En Son İzlediğiniz Film?

(Zeynep) #551

Overlord

Aksiyon ve gerilim dozu tutarlı güzel bir filmdi.Mathilde Ollivier oyunculuğu ile iyi iş çıkarmış diyebilirim.Maalesef dönemin atmosferi filmde yeralan bazı mekanlarda yeterli verilememiş.Tüm faktörleri düşündüğümüzde bütçesine göre iyi bir film.Onbaşının yaptığı fedakarlığı hâlâ unutamıyorum

(Kaan Aşkın) #552

Bir sohbet anında hatırlayıp da bir türlü adını çıkaramadığımız, yarım uyanıklıkla veya ufacık çocukken izleyip de şimdi zihinde bölük pörçük imajlardan ibaret kalan filmleri birbirimize sorarak adını bulmaya çalıştığımız bir konu
forumumuzda mevcut mu acaba?

(Onur Uslu) #553

Ben de en son 'Us’ı seyrettim. Tam anlamıyla gerilim/korku filmi olmadı ama seyrederken epey eğlendiğim bir filmdi. Sorguladığı konuyu da epey ilginç buldum. Üzerinde tartışalacak bir dolu konu var. Neden makas? 11.11’in anlamı. “Biz Amerikalıyız” söylemi gibi gibi Jordan Peele yavaş yavaş sevdiğim yönetmenlerden birisi olmaya başladı şimdiden!

(Kadir) #554

Dizisinin çıktığını görüce önce filmini izleyeyim beğenirsem dizisini de izlerim diye bu filmi seçtim. Konusu çok ilgimi çekmişti ama film malesef klişeden geçilmiyor. Filmin tek güzel yanı
Cate Blanchett’in oynamasıydı.

(Zeynep) #555

Widows

Film, 4 farklı kadının kocalarının ölümünden sonra birleşerek bazı sebebler yüzünden suça karışmalarını anlatıyor.Oyunculuklar çok iyidi , özellikle Viola Davis.Filminin temposu bazı yerlerde gereğinden fazla düşsede tatmin edici bir sonu var.Tavsiye ederim.

(Didem) #556

Capernaum - Nadine Labaki

Daha önceki filmlerini izleyip beğendiğim için bu filmin de beni içine alacağını biliyordum; ama bittiğinde çıkamayacağımı bilmiyordum. İçinize bir şeyler çörekleniyor ve bir müddet oradan kalkmıyor. Oyuncuların gerçek hayatlarının da zorluklarla geçtiğini öğrendikten sonra “Amma da ajite edilmiş.” diyemiyorsunuz. Ola ki arkadaşlarınızla oturmuş keyifli bir film izlemek istemişsiniz, açmayın! Tek başınıza oturun, sindirmek için biraz durdurun, bekleyin, kocaman bir of çekin, devam edin!..

(Hüseyin gök) #557

Bir İstanbul Masalı

Yeni çıkan bir film.

König von Deutschland’ı izledim. Sıradan bir adamın nelere sebep olabileceğini ele almış eğlenceli bir filmdi.

(Hüseyin gök) #559

SHAZAM

Çok kaliteli,espri yönü çok fazla olan ve bir o kadar da her şeyi ile cuk oturmuş bir (BAŞARILI)Dc filmi.

SPOİLER

Bu çocuk neden suyun altında Shazam olamıyor bence çok saçma.This text will be blurred

(Mustafa Yıldız) #560

Ben de yeni izledim filmi. Film tam olarak 80ler-90lar filmi gibi olmuş. Bir büyü vardır çocuk yetişkin olur sonrasında kendisi olmayı öğrenir. Bir büyücü çıkar adamı kediye çevirir. vs. vs. ve ben bayıldım açıkçası. Ve bütçesi sadece 80 milyon sanırım. Diğer başarısız DC filmlerine kıyasla 1/3 fiyatına muhteşem bir film olmuş. Bir tek o 7 yaratık kötü görünüyordu.

Keşke kafasız superman yerine kanlı canlı Aquaman veya Wonder Woman görseydik.

Joker filmi de gayet iyi olacak gibi, arada güzel filmler çıkarabiliyorlar isteyince demek ki.

Ama Çinliler Aquaman’deki gibi kütük yeşil lateksli kadılar istiyorlar. bu kadar güzel bir kadın kütük olamaz diyor insan ama olabiliyormuş demek.

(Hüseyin gök) #561

İlk filiminin yanından bile geçmez korku bakımından ama hikayesi güzel işlemiş bir yapım.Bu film ne korku ne gerilim filmi olmuş izlerken ara ara ürperdim o kadar. İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM. DEVAM FİLİMİ DE GELECEK.

(Hüseyin gök) #562

indir
unnamed
unnamed%20(1)

M.Night Shyamalan’a ait 3 adet çok güzel bir seri.
Bu ay çıkmış olan ve hala sinemada olan Glass filmini izlemeden önce Ölümsüz ve Parçalanmış filmini izleyin çünkü 3.cü film olan Glass bu ilk 2 film üzerine tamanen kurulmuş.3 filimide tavsiye ederim.

(Seray) #563

Deli gibi anime izliyorum. Bu sezonun animelerinden Yakusoku no Neverland’i izledim çok beğendim 10/9 veriyorum.
Ardından Mob Psycho 100’ya başladım ilk sezonun 11. Bölümde açıldı 2. Sezon süperdi dövüşler olsun ana karakterler olsun hepsini çok sevdim Shigeo’ya kıyamamm, Ekubo çok komikk 10/10
Şuan Toradorayı izliyorum okulda geçen shoujo tarzlar artık çok bayıyordu o yüzden bunu övdüklerinden sona saklıyordum, 8. Bölümdeyim eğlenceli gidiyor.
Animasyonlar da yazılıyor diye bende en son izlediğim animeleri yazayım dedim :blush:

(bilge) #564

split ve unbreakable çok güzel filmlerdi gerçekten ama glass tam bir hayal kırıklığıydı bence. bu arada glass ocak ayında vizyondaydı.

(Hüseyin gök) #565

Glass biraz düşük kaldı kalite bakımından dediğiniz gibi.İlk iki filmin karması olduğu için hikayesi biraz afallamış ama yinede başarılı olmuş.

(Zeynep) #566

The Girl in the Spider’s Web

Sonunda Millennium Serisi hak ettiği filme kavuşmuş.Romanına olabildiğince sadık kalınarak,ortaya seyir keyfi yüksek bir film çıkmış.
Önceki filmleri düşünürsek Claire Foy “Lisbeth” karakterinin hakkını vermiş.Türün (gizem) meraklılarına ve serinin hayranlarına rahatlıkla tavsiye ederim.

(Onur Uslu) #567

David Fincher’ın yönettiği The Girl With The Dragon Tattoo filmi varken çok sert bir yorum oldu sanki şimdi bu?

The Girl in the Spider’s Web ayrıca bana göre Milenyum Serisinin (ki o serinin dışında kalıyor bana göre yazardan ötürü) en zayıf serisidir ve dinlediğim bütün yorumlarda Mikael Blomkvist’in filmde çok zayıf kaldığı söyleniyor. Ayrıca bayağı tesadüf oluyormuş. Bilemedim şimdi :neutral_face:

(Wifhty Zet) #568

Nazilerin Çekoslovakya’yı işgali akabinde direnişi kırmak üzre Hitler’in 3. adamı olan, Prag Kasabı olarak da bilinen Reinhard Heydrich’i göndermesi ve az miktarda kalan direnişçilerin suikast girişimini konu alıyor.

Çok etkilendim. Bu cesaret hakkında kendinizi sorguluyorsunuz. Ek olarak filmde Naziler hiçbir şekilde sempatik gösterilmemiş.

(Kadir) #569

image

Malesef konusunu tarihten alıyor. Film, İskenderiye Kütüphanesi’nin yakılması ve Filozof Hypatia’nın taşlanarak öldürülmesi gibi birbiriyle alakalı iki acı olayı konu alıyor.

Film çok etkileyiciydi. Küfre tövbe etmiş bir insana bile küfür etme ihtiyacı hissettiren bir filmdi. Yakılan kitaplara ayrı Hypatia’ya ayrı üzüldüm.

Filmin Hristiyanlığın çok güçlü olduğu İspanya gibi bir ülkenin yapımı olması da takdire şayan bir yönü. Umarım bizde Batı Avrupa gibi tarihimizle barışık olmayı başarabiliriz.

Dogman - 8/10

İtalyan yönetmen Matteo Garrone’nin Cannes’da ve Bafta’da yarışan filmi.Cannes’da başrol oyuncu en iyi erkek oyuncu ödülünü almış. Yönetmen en son 2008’de Gomorra filmiyle baya gündeme gelmişti. Meğersem bu filmden sonra aldığı tehditler yüzünden koruma programıyla isim değiştirmiş ve sürekli ülke içinde yer değiştiriyormuş. Herhalde tehlikeler ortadan kalktı ki 10 sene sonra yeni bir film çekebildi. Neyse film Güney İtalya’nın ufak bir şehrinde yaşayan zayıf bir köpek bakıcısı ve herkesin illallah ettiği tüm şehirde sevilmeyen ve haraççı iriyarı bir adam arasında yaşananları ele alıyor. Ana karakter okulda, toplumda hep rastladığımız biri aslında onun kötülükle mücadelesini izliyoruz. Kimi zaman barışçıl, kimi zaman alttan alan, kimi zaman korkudan yardım eden ve yaptıklarının hayatına etkisini. Güzel bir filmdi Avrupa sineması severlere öneririm.

Patriots Day - 6/10

Boston’da maratonda yaşanan terör saldırısını anlatan bir film. Mark Wahlberg başrolde. Kimi yerlerde belgesel tadında bir film olmuş. Saldırganların yakalanması filmdeki gibiyse oldukça aksiyonlu olmuş.Fena film değil ama biraz biz Amerikalıyız, onlara karşı en büyük mücadelemiz birlik ve beraberliğimiz, sevgi kazanacak tarzı mesajlar içeren film bana bu duyguları yaşatmadı. Belki Amerikalı olsam tüyler diken olacaktı.

Büyük Adam Küçük Aşk - 7/10

Handan İpekçi’nin 2001 yapımı filmi önce Altın Portakal kazandı sonra Türkiye tarafından Oscar’a aday gösterilmesi için gönderildi sonra da yasaklandı. Artık görmeyi özlediğimiz Atatürkçü emekli bir hakimle, yanında kaldığı ailenin bir terör operasyonuyla öldürülmesiyle kimsesi kalmayan sadece Kürtçe bilen bir küçük kızın hikayesi. Türkiye’ye dair güzel gözlemler filme aktarılsa da yönetmen bazı durumları seyirciye mesaj diye biraz fazla göze sokmuş. Duygusal anlarda kullanılan müzikte fazla kullanıldığından beni rahatsız etti. Ancak 2001 yapımı olmasıyla sinemada oldukça cesur bir film olmuş. Bazı gereksiz sahneler olmasa çok güzel bir film olabilirdi.