En Son İzlediğiniz Film?

(Kadir) #712

Resident Evil: Extinction’u izledim. Böylece serinin yarısını izlemiş oldum. Filmde Valentine’nin olmaması ıdışında bir eksiklik göremedim, diğer filmlerde yer alıyordur umarım. Claire, Valentine’nin yerini pek dolduramamış.

Seriyi dizi izler gibi izliyorum. Efektler kaliteli olmasa bana bu seriyi dizi olarak kolayca yutturabilirdiniz.

(Kadir) #713

Resident Evil: Afterlife’ı izledim. Fİlm serinin diğer filmlerine göre biraz daha sönük kalsada filmi yine de beğendim. Wentworth Miller’ın filmde olması güzeldi ve her zamanki gibi hapisten kaçmaya çalışan bir karakteri oynuyordu. :joy::joy::joy: Geriye 2 film kaldı bakalım seri nasıl bitecek.

Filmde adını bile bilmedğim artist bir karakterin Matrixvari hareketleri çok sinir bozucuydu.

Oldukça ilginç bir film. Filmi tek kelimeyle güzel buldum. İzledikten sonra bu film neden bu kadar güzel diye kendimi sorguladım hatta. Daha önce çokça gördüğümüz bir hikayeyi o kadar güzel ve ilginç anlatmışlar ki insan daha önce hiç böyle bir hikaye görmemiş gibi oluyor. Yönetmenlerin de ilk filmiymiş.(daha önce turn down for what şarkısının klibini çekmişler ki filmin absürtlüğüyle klibinki örtüşüyor)

(Kadir) #715

Resident Evil: Retribution’i de izledim. Geriye kaldı son film, onu da bugün izleyip seriyi tamamlarım. Bu filmin başı saçma ve sıkıcı gelsede film sonlara doğru toparladı ve seri bir önceki filmle düştüğü boşluktan kurtulmayı başardı. Valentine’ı görmek güzeldi ama karakter 2. filmdekinden tamamen farklı olduğu için fazla sevinemedim.

(Kadir) #716

Resident Evil: The Final Chapter’ı da izleyerek seriyi tamamladım. 5. filmin son sahnesiyle birlikte finalin efsane olacağını, o kadar iyi olmasa bile yine de beğenebileceğim bir final olacağını umuyordum ama yanılmışım. Film ne bir önceki filmin kaldığı yerden devam etti ne de serinin diğer filmlerine sadık kaldı. Bu filmde T-Virüs’ün geçmişi ile Umbrella Şirketi’nin kuruluş geçmişini tamamen değiştirmişler. Kısaca filmi batırmışlar.

Game of Thrones’un finalinden sonra izlediğim en kötü finaldi.

Çok gerildim. Baya gerildim. Yalnız iyi gerildim dkdjjdjd Yönetmen ve senaristliğini yapan Mike Flanagan. The Haunting of Hill house ve Gerald’s Game yapımlarının da sahibi. Korku ve çaresizlik bence vazgeçilmez ikilidir ve bu ikiliyi mükemmel kullanmış.
Hemen konudan bahsediyorum. İşitme kaybı olan ve konuşamayan bir yazar çiftlik evi gibi bir yerde yaşıyordur. Biri gelir ve ona zarar vermek ister. Başrolümüz nasıl yardım isteyecek ya da nasıl adamın üstesinden gelecek. Ya da gelemeyecek mi?

(Hüseyin gök) #718

Komediden kısıp daha çok hikaye’ye odaklı sağlam ve güzel bir yeni yapım olmuş.Başrol oyuncuları çok çok kaliteli oyunculuk sergiledi.izleyin derim.

(Dnz) #719

0096908

Japon istilasından sonra Çin baskısı altına giren Tayvan tarihini bir aile üzerinden anlatıyor. Fakat tarihi bir film olması sebebiyle ilk 40-50 dakikada ki olayları anlama çabasının daha büyük olaylara evrileceğini düşünmek, olayların iç yüzünü daha etraflıca göreceğimi sanmak gibi bir hataya kapıldım. Zira yönetmen tarzını sabit açılarla durağan, dingin bir anlatıma dayandırıyor.

(Kadir) #720

I, Robot’u izledim. Film ismini Asimov’un Ben,Robot kitabından alıyor ama bazı karakterler dışında kitapla alakası yok. Yine de filmi çok başarılı buldum çünkü Asimov’un Üç Robot Kuralı’nı çok güzel bir şekilde anlatmışlar. Asimov kitaplarını okumaya başlamadan önce bu filmi izleyerek Asimov Evreni’ne giriş yapabilirsiniz.

(Atakan) #721

Son günlerde Youtube’dan DUST’un kısa filmlerine sardım.

İlk olarak yerli bir kısa film olan “The Run” kısa filmini izledim. Araştırdığım kadarıyla film Cannes’e bile gitmiş. Hikaye İstanbul’da geçmekte. Koşan bir adam kendini bilmediği bir yerde buluyor, sonra olaylar gelişiyor. Film hakkında ne söylesem şimdi sürpriz bozan olur. Puanım: 8/10

İkinci film ise “Golden Shot” bu sefer bir Türk yapımı animasyon. Söyleceğim tek şey iyinin bir tık altı geldi geneliyle. Filmin konusunu tek bir sözle açıklamak gerekirse “Birlikten kuvvet doğar!” Puan: 7/10

Üçüncü film Hint-Nepal yapımı bir animasyon. “Rendezvous With Mars” Küçük bir kızın Mumbai sokaklarından Mars’a uzanan astronot olma hikayesi anlatılıyor. Film üç kişilik grubun sadece internet üzerinden bir araya gelmesiye oluşturulmuş. Puan: 7/10

(Kadir) #722

Starship Troopers’ı izledim. Film, Yıldız Gemisi Askerleri kitabının uyarlaması ama film kitaba çok az bağlı kalmış. Kitaptan çok farklı ama filmi yine de sevdim. Ayrıca Neil Patrick Harris’in gençliğini görmek güzeldi.

(Kadir) #723

image

The Prestige filmini izledim. Filmin başından sonuna kadar akıl oyunları olduğu için film çok hoşuma gitti. Özellikle Christian Bale olmakla birlikte oyunculuklarda çok iyiydi.

Ek olarak Terminator Serisi’ne başladım ve ilk filmi izledim. Film çok eski olduğu için yayınlandığı yıla göre filmi başarılı buldum. Sarah Connor karakteri ilgimi çektiği için ve serinin geri kalanı umut vaat ettiği için serinin geri kalanını da izleyeceğim.

Geçen gün Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filmini izledim. Umduğum gibi değildi.

(Ahmet Boyraz) #725

Aquaman’i sonunda izleyebildim. Orta halli güzel bir filmdi. Yaratılan atmosfer ve ırklar filmi bir tık daha iyi yapmış. Yalnız, Amber Heard güzelliğiyle beni büyüledi itirafını da yapmalıyım. :slight_smile:

(Yusuf) #726

dolarboxset

En son dolar üçlemesini izledim ve bitirdim. 60’lı yıllara göre çok mükemmel filmler olduklarını söyleyebilirim.

(Kadir) #727

image

Terminator 2 bitti. İlk filme göre en az 10 kat daha kaliteliydi. Yıl ve bütçe farkından dolayı görüntü ve görsel efektler ilk filme göre çok daha iyiydi. Senaryo ve karakter gelişimi açısından da çok başarılı buldum. Sarah Connor beklediğim seviyeye geldi, John Connor ise beklediğimden çok daha başarılı bir karakterdi. Arnie Reis’i ilk filmde beğenmemiştim fazla ama bu filmde döktürmüş, ayrıyeten bu filmdeki rolü de daha oturaklıydı.

Bu filmden sonra dizisine mi başlasam yoksa filmlerini mi izlemeye devam etsem kararsız kaldım.

(Bahri Doğukan Şahin) #728

Terminator 3’ü ve peşine Terminator Genisys’i izlemeni öneririm. Terminator Salvation’ı en son izlersin, hem Arnold yok zaten o filmde. Ben beğenmemiştim. Genisys daha iyi ve ilk 3 filmle bir bütün oluşturuyor.

(Ki Ng Of The Ci Ty) #729

Beter böcek.
Bugün izledim ve çocukluk yillarima geri döndüm resmen .:slight_smile:
images%20(2)

(Kadir) #730

O zaman ilk filmleri izleyeceğim. Teşekkürler.

(Olgahan ) #731

Öncelikle belirtmek isterim ki bu film İnnaritu’nun izlediğim ilk filmi. İnnaritu’nun karakteristik yönetmenliğinin çok yakıştığını düşünüyorum bu senaryoya (zaten senaryoyu da yönetmen kendisi yazmış). Bir kaç dakikalık plan sekanslar ve mizahi anlatım ögeleri çok lezzetli bir hale getirmiş filmi.
Senaryoya gelirsek önce baş karakterden bahsetmek istiyorum: kendisi eski bir blockbuster film oyuncusu, kendi içerisinde sanat yapmak idealistliğine sahipken onun hakkında kamuoyu oluşturan şey ise oynamış olduğu blockbuster filmlerdir. Blockbuster filmlerin sinema endüstrisi üzerindeki etkisi mümkün olan en geniş ve genel kitleye hitap etmesinden dolayı büyük ekonomik getirileri olmasıdır bu sebeple sinemalar, dağıtımcılar ve başka medya organları yatırımlarını sanatsal filmlerden daha ziyade blockbuster filmlere yönelik yaparlar. Bunun bir getirisi ise sanatsal yapıtların zaten geniş olmayan kitlesinin büyüyemesi ve ekonomik getirilerinin kitlelerinin nüfusunun azlığından kaynaklı olarak ciddi oranda az olmasıdır. Bu sebepten sanatsal eserler karlı olmaktan çıkar ve yapımcılar tarafından üretilmek istenmezler bu yüzdendir ki her yıl bir sürü aksiyon filmi , süper kahraman filmi çıkarken bir elin parmağını geçmeyecek sanat filmi çıkar. Baş karakterimiz ise sanat yapma isteğinin ve ideallerine ihanet etmek olarak gördüğü blockbuster film kariyerinin kendi içerisinde sebep olduğu çatışmada yolunu bulmaya çalışacaktır bunu yaparken bir de ideallerine kulak verip tamamen kendinin finanse ettiği yazdığı ve yönettiği bir tiyatro oynu çıkarmakla mesguldür. Filmi keyifli ve atmosferini oldukça çekici buldum.