En Son İzlediğiniz Film?

Capharnaüm
Uzun yıllar sonra süper kahramanlı, tek yumrukta 358 kişiyi bitiren adamlı filmlerin dışına çıkabildim ve iyi ki çıktım. Ebeveynlerine onu doğurdukları için dava açan birinin hikayesini anlatıyor film. Boğazıma yumruk yemiş gibi hissettmediğim çok az dakikası oldu filmin, zaten sonlara doğru koyverdim kendimi ki çok çok nadir ağlayan biriyim, içime atarım ben hep

(galeme) #512

Çok ilgimi çekti. Hemen yarın izliyorum.

Duygularınızı burada paylaşmanızı merakla bekliyor olacağım :blush:

(Hiçliğin bekçisi…) #514

Organize İşler - Sazan Sarmalı

Aslında çok söylenecek bir şey yok. İyi yapılan işlerin her zaman kendimce hakkını vermişimdir. Kıvanç Tatlıtuğ’u (Umarım adı böyleydi şu an tam emin olamadım) hiçbir zaman sevememişimdir. Tipi aynı Brad Pitt gibi bana itici gelmiştir. Neyse… İş başka aşk başka felsefesine benimsemiş biri olarak filmdeki en iyi oyunculuk Kıvanç’a aitti. Oyunculuğu gerçekten iyiydi. Hele ki önceki oyunculuklarını da düşünürsek oldukça sevdim. Bu da onun iyi bir oyuncu olduğunu gösterir benim gözümde. Yiğidi öldürdük bari hakkını verelim. Diğer her açıdan film sıkıcıydı… Sevenleri elbette sevecektir ama birinci film ile kıyaslanamaz bile. Birincideki mizah ikincide kesinlikle yoktu. Hani düşünüyorum ama keyif aldığım sahneler Kıvanç’a ait olanlardı ki onlar da bir noktadan sonra sıktı.

The Ballard of Buster Scruggs

Hepsini sevmesem de kovboy filmlerinin bazılarını beğeniyorum. Eskinin o silahları, vadileri, çölleri, at üstündeki yolculukları, kasabaları filan hoşuma gidiyor. Aslında film demek ne denli doğru olur bilemedim. Son dakikada Coen kardeşler diziden dönüp film haline getirmişler ama dizi olarak daha iyi olacağını düşünenlerdenim. Film altı farklı hikayeden oluşuyor çünkü. İlk ikisindeki espriler çok iyiydi. Hem şaşırdım hem de eğlendim. Sonrasında bir durgunlaştı. Sonra sıkıcılaştı. En son bitmek bilmedi. Güzel başlayıp çok sönük bitti ama her hikayenin sonu en azından güzeldi. İzlenebilir. Hepsi neyse de ilk ikisini izleyip de keyif almayacak çok az kişi vardır sanırım.

@Waxillium filmi merak ettim. Mutlaka bir ara izlerim diye düşünüyorum ama yüksek ihtimalle psikolojimin en rezil anında izleyerek kendimi tamamen yerin dibine gömmeyi planladığım bir zaman olacaktır.

The Last Airbender candır. Defalarca televizyonda izlememe rağmen şimdi Netflix’te üçüncü kere izliyorum baştan ve her seferinde içimden “BU BİR ÇOCUK DİZİSİ DEĞİL!” diye haykırıyorum :joy: Uncle Iroh keşke benim amcam olsaydı bütün gün çay içerdik onun felsefik cümlelerini dinlerdim diyorum.

İyi seyirler :heart_eyes:

(Seray) #516

Değil miii Iroh çok bilge birisi ben de çok isterdim favori karakterlerimden oldu :heart_eyes: dizi de sevmediğim birisi olmadı :smiley: Zuko’yu bir tık daha çok sevdim denebilir. Dün bitirdim ayrıca boşluğa düştüm :frowning: Keşke daha ayrıntılı kalan bazı yerleri anlatan ileride neler olduğunu gösteren bir 4. sezon falan yapsalarmış çizgi romanları varmış ama yine de izlemesi ayrı keyifli :slight_smile: Aang’e de kıyamamm, Appaaa çok şeker :smiling_face_with_three_hearts:

(Seray) #518

e05eb97f0f3ff836af6f60b39b80b444

(Zeynep) #519

Hereditary

Get out’dan sonra , " gerilim " türünde beğendiğim ikinci film oldu.Giriş gelişme sonuç başarılı bir şekilde işlenmiş zaten filmin yarısından sonra ipler kopuyor.Son sahne de bir o kadar beyin yakıcı.
Film , aldığı övgüleri bence sonuna kadar hak ediyor.
Umarım sektörde (sinema) bu tarz orijinal ve yenilikçi fikirleri görmeye devam ederiz.
Türe ilgisi olanlara rahatlıkla tavsiye ederim.

(Arda) #520

Bence en iyi hikaye tavuklu hikayeydi sanatın artık para getirmediği yerde sanatın değersizleşmesini çok güzel anlatmış. James Franco’lu olan bölüm de komikti.

(Hiçliğin bekçisi…) #521

O hikaye çok üzücüydü ya… Gerçi ilk ikisinden sonrası dram ağırlıklıydı. Kafile olan da güzeldi çünkü. Yine de durgundu. Tavuklu hikaye ise fazlaca tekrar ettiği için bunalttı ama bana kalırsa zaten amaçladıkları da buydu. Adam senelerdir bunu yaşıyordu ve acaba o son kısmında ona hak verenler de çıkabilir miydi? Düşündürücü olduğu kesin.

(galeme) #522

Capharnaüm

Dün bu konuda gördüğüm mesajdan dolayı izledim. İlgimi çekmişti. Evet güzel film fakat benim için harika bir film olduğunu da söyleyemeyeceğim. Birkaç nedeni var.

Lübnan’daki kötü bir hayatı anlatıyor fakat bilmediğimiz, duymadığımız, görmediğimiz şeyler anlatmıyor. Hatta bunun için fazla uzaklaşmaya gerek yok. Doğu, güneydoğu şehirlerimiz yeterli. Bu nedenle film boyunca öyle aman aman etkilendiğim bir sahne olmadı.

Yukarıdaki nedenden dolayı filmi biraz belgesel izliyormuş gibi izledim. Baş karakterdeki çocuk için de fazla bir şey hissedemedim. Kendi içinde çelişen hareketleri vardı.

Çok durgundu, bazı yerlerde sıkıldım. Gösterilmesini beklediğim bazı sahneler gösterilmeyince hissiyatı tam yaşayamadım ve ne olup bittiğini de pek öğrenemedim.

Normalde duygusal filmler izlerken kendimi rahat bırakırsam ağlayabilirim fakat bu filmde duygulandığım bir sahne olmadı hiç. Ben mi çok katılaştım yoksa yukarıda saydığım nedenlerden dolayı mı oldu bu, işte orasını çözemedim. Nedenlerden dolayıdır diye düşünüyorum.

(Zeynep) #523

Triple Frontier

"Hırs" duygusunun insanoğlunun başına nelere yol açığını gösteren başarılı bir film.Oyuncuların performansları,filmin diğer artı noktalarındandı.Mantık hataları olsada aksiyon dozunu beğendim , özellikle doğa manzaraları harikaydı.
Kısaca İzlemeyi düşünenlere şans verin derim…

Bir kaç gün önce bende izlemiş ve begenmiştim filmi.

(melihekren@gmail.com https://melihekrenn.blogspot.com.tr/) #525

Bir Ümit Ünal filmi " 9 ".2002 yapımlı , David Mamet tarzı muazzam diyalog ustalığı , çok derinlikli bir hikaye … Film Türkiye’yi Oscar 'da temsil etmiştir

12 Monkeys
Bu filimin konusuyla ilgili 4 sezonluk bir dizi var filimi bu kadar beğendiyseniz bir bakın isterseniz.Yorunlar genel olarak olumlu benimde listemde bulunuyor.

(Doğan) #527

Green Book

Güzel film olmuş. Açıkçası Hollywood’un klasik anlatı yapısını seviyorum. Bu da güzel.

(zeynep) #528

Film önerisine göre cadı avcıları izledim.

(Hüseyin gök) #529

images

1 saat 34 dakikalık güzel bir film tadında belgesel.Okuduğum Tardi’ye ait Siperlerdeydik adlı çizgi romandaki birebir bir çok sahneye denk geldim.Belgeselin konusu 1.dünya savaşının patlak vermesi ile İngiltere ve Almanya arasındaki mücadeleyi konu alıyor.Belgeselde propaganda fazla olmasına ragmen sonunda belirtildiği gibi savaşın ne kadar gereksiz olduğu ve ne olursa olsun barışın korunması lazım oldğunu belirtilmiş.İzlemenizi tavsiye ederim.

(Onur Uslu) #530

Beklentini karşılayamamış olmana üzüldüm. Benim için “yaşanmış hikaye” olması dışında çok özel bir filmdir. Oscar’ı kazanması bir şekilde etkiledi gibi geliyor bana çünkü Dr. Shirley’nin derinliğini aslında olaylar karşısındaki tepkiler ve tutumuyla dile getiriyor yeterince, o yüzden geçmişinden bahsedilmesine gerek duymadım. Yolculuk hikayesi olduğu için ve iki karakterin birbirini yakından tanımasını incelemekten ziyade birbiriyle olan etkileşimlerini irdelediği için “istediğim iletişim biçimi bu” mesajı oluşturmuştu ben de.

Mahershala Ali’nin oyunculuğunu beğenmeyen nadir insanlardansınız sanırım. Ben onun verdiği duyguyu, o duyguyu yaşayan insanlardan birisi olarak epey etkileyici buldum. Filmin ilk yarısı, filmin ikinci yarısındaki etkiyi yaratması için kurulmuş bir altyapı olarak gördüğümden bence gayet başarılı olmuş. Yorumunuzu okudukça film hakkında epey ayrıldığımızı fark ettim =) Öyle.