Resmi bir açıklama gelmedi bildiğim kadarıyla ama? Diğerleri için çöp tabirine katılıyorum ama Punisher’a çöp demeye dilim varmıyor.

3 Beğeni

Back to the future serisini izledim. Eski filmleri pek izleyemem ama bu film muhteşemdi. Konusu, oyunculuklar, olay örgüsünün muazzamlığı… İyi ki izlemişim dedim yani. İmdb puanını da hak ediyor sonuna kadar. İzlemeyenlere tavsiye ederim.

7 Beğeni

En son 2001 a space odyssey filmini izledim. A.C. Clarke ve Stanley Kubrick’in zekası birleşince böyle kült bir eser çıkmış. Çok hayran kaldım, efsaneydi. Bir sonraki izleyeceğim film de yine bir Kubrick filmi: Full Metal Jacket. Bu yönetmenin tüm filmlerini izleyeceğim.

3 Beğeni

Yukarıda da yazmıştım eski filmleri pek izleyemem diye ama bu filmle birlikte önyargım kırıldı tamamen (başka filmlerin de ufak payları var), izleyebileceğim tarih aralığını 1980 lere kadar çektim :slight_smile:

1 Beğeni

Seriyi bitirdiğinde youtube dan kesilmiş sahnelerini izle. Özellikle Biff le ilgili olanlari.

1 Beğeni

Seriyi bitirdim. Kesilmiş olanlar derken neyi kastediyorsunuz, filmden çıkarılan, izlediğim filmde olmayan bölümleri mi ( Yüzüklerin efendisi gibi) yoksa belli sahneleri alıp birleştirip daha iyi anlaşılması için yapılan videoları mı kastesiyorsunuz?

1 Beğeni

Filmden çıkarılmış sahneler vardı ama en aklımda kalanı 2. filmdeki Biff ile ilgili olanıydı.

1 Beğeni

Youtube da Back to the Future deleted scene diye arayın.

3 Beğeni

Belgeseli bilmiyordum, izleyim bir ara teşekkürler.

2 Beğeni

August Osage County’i seyrettim. Bir gün öncesinde de bu filmin tiyatro oyununa gitmiştim (Aile Sırları). Meryl Streep ve Julia Roberts’ın günümüzde neden en iyi aktrisler listesinde en başta olduğunun kanıtını sunmuş filmde. Hikaye bazında belki yeterince etkileyici olmasa da aile dramasını güzel yansıtan filmlerden birisi. Benedict Cumberbatch, Ewan McGregor ve Chris Cooper harika soslar olmuş. Tavsiye ederim herkese.

1 Beğeni

Aquaman’i izledim ve beklediğimiden daha iyi buldum. Keşke DC genişletilmiş evrenine bu filmle başlasaymış. Çok başka bir konumda olurmuş bugün.

Tabi DC’nin Marvel’in 10 yıl gerisinden gelişine bağlı bazı sıkıntılar var ama ben bunların hepsini göz ardı ederek filmi izlemeyi seçtim. Bu da salondan tatmin olmuş bir şekilde ayrılmama vesile oldu.

Fakat benim için bir filmin değerini belirten o soruyu sorduğumda -Bu filmi bir daha izlemek ister miyim?- cevabım hayır oldu.

Yine de Aquaman DC açısından doğru bir yaklaşım içerdiği için ilerleyen filmlerde eskisi kadar batırmayacaklarına dair bir umut ışığüı yakaladığımı düşünüyorum. Umarım yanılmıyorumdur.

2 Beğeni