En Son İzlediğiniz Film?

Back to the future serisini izledim. Eski filmleri pek izleyemem ama bu film muhteşemdi. Konusu, oyunculuklar, olay örgüsünün muazzamlığı… İyi ki izlemişim dedim yani. İmdb puanını da hak ediyor sonuna kadar. İzlemeyenlere tavsiye ederim.

(Ali Dursun) #389

En son 2001 a space odyssey filmini izledim. A.C. Clarke ve Stanley Kubrick’in zekası birleşince böyle kült bir eser çıkmış. Çok hayran kaldım, efsaneydi. Bir sonraki izleyeceğim film de yine bir Kubrick filmi: Full Metal Jacket. Bu yönetmenin tüm filmlerini izleyeceğim.

(fatih çetin) #390

Benim her yıl bu seriyi izlemek adetimdir. Çok sevdiğim hatta en çok sevdiğim film serisi.

Yukarıda da yazmıştım eski filmleri pek izleyemem diye ama bu filmle birlikte önyargım kırıldı tamamen (başka filmlerin de ufak payları var), izleyebileceğim tarih aralığını 1980 lere kadar çektim :slight_smile:

(Mustafa Erdem) #392

Seriyi bitirdiğinde youtube dan kesilmiş sahnelerini izle. Özellikle Biff le ilgili olanlari.

Seriyi bitirdim. Kesilmiş olanlar derken neyi kastediyorsunuz, filmden çıkarılan, izlediğim filmde olmayan bölümleri mi ( Yüzüklerin efendisi gibi) yoksa belli sahneleri alıp birleştirip daha iyi anlaşılması için yapılan videoları mı kastesiyorsunuz?

(Mustafa Erdem) #394

Filmden çıkarılmış sahneler vardı ama en aklımda kalanı 2. filmdeki Biff ile ilgili olanıydı.

(fatih çetin) #395

Belki @narpal ile aynı şeyden bahsediyoruz. 1.5 saatlik bir belgesel gibi bir şey daha var. İzlemek istersen Back in Time 2015 diye arayabilirsin.

@narpal Youtube linklerini hatırlıyorsanız verebilir misiniz? Ya da aramaya ne yazmalıyım?

(Mustafa Erdem) #396

Youtube da Back to the Future deleted scene diye arayın.

(Mustafa Erdem) #397

Belgeseli bilmiyordum, izleyim bir ara teşekkürler.

(Onur Uslu) #398

August Osage County’i seyrettim. Bir gün öncesinde de bu filmin tiyatro oyununa gitmiştim (Aile Sırları). Meryl Streep ve Julia Roberts’ın günümüzde neden en iyi aktrisler listesinde en başta olduğunun kanıtını sunmuş filmde. Hikaye bazında belki yeterince etkileyici olmasa da aile dramasını güzel yansıtan filmlerden birisi. Benedict Cumberbatch, Ewan McGregor ve Chris Cooper harika soslar olmuş. Tavsiye ederim herkese.

(Ufuk ) #399

Aquaman’i izledim ve beklediğimiden daha iyi buldum. Keşke DC genişletilmiş evrenine bu filmle başlasaymış. Çok başka bir konumda olurmuş bugün.

Tabi DC’nin Marvel’in 10 yıl gerisinden gelişine bağlı bazı sıkıntılar var ama ben bunların hepsini göz ardı ederek filmi izlemeyi seçtim. Bu da salondan tatmin olmuş bir şekilde ayrılmama vesile oldu.

Fakat benim için bir filmin değerini belirten o soruyu sorduğumda -Bu filmi bir daha izlemek ister miyim?- cevabım hayır oldu.

Yine de Aquaman DC açısından doğru bir yaklaşım içerdiği için ilerleyen filmlerde eskisi kadar batırmayacaklarına dair bir umut ışığüı yakaladığımı düşünüyorum. Umarım yanılmıyorumdur.

(Ahmet Boyraz) #400

Dün kardeşlerimle beraber Bumblebee’yi izledim internetten. Yeni çıktığı için birkaç sorun çıktı haliyle. Filmin sonlarında altyazı kayboldu ne yazık ki. Kalan 15 dakikayı Türkçe dublajlı izlemek zorunda kaldık.

Çok beklentiye girilmeden izleyebileceğiniz, yer yer de sizi güldürecek güzel bir film olmuş. Aksiyonu az ama yine de tatmin ediciydi.

(Seray) #401

Glass’a giderim diye en son Unbreakable’ı izledim. Split’i yeni çıktığı zamanlarda izlemiştim ve beğenmiştim, Unbreakable’ı ondan sonra izlemiş oldum dolayısıyla, ve bence Split’den daha güzel bir sonu vardı. Filmi ben baya beğendim uzun süredir keyifle film izlememiştim. Samuel L. Jackson abimiz de rolüne çok yakışmış, Unbreakable sayesinde son filmin adının neden Glass olduğunu da anlamış oldum :smiley: Glass’a ise henüz gidemedim ne yazık ki.

(Emre ) #402

1962 yapımı The Trial’i izleyebilirsiniz. Kafka - Dava romanının uyarlaması.

(Emre ) #403

Minimalism: A Documentary About the Important Things

Son 2 aydır kendi isteğimle oluşturduğum hayat tarzını sanırım “çekim yasası”nın işlemesiyle Netflix’te gözüme çarpınca izledim. Güzel kurgulanmış, fazla manipülasyon içermeyen, işlediği temayı verirken aslında bak senden bunu istemiyoruz mesajsız iyi bir belgeseldi.

Az eşya, çok mutluluk, gerçek ilişkiler.

(Bülent Özgün) #404

Çok güzel. Öyle güzel ki. Size her istediğinizi veren harika bir Amerikan film. Bunu kötü anlamda söylemiyorum. Bilgi edinmek, düşünmek, kızmak, üzülmek, gülmek, duygulanmak, meraklanmak… Ne isterseniz var ve hepsi kararında. Mutlaka izleyin.

“Dünya ilk adımı karşıdan bekleyen yalnız insanlarla dolu” derin anlam taşıyan cümlelerden sadece birisiydi. Gerçekten sıcacık, samimi bir filmdi. Oyunculuk da süperdi.Hiç sıkılmadan izledim.:relaxed:

(Emre ) #406

Yarın gece izleyeceğim o zaman, teşekkür ederim.

(Hüseyin gök) #407

Netflix yapımı rikc ve morty’i izledim. Her bölümü bir birinden keyifli, absürt, komik, sinir bozucu ve çok iyi işlenmiş bir yapım. Şuan 3.sezon olan ve 30.bölümden oluşan bir yapım tavsiye ederim.