En Son İzlediğiniz Film?

Kitaplarını okuduktan sonra dün Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliğini izledim. Bu akşamda İki Kuleyi seyredicem.

Filmi izleyeli 18 sene olmuş :slight_smile: Zamanında sinemada büyülendiğimi hatırlıyorum fakat, ancak kitaplarını okuduktan sonra filmin aslında ne kadar yavan olduğunu, karekterlerin içinin boşaltıldığını, olayların anlamını yitirdiğini farkedebildim. Herşeye rağmen Ian Mckellen ve Christopher Lee’yi Gandalf ve Saruman olarak aynı karede görmek bile paha biçilemez.

(Hüseyin gök) #693

Vay ya:)Yüzüklerin efendisine yavan diyen biri çıktı.Bende kitapları okudum biraz eksiği olmasına rağmen en iyi uyarlama yapımı bu üçleme.

(Ahmet Boyraz) #694

Her sene olmak üzere, üçlemeyi kardeşlerimle beraber tekrar izlerim. Kitabı karakter ve olay bakımından çok zengin orası çok iyi ama serinin filmi de çok iyidir bana göre. :slight_smile: Türkçe dublajın bir gram bile sırıtmadığı tek film.

(Emre Can Algül) #695

“Elrond’un Türkçe Elfçesi, İngilizce Elfçesinden daha iyi” diye bir yorum görmüştüm. Yüzüklerin Efendisi kitabının çeviri kalitesini tek bir cümlede çok güzel özetliyor. :smiley:

(Hüseyin gök) #696

Üç kızın oda’dan odaya bagırıp,zıplayıp kaçtığı saçma sapan bir film olmuş.İlk 2 filme oranla vasat bir yapım.İzlemeyin.

Shazam izledim. Ortalarından sonra temponun düştüğünü düşünsem de zaman geçirmelik çerez film olmuş. Çok hata aramazsanız keyif veriyor

(Hüseyin gök) #698

HELLBOY HD olarak nete düştü izlemeyen varsa bi bakıp değerlendirebilir.Ama hatırlatırım film Hellboy Vahşi Av çizgi romanından uyarlanmıştır.Filmin kötü yanı bol gcı ve modern bir havada olması.Yoksa zevkle izlenecek bir film.

(Hüseyin gök) #699

indir

Bir defaya mahsus izlenebilir bir yapım olmuş. Ekstra sahnelerde eski Spider man filminden kalma süpriz bir oyuncu var onu görünce nostaljik geldi.Keske o seri devam etseydi dedim.

Taksim Hold’em her cumartesi poker oynamak için toplanan bir arkadaş grubunun Gezi eylemleri
sırasında yaşadıklarını anlatıyor. Olaylara farklı açıdan bakan eğlenceli bir film olmuş.

(Bahri Doğukan Şahin) #701

Son yıllarda Türk Sineması’ndan çıkan en iyi filmlerden biri olduğunu düşünüyorum Taksim Holdem’i. Filmin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncu kadrosuyla da bir etkinlikte buluşup sohbet etme fırsatım olmuştu. Her biri çok başarılı. Yönetmen Michael Onder’in gelecek filmlerini dört gözle bekliyorum.

Tek mekanda geçen filmlerden hoşlanan herkese tavsiye ederim.

Az önce televizyonda Kurtuluş Günü 2’ yi izledim ve Men In Black’ deki o flashtan istiyorum. :smiley:

will-smith-men-in-black-4

(Kadir) #703

image

Death Proof bitti.Tarantino hayranı olmama rağmen daha önceki izleme girişimimde filmin yarısına bile gelmeden bırakmıştım. Bugün filme tekrar bir şans verince filmi çok beğendim. İzlediğim en güzel kovalamaca filmiydi ayrıca. Filmde Kurt Russell ve özellikle de Zoë Bell döktürmüş. Filmin tek kötü yanı Tarantino’nun ayak fetişinin filmde kendine fazlasıyla yer bulmasıydı.

(Kadir) #704

Shazam’ı izledim. Film beklediğimden de komik çıktı. Filmin kurgusu biraz sıradan olsada filmin atmosferi çok başarılı olduğu için kurgu zayıflığını filmi izlerken hiç hissetmedim. Zachary Levi’yi Chuck’tan sonra benzer bir karakterde görmek güzeldi ve rol ona çok yakışmış. Batman ve Superman göndermeleri güzeldi ve Aquaman!ı gömmeleri hoşuma gitti. DC yavaş yavaş film yapmayı öğreniyor gibi gözüküyor.

Değişiklik yapıp kısa filmlere bir göz attım

Son şnitzel izlediklerimin en güzeliydi. Gelecekte geçen 20 dakikalık bir kara komedi. Ayrıca bazı sahnelerin sansürlenmesi kabul edilmediği için İstanbul Bağımsız Filmler Festivalinde gösterilmemiş.

Kısaca trajikomik bir film denebilir.

Bu film ise çok tanıdık bir konseptte ama oyunculuklar ve yönetmenlik iyiydi

(Kadir) #706

image

Uzun zamandır izleme listemde olan Shutter Island’ı izledim. Film çok ürperticiydi ve uzun bir zamandır aklımı bu kadar karıştıran bir film izlememiştim. Di Caprio’da filmde döktürmüş, asıl bu filmle oscar kazanmalıydı.

(Kadir) #707

Taxi Driver’ı izledim. Shutter Island’dan sonra başka bir Martin Scorsese filmi izlemek isteyince Jodie Foster oynadığı için bu filmi seçmiştim ve çok iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Robert De Niro’nun oyunculuğuna saygı duysamda bu filmden önce kendisini pek sevmiyordum ama bu filmde öyle bir oynamışki De Niro’nun hayranı olmamak elde değil. Ayrıca De Niro’nun “Are you talking to me?” repliğinin kaynağını da öğrenmiş oldum. Filmde en sevdiğim sahne Travis’in sevgilisini sinemaya götürdüğü sahneydi, uzun bir süre aklımdan çıkmayacak. :joy::joy::joy:

Jodie Foster gençliğinde bile çok iyi oyuncuymuş ama makyajdan mıdır nedir biraz çirkin duruyordu filmde. Cybill Shepherd’ı ise filmde çokm güzel buldum.

(Kadir) #708

Sonunda Resident Evil Serisi’ne giriş yaptım. Uzun zamandır başlamak istiyordum ama geçen gün serinin 4. filmini televizyonda denk gelince biraz izledikten sonra filmin atmosferini çok beğendiğim için artık daha fazla ertelememem gerektiğine karar verip serinin ilk filmini izledim. Film beklentilerimi fazlasıyla karşıladı ve kısa bir süre sonra serinin 2. filmini de izleyeceğim.

Milla Jovovich de karakterine çok yakışmış, başkası oynasa onun yerine filmi belkide bu kadar beğenmezdim.

(Kadir) #709

Resident Evil: Apocalypse’i izledim. Filmi, serinin ilk filminden daha başarılı buldum. Bunda 2. filmdeki yan karakterlerin daha sağlam olmasının yanı sıra Alice ve Umbrella Şirketi arasındaki savaşın daha farklı bir boyutta ilerlemesi de etkili. Ayrıca filmde Alice her zamanki gibi döktürürken yanına sağlam bir yancı olarak Valentine’ın gelmesi de filmi olumlu etkilemiş.

Serinin 3. filmini izlemeden önce herhalde biraz kitap okurum, eğer kitap sarmazsa bugün seriden 2 film daha izlerim.

(Carai an Caldazar!) #710

Durun tahmin edeyim Kurtuluş Gününü Atv de Resident Evil’i Beyaz tv de gòrdünüz.

(Kadir) #711

Afterlife-Ölümden Sonra’yı Tv’de gördüm. İlk iki filmi ise internetten izledim.