En Son İzlediğiniz Film?

Triple Frontier

"Hırs" duygusunun insanoğlunun başına nelere yol açığını gösteren başarılı bir film.Oyuncuların performansları,filmin diğer artı noktalarındandı.Mantık hataları olsada aksiyon dozunu beğendim , özellikle doğa manzaraları harikaydı.
Kısaca İzlemeyi düşünenlere şans verin derim…

4 Beğeni

Bir kaç gün önce bende izlemiş ve begenmiştim filmi.

2 Beğeni

Bir Ümit Ünal filmi " 9 ".2002 yapımlı , David Mamet tarzı muazzam diyalog ustalığı , çok derinlikli bir hikaye … Film Türkiye’yi Oscar 'da temsil etmiştir

2 Beğeni

12 Monkeys
Bu filimin konusuyla ilgili 4 sezonluk bir dizi var filimi bu kadar beğendiyseniz bir bakın isterseniz.Yorunlar genel olarak olumlu benimde listemde bulunuyor.

3 Beğeni

Green Book

Güzel film olmuş. Açıkçası Hollywood’un klasik anlatı yapısını seviyorum. Bu da güzel.

2 Beğeni

Film önerisine göre cadı avcıları izledim.

1 Beğeni

images

1 saat 34 dakikalık güzel bir film tadında belgesel.Okuduğum Tardi’ye ait Siperlerdeydik adlı çizgi romandaki birebir bir çok sahneye denk geldim.Belgeselin konusu 1.dünya savaşının patlak vermesi ile İngiltere ve Almanya arasındaki mücadeleyi konu alıyor.Belgeselde propaganda fazla olmasına ragmen sonunda belirtildiği gibi savaşın ne kadar gereksiz olduğu ve ne olursa olsun barışın korunması lazım oldğunu belirtilmiş.İzlemenizi tavsiye ederim.

5 Beğeni

Beklentini karşılayamamış olmana üzüldüm. Benim için “yaşanmış hikaye” olması dışında çok özel bir filmdir. Oscar’ı kazanması bir şekilde etkiledi gibi geliyor bana çünkü Dr. Shirley’nin derinliğini aslında olaylar karşısındaki tepkiler ve tutumuyla dile getiriyor yeterince, o yüzden geçmişinden bahsedilmesine gerek duymadım. Yolculuk hikayesi olduğu için ve iki karakterin birbirini yakından tanımasını incelemekten ziyade birbiriyle olan etkileşimlerini irdelediği için “istediğim iletişim biçimi bu” mesajı oluşturmuştu ben de.

Mahershala Ali’nin oyunculuğunu beğenmeyen nadir insanlardansınız sanırım. Ben onun verdiği duyguyu, o duyguyu yaşayan insanlardan birisi olarak epey etkileyici buldum. Filmin ilk yarısı, filmin ikinci yarısındaki etkiyi yaratması için kurulmuş bir altyapı olarak gördüğümden bence gayet başarılı olmuş. Yorumunuzu okudukça film hakkında epey ayrıldığımızı fark ettim =) Öyle.

3 Beğeni

Acaba uyarlandığı gerçek hikayeyi bilmediğim için mi böyle düşünüyorum diye sordum bir ara kendime. Ben Dr. Shirley’in tepkilerini yer yer abartı bile buldum işte. Çünkü geçmişini bilmediğim için pek bir şeyle bağdaştıramadım. Karaktere empati yapamadım yeteri kadar. Oscarlık bir empati yapamadım diyeyim yani. Viggo Mortensen’in oyunculuğu ise çok güzeldi. Onun almasını isterdim.
Bu arada filme puanım yedi sonuçta. Kötü bir puan değil. Sadece hayatımda iz bırakacak ve unutamayacağım kadar güzel bir film değil.

2 Beğeni

Bugün The Miseducation of Cameron Post (Cameron Post’a Ters Terapi) adlı filmi izledim. Eşcinsel olduğu için ailesi tarafından dinî bir eğitim ve terapi merkezine gönderilen ve orada “tedavi edilmesi” istenen bir kızın başından geçenleri anlatıyor.

Yaşadığımız dünyanın ne kadar kötü ve adaletsiz olduğunu bir kez daha yüzüme vuran bir film oldu. Suçu sadece kendisi olmak olan insanları hapseden ve sözde tedavi eden, onların kendilerinden nefret etmelerini sağlamaya çalışan, onları olmadıkları bir şeye dönüşmeye zorlayanlar, iğrençsiniz. İnsanlar mutlu olmadıkları sürece sizin istediğiniz kalıba girseler kaç yazar!

Eşcinsel ve diğer farklı cinsel yönelimlerden insanların hikâyeleri pek çok yerde işlenmiştir ama onların bu sözde terapi merkezlerinde yaşadıkları hakkında bence yeterince şey söylenmemişti. Hâlbuki en çok değinilmesi gereken şeyler orada yaşandı ve yaşanıyor. Çünkü oralarda yapılan şey yanlıştan da öte düpedüz insanlık suçu.

Şunu da belirteyim ki bunu aşırı derecede drama kaçmadan, filmin izlenebilirliğinden ödün vermeden yapan bir film. Film, anlatmak istediğini anlaşılır bir şekilde anlatıyor. Ortada bir dram var ama bunu izleyicinin gözüne sokmuyor, alt metni alan izleyici zaten dramı da alacaktır.

Yorumlara da biraz göz attım. Bazıları filmin boğucu, bunaltıcı olmasından şikâyet etmişler. Evet kısmen böyle boğucu bir hava var. Hâlbuki zaten filmin yapmak istediği şey bu. Ve bunu çok iyi yapmışlar. Eğer filmi izlerken bu insanların hissettiği boğulma hissini birazcık bile hissettiyseniz film, işini doğru yapmış demektir.

Chloe Grace Moretz’in oyunculuk yeteneğinde ise gözlü görülür bir iyileşme var. Umarım bu şekilde üstüne koymaya devam eder.

Bu film, Sundance Film Festivali’nde aldığı Büyük Jüri Ödülünü bence hak ediyor. IMDb puanına ise aldanmayın. IMDb’nin bu hâlde olması ise ayrı bir konu olduğundan burada söz etmeyeceğim. Kısacası bağımsız sinemadan hoşlanıyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

4 Beğeni

Film olarak Green Book’u izledim en son ve çok naif bir filmdi Oscar’ı cidden hak etmiş baya sevdim. Oyunculuklar güzeldi, diyaloglar iyiydi ve bazı replikler özellikle hayat dersi niteliğindeydi. Oscar bu aralar hep eşcinsellik, ırkçılık üzerinden gözümüze gözümüze sokulan hem kendilerinin yaptığı bir şeyi sıvamak istemişler gibi olan filmlere veriliyordu Green Book’ta da ırkçılık meselesi olmasına rağmen öbür filmlerdeki gibi abartılıp gözümüze sokulmamıştı. Geçen sene Oscar alan Shape of Water’ı hiç sevmemiştim mesela.
Daha sonra Ghibli Studio’dan çıkan ama senaryosunu Hayao Miyazaki’nin yazmadığı başkasının yazdığı Omoide Poroporo animesini izledim. Evet bir kadının kendini arayışını anlatıyor gibi gözükse de bence anime de erkek egemen olan Japon kültürü çok bariz vardı ve bu beni rahatsız etti. Hoşlanmadım.

4 Beğeni

ben en son öneriye göre bu filmi izledim
karanlık gölgeler

2 Beğeni

Green Book - 7/10

Film kusursuz bir film. İzlerken de bir an sıkılmadım bir hata bulamadım. Ancak Amerikan filmlerinde verilen mesajlarda samimiyet bulamıyorum. Film bittiğinde verdiği mesajlar güçlü olsa da etkileyici değildi. Filmde Dr.Shirley’in araba bozulunca indiği ve orada siyahi çalışanlarla göz göze geldiği sahne… işte film boyunca aradığım etkileyicilik tek o sahnede mevcuttu. Filmin benim için en yüksek noktasıydı.
Dr.Shirley’in bu arada çalıştığı hiçbir bireyin, beyaz Amerikalı olmadığı da gözden kaçmadı. Uşağı Hint, müzik ekibi Rus, şoförü de İtalyan’dı.

Kosmos 7/10

Reha Erdem filmi. Kasabaya gelen bir yabancının hikayesi.Yeşil Yol filmini andırmıyor da değil. Film sıkılarak izlenmeye çok müsait. Zaman zaman kendinden koparıyor. Ancak bir sinema eğitiminiz varsa iyi bir altyapı üstüne kurgulanmış. İkinci izleyişim oldu tekrar sıkıldım ancak film sonu bilen biri yorumlayınca bir aydınlanma yaşadım.

5 Beğeni

The Guilty

Tek mekanda geçmesine rağmen çok sürükleyici bir film olmuş. Gerilimi güzel aktarmış. İben’ i oynayan kadın hiç gözükmese de çok iyiydi. Özellikle sonlara doğru sesi içimi ürpetti.

2 Beğeni

Bunu yazdıktan sonra filmin kusurlarını sayıp üstüne de 7 puan vermeniz biraz ironik olmuş. :sweat_smile: Ben de 7 puan veren birisi olarak izle geç çerez film şeklinde yorumlamıştım kabaca. Filmin benim aklımda kalacak bir sahnesi yok. +1 puanı zaten oscar alamayan diğer başrol oyuncusuna verdim, yoksa 6 verirdim.

3 Beğeni

Schindler’in Listesi

Filim 2.Dünya savaşı yıllarında geçiyor.Konusu Oscar Schindler adında Alman bir iş adamının Polanya’da silah fabrikası kurması ile başlıyor.Schindler bir nazi Partisi üyesi olmasına rağmen bu kurdugu fabrika ile binden fazla Yahudi’nin kurtulmasını sağladı.Uzun bir filim 3 saat süresi var ve filime adepte olabilmemiz için ilk yarım saati izlemeniz gerek çünkü yarım saat boyunca karşınıza hovarda bir insan görüntüsü sunulduğu için filimi kapatma ihtimaliniz var onun için bu essiz yapımı izlemek için sabırlı olun derim.Filim çok fazla duygu yüklü ve her sahnesi vurucu etkiye sahip.KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.

4 Beğeni

Sorun filmde değil sorun bende :sweat_smile:
Şu anlamda kusursuz demek istedim, güzel bir senaryo, rolünün hakkını veren oyuncular, güzel müzik seçimleri… Normal olarak bakıldığında her şey çok güzel. Sinemasal anlamda hiç bir kusur bulamadım. Ama dediğim gibi verilmek istenen duygulardaki samimiyeti ve hissiyatı ben bulamadım. Bu da benden kaynaklı.

2 Beğeni

Bende tavsiye üzerine Neredeyse Evli filmini blogger arkadaştan rica ettim. mail olarak filmi gönderdi bana. Çok eğlenceliydi film. Teşekkürler.

1 Beğeni

Serinin devam filmleri arasında kalite olarak en yakın olan film bu bence. Film içinde film olayını güzel aktarmışlar. Espriler çok yerinde olmuş. Filmin sonu şaşırtmasa da katili doğru tahmin edemedim. Yalnız oyuncu kadrosu da yıldızlar geçidi gibi olmuş.

Tüm sarışınlar ölmedi, buna çok şaşırdım. Bu korku filmi klişesi değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum acaba. Bu seri dışında çok az korku filmi izlediğim için tam olarak bilmiyorum.

Netflix’in yaptığı yine aynı adlı bir dizisi var, güzel bir dizi tavsiye ederim.

2 Beğeni

Güzel bir aile filimi.
Konusu :Pete ve Ellie çifti bir aile kurmaya karar verdiğinde koruyucu aile olarak evlat edinme yoluna başvurur. Amaçları küçük bir çocuğu evlat edinmektir ancak birbirinden tatlı üç kardeş görünce fikirleri değişir. Kardeşlerin en büyüğü asi bir kız olan 15 yaşındaki Lizzy’dir. Çift kendilerini bir gecede üç çocuklu bir aile olarak bulur. Pete ve Ellie, artık bir aile olma umuduyla, nasıl ebeveynlik yapılması gerektiğini öğrenmek zorundadır.sonları doğru filim biraz afallasada sıkılmadan izleyeceğinizi düşünüyorum.

1 Beğeni