En Son İzlediğiniz Film?

(Seray) #611

Başka bir MCU filmi böyle beklenmez, katılıyorum

Serisinin ikinci filmi olarak tekrar Forrest Gump izledik. Hâla aynı hislerle dolduruyor izlerken. Hiçbir şey değişmemiş.

(Merve Aydın) #613

Avengers End Game’i izledim. Spoiler vermeden belirtmek gerekirse bir devrin bittiğini görmek içimi sızlattı. Çok seviyorum çünkü neredeyse her kahramanı tek tek.

(Hüseyin gök) #614

Bugün bu filmi izledim ve neden bu kadar abartıldığını anlamadım.Film sıkıcı değil hatta güzel ama Captan Marvel bana sıradan hatta daha klişe bir kahraman gibi geldi Avengers Endgame filiminde de çok basitti neredeyse hiç bir katkısı yoktu filme.Yani Marvel’in en senpatik ama en şişirilmiş kahramanı olmuş.

(Kaan Aşkın) #615

Üçleme derken? İki film çekilmişti Guillermo Del Toro tarafından.

(Hüseyin gök) #616

Düzenledim hocam orayı yanlış yazmışım.:slight_smile:

(Yakup Alioğlu) #617

Aynı hatayı iki yerde yapmiştın. Bende farketmistim ama çok bilmişlik taslayip antipatik görünmek istemedim.

Yeşil Yol
Filim Stephen King’in The Green Mile kitabından uyarlama.Filim eskiden beni çok etkilemişti.
Öyle çok fazla mekanda geçmiyor ama filimin hikayesi insanı içine çekiyor.Üç saat beni hiç sıkmadı.Tom Hanks’ in eski filimlerini çok başarılı bulan biri olarak, izlemeyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

Efsane repliği buraya bırakıyorum.
''Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri. İnsanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor.Anlıyor musun?"

(Hüseyin gök) #619

Hata varsa yada yanlış bilgi varsa düzeltirmek en iyisi bence.Benim aklımda 3 film diye kalmış hellboy’u o kadar izlememe rağmen.Aradan biraz zaman geçsin kesin yine bir yere 3 film diye yazarım :slight_smile: serinin kendine ait üçüncü filmi çıkmadığı için aklımda nasıl böyle kalmışsa :joy:

(Kadir) #620

Normalde aşk filmleri izlemeyi sevmem, bu filme de sırf Tom Hanks oynuyor diye izlemeye başladım, ama bir film iyi olduktan sonra türü sevip sevmediğinizin pek önemi kalmıyormuş ben bu filmden bunu öğrendim.

Film olayları aşırı dramatize etmeden dozajında bir komediyle bize kendisini anlatıyor, bu yüzden film boyunca yüzümde sürekli bir tebbessüm vardı. Filmin sonunda senaryo bazlı biraz kopukluk olsada, oyunculukların çok iyi olmasıyla bu kopukluğu kolayca göz ardı edebiliyoruz.

Tom Hanks zaten sevdiğim bir oyuncuydu ama Meg Ryan’ın hiçbir filmini izlememiştim, artık Meg Ryan da sevdiğim oyuncular arasında yer alıyor.

(Hüseyin gök) #621

SS500

Çin yapımı kıyamet ve bilimkurgu karışımı olan enfes grafiklere sahip hikaye olarak normal oyunculuk olarakta gayet iyi ve basarılı bulduğum bir yapımdı.Filmin konusu Güneşin enerjisinin tükenmeye başladığı bir dönemde geçiyor ve bir çok felaket sonucu milyarlarca insan yok oluyor.Tüm insanlıkta careyi Dünyanın binlerce bölgesine yerleştirdiği itici motorlarla Dünyayı 4 ışık yılı mesefade ki yeni güneş sistemine taşımayı hedef almış ilğinç bir hikayeye sahipti.Filmin kötü taraflarına gelirsek uzay istasyonu sahneleri,uzayın dışında ki geçen astronot sahneleri ve çinli dışında ki oyuncuların iğrenç ötesi oyunculuk sahmelerini açıkçası hiç mi hiç beğenmedim.Hele ki bir Rus oyuncu seçmişler ki trilyon versen belki bu kadar kötü oyunculuk yapmaz dersiniz:)Neyse filmi tavsiye ederim.

(Kadir) #622

Bu kitabın filmi olması lazım.

(Hüseyin gök) #623

İnş.olur.Bu izlediğim son Çin yapımı Bk’de epey ilerleme gördüm lakin Çinliler kendine ait filmlerde diğer toplumları çok belirli bir şekilde dışlıyor ve bu tür şeyler benim için çok kötü görünüyor.

Gizli bir askeri proje, uzaylılarla iletişime geçmek için uzaya sinyal gönderir. Bu sinyali yakalayan, yıkımın eşiğindeki bir uygarlık ise Dünya’yı kendisi için istemektedir.

Kitabın açıklaması böyle.Bu tür şeyleri maalesef Çinliler hiç bir şekilde yapamıyor filimlerin de.İnş.Hollywood yapımı olur çıkarsa da.

(Kadir) #624

Kitaptan değil, aynı yazarın kısa bir hikayesinden uyarlanmış film.

(Hüseyin gök) #625

Açıklama bu filim için çok yanıltıcı ve basit kaçmış.:slight_smile:

(Hüseyin gök) #626

Tamam bu uyarlama sıkıntılı değil di zaten benin demek istediğim uzaylı veya yaratık yaratma konusunda Çinliler çok kötü.O paylaştığın üç cisim proplemin de insanlığı istila etmek isteyen uzaylı bir ırkı ele almış.

(Ahmet Boyraz) #627

Tom Hanks’in The Terminal filmini de seveceğinizden eminim. :slight_smile:

(Kadir) #628

Çinlilerde bilimkurgu yeni yeni gelişmeye başlıyor. Çin filmleri daha çok tarihi veya wuxia adı verilen dövüş sanatları ağırlıklı oluyor. Bu filmi izlemedim ama yaratıkları da genelde mitolojilerinden alıyorlar.

İzledim, çok güzel bir film.

(Hüseyin gök) #629

Bulut atlası,yeni hayat,sıkıysa yakala ve Forrest gump’da en iyiler arasında.

(Hüseyin gök) #630

“yaratıkları da genelde mitolojilerinden alıyorlar”.

İş’te demek istediğim ve başaramadığım şey bu:) Kendi kültürel yapılarını empoze etmek için yaratıkları kendi mitolojilerden ve kültüren değerlerine göre oluşturdukları için ondan başarısız oluyorlar.Böyle yapmaya devam ederlerse de hala başarısız olacaklar.