En Son İzlediğiniz Film?

Film sayılmasa da Avatar The Last Airbender’ı izliyorum, yaa ben eskiden nasıl Cnbc-e’de falan görünce zaplıyormuşum bunu çok güzel :heart_eyes:

2 Beğeni

Avatar Korra’da güzeldir. Çocukken çoluk çombalak toplaşıp izlerdik Airbander’ı. :smiling_face_with_three_hearts:

Korra’yı etrafımda beğenen de var beğenmeyen de, onu da izleyeceğim bu gidişle. Ne güzeell :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Watchmen

2009 yapımlı Alan Moore’un aynı isimli çizgi romanından uyarlama film. Yönetmen koltuğunda ise Zack Snyder oturuyor.

Tamamiyle sistem sorgulaması olan bir film.

Filmde Thanosvari bir kötü karakterimiz var. Barış için milyonların katledilmesi fikri her ne kadar doğru bir çözüm gibi önümüze sunulsa da bana hiç mantıklı gelmiyor. Yüzyıllar boyunca insanoğlu savaştı fakat mutlak barışa asla erişemedi. Bu tarz bir olayla da erişemeyeceğiz gibime geliyor. Çünkü bir süre sonra dini ya da milli sebeplerden ötürü olmasa da iktisadi sebeplerden ötürü savaşlar illaki boy gösterecektir. Çünkü herhangi bir malı yani parayı bölüşmeyi, paylaşmayı seven bir tür değiliz. Benciliz.

Bu tarz milyonların katledilmesi fikrinin normalleştirilmesi benim zoruma gidiyor ve Infinity War filminden sonra da birkaç arkadaşımla film hakkında konuştuğumuzda bana verdikleri cevap şunun gibi bir şeydi: ‘‘İnsanoğlunun refahı için milyonların ölmesi doğru olabilir.’’ Bu fikri normalleştirmişler kafalarında. Bu fikri savunan kişileri de görmüştüm internette. Her ne kadar film çok muazzam olsa da bu fikrin normalmiş gibi reklam edilmesi benim hiç hoşuma gitmiyor. Hayırlısı diyelim.

Film çok güzel. Sistemi ve insanoğlunu sorgulayan bir metne sahip. Yine de filmin sonunda olan olayın pek normalmiş gibi kabul edilmesi zoruma gitse de aklı selim olan herkesin izlemesi gereken bir film.

Çizgi romanı okumak istemeyenler filmin extented versiyonunu izleyebilir. Çizgi romanda ne varsa filmde de hepsi var, en azından ben öyle hatırlıyorum.

3 Beğeni

Önce milyonları öldürelim sonra ellerimizdeki kanla güle oynaya refah içinde yaşayalım. Zaten milyonları katleden bir toplum nasıl olur da huzur bulur orası biraz tuhaf bence de…

Daha çok ben bunu şöyle görüyorum. “Biz zamanında savaştık gençler, atom bombası atıp çocuk yaşlıyı bırak nefes alan ya da almayan herşeyi şakır şakır katlettik ama bir sorun neden,” der gibi film yapıyorlar. “Eeee neden?” diyoruz. “Şimdiki sözde barış ve refah (görünümde mal al sat, oradan buraya uç gel falan filan) için yaptık ama biraz daha orta doğuyu falan kana buluyoruz. Refah ve barış onların hepsi, refah ve barış,” diyorlar. “Heeee ondan,” diyoruz.

Yani ben yedinci sanatın yüzde doksanın propaganda yaptığını düşündüğümden bu gözle bakıyorum. Biraz abartı olduğunu düşünenler olabilir saygı duyarım…

2 Beğeni

Tarkovsky’nin Stalker ına şöyle bir göz attım.

Film, nasıl desem… Daha önce gördüğüm hiçbir filme benzemiyor. Çok fazla film izleyen biri olmadığımı belirteyim yine de.

Film, Strugatsky kardeşlerin Uzayda Piknik romanından uyarlanmış. Aynı zamanda screenplayini yine onlar yazmış.

Yarısına geldim ve “Kafam aydınlıkken izleyeyim.” diyerek bıraktım. Hızlı tüketime alıştığımı fark etmeme neden oldu film. Sindire sindire izlemem gerektiğini anladım.

3 Beğeni

Afişi görür görmez aklıma şu geldi:

4 Beğeni

Yani… Ne desem bilemedim şimdi.

Orta karar bir photoshop olmuş :slight_smile:

2 Beğeni

Capharnaüm
Uzun yıllar sonra süper kahramanlı, tek yumrukta 358 kişiyi bitiren adamlı filmlerin dışına çıkabildim ve iyi ki çıktım. Ebeveynlerine onu doğurdukları için dava açan birinin hikayesini anlatıyor film. Boğazıma yumruk yemiş gibi hissettmediğim çok az dakikası oldu filmin, zaten sonlara doğru koyverdim kendimi ki çok çok nadir ağlayan biriyim, içime atarım ben hep

9 Beğeni

Çok ilgimi çekti. Hemen yarın izliyorum.

3 Beğeni

Duygularınızı burada paylaşmanızı merakla bekliyor olacağım :blush:

3 Beğeni

Organize İşler - Sazan Sarmalı

Aslında çok söylenecek bir şey yok. İyi yapılan işlerin her zaman kendimce hakkını vermişimdir. Kıvanç Tatlıtuğ’u (Umarım adı böyleydi şu an tam emin olamadım) hiçbir zaman sevememişimdir. Tipi aynı Brad Pitt gibi bana itici gelmiştir. Neyse… İş başka aşk başka felsefesine benimsemiş biri olarak filmdeki en iyi oyunculuk Kıvanç’a aitti. Oyunculuğu gerçekten iyiydi. Hele ki önceki oyunculuklarını da düşünürsek oldukça sevdim. Bu da onun iyi bir oyuncu olduğunu gösterir benim gözümde. Yiğidi öldürdük bari hakkını verelim. Diğer her açıdan film sıkıcıydı… Sevenleri elbette sevecektir ama birinci film ile kıyaslanamaz bile. Birincideki mizah ikincide kesinlikle yoktu. Hani düşünüyorum ama keyif aldığım sahneler Kıvanç’a ait olanlardı ki onlar da bir noktadan sonra sıktı.

The Ballard of Buster Scruggs

Hepsini sevmesem de kovboy filmlerinin bazılarını beğeniyorum. Eskinin o silahları, vadileri, çölleri, at üstündeki yolculukları, kasabaları filan hoşuma gidiyor. Aslında film demek ne denli doğru olur bilemedim. Son dakikada Coen kardeşler diziden dönüp film haline getirmişler ama dizi olarak daha iyi olacağını düşünenlerdenim. Film altı farklı hikayeden oluşuyor çünkü. İlk ikisindeki espriler çok iyiydi. Hem şaşırdım hem de eğlendim. Sonrasında bir durgunlaştı. Sonra sıkıcılaştı. En son bitmek bilmedi. Güzel başlayıp çok sönük bitti ama her hikayenin sonu en azından güzeldi. İzlenebilir. Hepsi neyse de ilk ikisini izleyip de keyif almayacak çok az kişi vardır sanırım.

@Waxillium filmi merak ettim. Mutlaka bir ara izlerim diye düşünüyorum ama yüksek ihtimalle psikolojimin en rezil anında izleyerek kendimi tamamen yerin dibine gömmeyi planladığım bir zaman olacaktır.

3 Beğeni

The Last Airbender candır. Defalarca televizyonda izlememe rağmen şimdi Netflix’te üçüncü kere izliyorum baştan ve her seferinde içimden “BU BİR ÇOCUK DİZİSİ DEĞİL!” diye haykırıyorum :joy: Uncle Iroh keşke benim amcam olsaydı bütün gün çay içerdik onun felsefik cümlelerini dinlerdim diyorum.

İyi seyirler :heart_eyes:

4 Beğeni

Değil miii Iroh çok bilge birisi ben de çok isterdim favori karakterlerimden oldu :heart_eyes: dizi de sevmediğim birisi olmadı :smiley: Zuko’yu bir tık daha çok sevdim denebilir. Dün bitirdim ayrıca boşluğa düştüm :frowning: Keşke daha ayrıntılı kalan bazı yerleri anlatan ileride neler olduğunu gösteren bir 4. sezon falan yapsalarmış çizgi romanları varmış ama yine de izlemesi ayrı keyifli :slight_smile: Aang’e de kıyamamm, Appaaa çok şeker :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

4 Beğeni

e05eb97f0f3ff836af6f60b39b80b444

4 Beğeni

Hereditary

Get out’dan sonra , " gerilim " türünde beğendiğim ikinci film oldu.Giriş gelişme sonuç başarılı bir şekilde işlenmiş zaten filmin yarısından sonra ipler kopuyor.Son sahne de bir o kadar beyin yakıcı.
Film , aldığı övgüleri bence sonuna kadar hak ediyor.
Umarım sektörde (sinema) bu tarz orijinal ve yenilikçi fikirleri görmeye devam ederiz.
Türe ilgisi olanlara rahatlıkla tavsiye ederim.

4 Beğeni

Bence en iyi hikaye tavuklu hikayeydi sanatın artık para getirmediği yerde sanatın değersizleşmesini çok güzel anlatmış. James Franco’lu olan bölüm de komikti.

2 Beğeni

O hikaye çok üzücüydü ya… Gerçi ilk ikisinden sonrası dram ağırlıklıydı. Kafile olan da güzeldi çünkü. Yine de durgundu. Tavuklu hikaye ise fazlaca tekrar ettiği için bunalttı ama bana kalırsa zaten amaçladıkları da buydu. Adam senelerdir bunu yaşıyordu ve acaba o son kısmında ona hak verenler de çıkabilir miydi? Düşündürücü olduğu kesin.

3 Beğeni

Capharnaüm

Dün bu konuda gördüğüm mesajdan dolayı izledim. İlgimi çekmişti. Evet güzel film fakat benim için harika bir film olduğunu da söyleyemeyeceğim. Birkaç nedeni var.

Lübnan’daki kötü bir hayatı anlatıyor fakat bilmediğimiz, duymadığımız, görmediğimiz şeyler anlatmıyor. Hatta bunun için fazla uzaklaşmaya gerek yok. Doğu, güneydoğu şehirlerimiz yeterli. Bu nedenle film boyunca öyle aman aman etkilendiğim bir sahne olmadı.

Yukarıdaki nedenden dolayı filmi biraz belgesel izliyormuş gibi izledim. Baş karakterdeki çocuk için de fazla bir şey hissedemedim. Kendi içinde çelişen hareketleri vardı.

Çok durgundu, bazı yerlerde sıkıldım. Gösterilmesini beklediğim bazı sahneler gösterilmeyince hissiyatı tam yaşayamadım ve ne olup bittiğini de pek öğrenemedim.

Normalde duygusal filmler izlerken kendimi rahat bırakırsam ağlayabilirim fakat bu filmde duygulandığım bir sahne olmadı hiç. Ben mi çok katılaştım yoksa yukarıda saydığım nedenlerden dolayı mı oldu bu, işte orasını çözemedim. Nedenlerden dolayıdır diye düşünüyorum.

2 Beğeni