En Son İzlediğiniz Film?

(Hüseyin gök) #672

images

Uyarlanan çizgi roman:Buz Mermisi

Sinema filmi:Kar Küreyicisi

Fantastik bilimkurgu yapımı güzel bir film.Oyuncuların hepsi bir birinden kaliteli ve tanıdık kişiler.Filimin konusuna gelirsek dünya patlatılan bombalar sonrası tamamen katlar altında kalmıştır.Ama bu olay olmadan önce dünyanın her köşesine döşenmiş birleşik tren rayları ile hiç durmadan hareket eden bir trenin içinde bütün olaylar geçiyor.Trenin içinde ki olaylar çok etkili olmuş,hele bir sahnesi var ki beni çok şaşırttı diyebilirim.Filmin devamı gelecek gibi bitse de heralde dizi uyarlaması yapım aşamasında olduğu için vazgeçilmiş.

Bu videoda başlangıçta neler olmuş ele alınmış.

(Hüseyin gök) #673

2019 yapımı Alaaddin filmini izledim. Film gayet başarılıydı lakin müzikal bölümleri hariç. Will Smith’in oyunculuğu her zaman ki gibi muhteşemdi. İzlemenizi tavsiye ederim.

(Yakup Alioğlu) #674

Disney filmlerinde beni en çok rahatsiz eden şey ünlü oyuncular. Will Smith’i izlerken ben aksine rahatsiz oldum.
Şarkılar animasyonda da kullanılmıştı diye biliyorum. Yenilenmişler. Şarkıların bir kaç tanesini hatırlıyorum.
Bu şarkı harikaydı.

(Hüseyin gök) #675

Müzikler güzel di.Bende sevmeme rağmen oyuncular müzikal bölümlerinde afallamış.Abi ben will Smith’i seviyorum ya bütün filimlerini keyifle izledim.:slight_smile:

(Yakup Alioğlu) #676

Doğru yorumu yanlış okumuşum. Benim aklima lamba cini gelince Kazaam filminde ki Shaquille O’Neal geliyor. O oynasın demiyorum tabii ama onun kadar sempatik bir oyuncu olabilirdi.

Yine de dua etmek lazım siyahi oyuncu olarak Samuel L. Jackson ya da Morgan Freeman’ı görmedik.

(Hüseyin gök) #677

Muhteşem ötesi bir filim di.Eski godzilla yapımların da aldığım tadı bu son yapım fazlasıyla verdi bana.Kesinlikle izleyin derim.Gcı’ı dibine kadar kullanılmış ama bu sefer hikaye de kopma olmadığı için ve sağlam bir seneryo ile iyi iş çıkarmışlar.Fırsat bulan sinemada izlesin.

(Hüseyin gök) #678

Bi soluk da keyifle ve heyacanla izlediğim bol bol Amerikan propagandası yapılmış bir savaş gerilim filmi.Filim bir dakika bile ara vermiyor durağanlığa ve bu sayede çok güzel olmuş.

(Ali Dursun) #679

images%20(4)
Dün High Life filmini izledim. Film hakkında çok yorum yapmayacağım - Claire Denis’in izlediğim ilk filmi, onun sinema diline hiç alışkın değilim çünkü- hikaye kurgusuyla aklımı, görsel olarak (izleyenler bilir özellikle the fuck box sahnesi)midemi ve psikolojimi fena halde zorladı.Sinemada garip bir deneyimdi açıkçası. Bilimkurguya alışılmadık bir bakış açısıydı. Ben de dahil çoğumuzun hazmetmekte zorlanabileceğimiz bir film, o sebeple herkese öneremiyeceğim.

(Carai an Caldazar!) #680

Alien filmini izledim. Kendi dönemi için adeta şaheser. Ancak günümüz şartlarında filim pek korkunç değil. Tabi ciddi anlamda ürktuğüm bir kaç sahne oldu. Onun dışında oyunculuklarda eskimiş lakin kadın oyuncunun oyunculuğu kendi dönemi için adeta oscara layık.

Birde adamın suratına yaratık yapıştıktan sonra niye kimse adam akıli bir tepki vermedi? Sanki asker arkadaslarini görmüşler gibiydiler,belkide efekler eskidiği içindir. Ortam beni pek germedi.

Seneryo kısmı da beni pek etkilemedi. Günümzde aynı seneryoya benzer séyler gördüğümü anımsıyoru.

Neyse efendim filim kendi zamanı için bir efsane bugün korkutuculuğunu yitirsede eminim ki benim anlamadığım bazı gizli detaylarda vardir.

Filmi korkarım bekletisine girmeden izleyiniz.

(Didem) #681

v1

Ostatnia Rodzina, Türkçeye Baba ve Oğul diye çevrilmiş Polonyalı ressam Zdzislaw Beksinski’nin hayatını anlatıyor. Film bittikten sonra resimlerine bakıp ürpermemek elde değil. Fantastik diyarlara gitmiş de oraları resmetmiş dersiniz. Biyografi sevenlere tavsiye edilir.

(Kadir) #682

Puhutv büyük atılım yaptı. Yabancı filmlerde eklenmiş siteye. Filmlerin çoğu ilgi çekici. Site hala ücretsiz.

(Bahri Doğukan Şahin) #683

İzledikten sonra herhangi bir sansür fark edenler belirtirse iyi olur Puhu TV konusunda. Sanmıyorum ama emin olmak gerek yine de.

Not: Ölümüne torrentci.

(Hüseyin gök) #684

Bu trailer’den birşey anlayan var mı?

(Mustafa Yıldız) #685

Benim anladığım kadarıyla “Will Smith’in oynadığı Hancock filminin dizi versiyonu olacağım ve millet aşırı vahşet, kan ve bir miktar çıplaklık sevdiğinden bunları da ekleyeceğim.” diyor. Bana göre izlemesi keyifli bir dizi olacak ama çok şahane bir şey beklememek lazım. Doom Patrol ile Teen Titans’ı aynı potada eritmişler ve bolca ketçap sıkmışlar gibi. Pilavın üstüne bile ketçap boca edenler beğenecektir ama iyi bir dizi olacak mı onu çıktıktan sonra göreceğiz.

(Didem) #686

download

Türkçeye Sınır diye çevrilmiş İsveç, Danimarka ortak yapımı bir film. Bir trolün kırk yaşından sonra kimlik arayışı, aidiyet duygusu, doğayla ilişkisi ve kendi türünden kalanların insan ırkından intikam almaya çalışması anlatılıyor. İzlerken kimi yerlerde tam da insanların yapacağı şeyler diye düşünebiliyorsunuz. Tavsiye edilir.

(Bahri Doğukan Şahin) #687

İstanbul Film Festivali kapsamında izleyip beğenmiştim ben de. Konusuyla, işlenişiyle, sıra dışı karakterleriyle çok farklı bir film. Tavsiye olunur.

resim

In the Fade (Paramparça)

Çoğunuz biliyordur Fatih Akın’ın Golden Globe ödülü kazandığı bu filmi. Daha yeni izleme fırsatı buldum.

Konusu:
Katja, eşi Nuri’yi ve 6 yaşındaki oğlunu bir patlamada kaybetmiştir. Yaşadığı acıdan sonra yıkılan Katja’nın tek isteği, terör saldırısının kimler tarafından neden yapıldığını öğrenmektir.

Gerçekçi, çarpıcı bir film. Fatih Akın, insanımızın kendi ülkesinde ve yurt dışında karşılaştığı kritik meselelere filmlerinde yer veriyor gördüğüm kadarıyla. Bu film ayrıca Alman adalet sistemini de sorgulatıyor. Fazla ayrıntıya girmeyeceğim. Dil, din, ırk ve para yüzünden insanlar yıllardır ölüyor ve dünyanın sürekli kanayan yarası bu faktörler.

Puanım 7/10

Jerry Maguire 6/10

90’lar dedim, Tom Cruise dedim ama istediğim tadı alamadım. Bir sporcu menejerinin kariyerinde dibe vuruşunu sonra yükselmeye çalışmasını bu sırada bulduğu aşkı izliyoruz. Vermek istediği mesajlar biraz karışık ve tam değildi. Rod karakterini oynayan Cuba Gooding Jr. deli gibi takılsada filmdeki en mantıklı ve hareketleri tutarlı karakterdi. Güzel oynamış neticesinde o senenin oscar’ında en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazanmış bu performansıyla. Bir de filmdeki çocuk baya tatlıydı.

Ida 6.5/10

Cold War isimli filmiyle tanıdığım Paweł Pawlikowski adlı yönetmenin 2013 senesinde Oscar’da en iyi yabancı film ödülünü alan filmi, manastırda rahibe eğitimi alan bir genç kızın rahibeliğe geçiş onayı için ailesinden tek kalan teyzesiyle iletişime geçmesini ve tanışmasını anlatıyor. Teyze ise, rahibeliğin tam tersi bir hayat sürmekte, ana karakterimiz Ida’yı da etkilemektedir. Çekimler güzel,siyah beyaz ancak filmde bir durağanlık mevcut. Konsantre olmaya çok çabaladım ancak filmin içine bir türlü giremedim. Bunda özellikle bazı sahneler arası geçişin hızlı olması etkiliydi.

Kong: Skull Island 7/10

Filmin sanatsal kısmına odaklanmaktansa bu tür filmlerde kriterim, seyirciyi aptal yerine koymamaktır ki bu yönden vaad ettiğini veren çerezlik kafa yormayan, görsel efektlerini başarılı bulduğum bir film. Devam filmine de bir göz kırpmış son sahnede.

(Mete Hun) #691

Aramızda Casus Var 2009 yapımı