En Son İzlediğiniz Film?

Se7en
Şimdiye kadar izlememiş ve spoiler almamışsanız,bir film izleyeyim ondan sonra moralim bozulsun istiyorsanız buyrun izleyiniz.

1 Beğeni

Avengers EndGame’i izledim ama hiç bir şey belirtmeyeceğim…

3 Beğeni

Ghostbusters - 1984 yapımı olanı izledim. 2016’daki kadınlarla yenileştirilen versiyonundan çok daha iyiydi. Tabi ki görsel efektler o zamanlar hak getire ama kesinlikle daha eğlenceli ve komik. Fanı değilim ama izlemek isteyene eski versiyonunu öneririm.

Bir de yeniden Schindler’s List izledim sevgilimle. O izlemediği için eşlik ediyim eksik kalmasın istedim. 3 saat 15 dakikanın her izleyişimde 15 dk gibi geldiğini fark ettim. İzlediğim en etkileyici, en iyi filmlerden kendisi.

1 Beğeni

image

Daha önce Hannibal dizisinin 2 sezonunu izlemiştim, oradan Hannibal Lecter’a aşinalığım var ama bu film bir başka. Mads Mikkelsen her ne kadar Hannibal Lecter’ı başarıyla canlandırsada, Anthony Hopkins çıtayı çok yükseğe taşıdığı için Mikkelsen bu çıtanın biraz altında kalmış.

Anthony Hopkins’i önceden Westworld’de ve Meet Joe Black’de izlemiştim, bu filmi izledikten sonra Hopkins’e hayran olmamak elde değil.

Jodie Foster’a Contact’tan beri hayranım zaten, bu filmle birlikte hayranlığımı bir üst seviyeye taşımayı başardı.

Hannibal Serisi’nin diğer filmlerini mi izlesem yoksa kitaplarını mı okusam kararsız kaldım. Neyse önce dizisinin son sezonunu izleyeyim daha sonra karar veririm.

3 Beğeni

Neden hiç bir şey belirtmiyorsun?

1 Beğeni

Spoiler olmasın diye ve duygulandığım için :smiley: Avengers End Game oyunun sonu böyle mi olmalıydı başlığına yazdım bir kaç şey

2 Beğeni

indir

Beklentisiz izlediğim bir filmdi. Güzel konu fakat pek iyi işlenmemiş. Pelikanların filmdeki davranışları çok robotik. Yönetmen ne istediyse pelikanlara yaptırılmış yani. Birkaç anlamlı sahne dışında pek bir etkileyiciliği yok maalesef.

Hayvan sevgisini aşılamak istediğiniz çocuklara izletebileceğiniz bir film açıkçası. Ailecek de izlenebilir.

2 Beğeni

Evet bazı yerlerde bende duygulandım.İlk defa güzel bir seri sonu gördüm.

1 Beğeni

Başka bir MCU filmi böyle beklenmez, katılıyorum

1 Beğeni

Serisinin ikinci filmi olarak tekrar Forrest Gump izledik. Hâla aynı hislerle dolduruyor izlerken. Hiçbir şey değişmemiş.

1 Beğeni

Avengers End Game’i izledim. Spoiler vermeden belirtmek gerekirse bir devrin bittiğini görmek içimi sızlattı. Çok seviyorum çünkü neredeyse her kahramanı tek tek.

2 Beğeni

Bugün bu filmi izledim ve neden bu kadar abartıldığını anlamadım.Film sıkıcı değil hatta güzel ama Captan Marvel bana sıradan hatta daha klişe bir kahraman gibi geldi Avengers Endgame filiminde de çok basitti neredeyse hiç bir katkısı yoktu filme.Yani Marvel’in en senpatik ama en şişirilmiş kahramanı olmuş.

2 Beğeni

Üçleme derken? İki film çekilmişti Guillermo Del Toro tarafından.

1 Beğeni

Düzenledim hocam orayı yanlış yazmışım.:slight_smile:

1 Beğeni

Aynı hatayı iki yerde yapmiştın. Bende farketmistim ama çok bilmişlik taslayip antipatik görünmek istemedim.

2 Beğeni

Yeşil Yol
Filim Stephen King’in The Green Mile kitabından uyarlama.Filim eskiden beni çok etkilemişti.
Öyle çok fazla mekanda geçmiyor ama filimin hikayesi insanı içine çekiyor.Üç saat beni hiç sıkmadı.Tom Hanks’ in eski filimlerini çok başarılı bulan biri olarak, izlemeyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

Efsane repliği buraya bırakıyorum.
''Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri. İnsanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor.Anlıyor musun?"

6 Beğeni

Hata varsa yada yanlış bilgi varsa düzeltirmek en iyisi bence.Benim aklımda 3 film diye kalmış hellboy’u o kadar izlememe rağmen.Aradan biraz zaman geçsin kesin yine bir yere 3 film diye yazarım :slight_smile: serinin kendine ait üçüncü filmi çıkmadığı için aklımda nasıl böyle kalmışsa :joy:

2 Beğeni

Normalde aşk filmleri izlemeyi sevmem, bu filme de sırf Tom Hanks oynuyor diye izlemeye başladım, ama bir film iyi olduktan sonra türü sevip sevmediğinizin pek önemi kalmıyormuş ben bu filmden bunu öğrendim.

Film olayları aşırı dramatize etmeden dozajında bir komediyle bize kendisini anlatıyor, bu yüzden film boyunca yüzümde sürekli bir tebbessüm vardı. Filmin sonunda senaryo bazlı biraz kopukluk olsada, oyunculukların çok iyi olmasıyla bu kopukluğu kolayca göz ardı edebiliyoruz.

Tom Hanks zaten sevdiğim bir oyuncuydu ama Meg Ryan’ın hiçbir filmini izlememiştim, artık Meg Ryan da sevdiğim oyuncular arasında yer alıyor.

3 Beğeni

SS500

Çin yapımı kıyamet ve bilimkurgu karışımı olan enfes grafiklere sahip hikaye olarak normal oyunculuk olarakta gayet iyi ve basarılı bulduğum bir yapımdı.Filmin konusu Güneşin enerjisinin tükenmeye başladığı bir dönemde geçiyor ve bir çok felaket sonucu milyarlarca insan yok oluyor.Tüm insanlıkta careyi Dünyanın binlerce bölgesine yerleştirdiği itici motorlarla Dünyayı 4 ışık yılı mesefade ki yeni güneş sistemine taşımayı hedef almış ilğinç bir hikayeye sahipti.Filmin kötü taraflarına gelirsek uzay istasyonu sahneleri,uzayın dışında ki geçen astronot sahneleri ve çinli dışında ki oyuncuların iğrenç ötesi oyunculuk sahmelerini açıkçası hiç mi hiç beğenmedim.Hele ki bir Rus oyuncu seçmişler ki trilyon versen belki bu kadar kötü oyunculuk yapmaz dersiniz:)Neyse filmi tavsiye ederim.

2 Beğeni

Bu kitabın filmi olması lazım.

1 Beğeni