En Son İzlediğiniz Film?

Aquaman’i sonunda izleyebildim. Orta halli güzel bir filmdi. Yaratılan atmosfer ve ırklar filmi bir tık daha iyi yapmış. Yalnız, Amber Heard güzelliğiyle beni büyüledi itirafını da yapmalıyım. :slight_smile:

2 Beğeni

dolarboxset

En son dolar üçlemesini izledim ve bitirdim. 60’lı yıllara göre çok mükemmel filmler olduklarını söyleyebilirim.

3 Beğeni

image

Terminator 2 bitti. İlk filme göre en az 10 kat daha kaliteliydi. Yıl ve bütçe farkından dolayı görüntü ve görsel efektler ilk filme göre çok daha iyiydi. Senaryo ve karakter gelişimi açısından da çok başarılı buldum. Sarah Connor beklediğim seviyeye geldi, John Connor ise beklediğimden çok daha başarılı bir karakterdi. Arnie Reis’i ilk filmde beğenmemiştim fazla ama bu filmde döktürmüş, ayrıyeten bu filmdeki rolü de daha oturaklıydı.

Bu filmden sonra dizisine mi başlasam yoksa filmlerini mi izlemeye devam etsem kararsız kaldım.

1 Beğeni

Terminator 3’ü ve peşine Terminator Genisys’i izlemeni öneririm. Terminator Salvation’ı en son izlersin, hem Arnold yok zaten o filmde. Ben beğenmemiştim. Genisys daha iyi ve ilk 3 filmle bir bütün oluşturuyor.

1 Beğeni

Beter böcek.
Bugün izledim ve çocukluk yillarima geri döndüm resmen .:slight_smile:
images%20(2)

2 Beğeni

O zaman ilk filmleri izleyeceğim. Teşekkürler.

Öncelikle belirtmek isterim ki bu film İnnaritu’nun izlediğim ilk filmi. İnnaritu’nun karakteristik yönetmenliğinin çok yakıştığını düşünüyorum bu senaryoya (zaten senaryoyu da yönetmen kendisi yazmış). Bir kaç dakikalık plan sekanslar ve mizahi anlatım ögeleri çok lezzetli bir hale getirmiş filmi.
Senaryoya gelirsek önce baş karakterden bahsetmek istiyorum: kendisi eski bir blockbuster film oyuncusu, kendi içerisinde sanat yapmak idealistliğine sahipken onun hakkında kamuoyu oluşturan şey ise oynamış olduğu blockbuster filmlerdir. Blockbuster filmlerin sinema endüstrisi üzerindeki etkisi mümkün olan en geniş ve genel kitleye hitap etmesinden dolayı büyük ekonomik getirileri olmasıdır bu sebeple sinemalar, dağıtımcılar ve başka medya organları yatırımlarını sanatsal filmlerden daha ziyade blockbuster filmlere yönelik yaparlar. Bunun bir getirisi ise sanatsal yapıtların zaten geniş olmayan kitlesinin büyüyemesi ve ekonomik getirilerinin kitlelerinin nüfusunun azlığından kaynaklı olarak ciddi oranda az olmasıdır. Bu sebepten sanatsal eserler karlı olmaktan çıkar ve yapımcılar tarafından üretilmek istenmezler bu yüzdendir ki her yıl bir sürü aksiyon filmi , süper kahraman filmi çıkarken bir elin parmağını geçmeyecek sanat filmi çıkar. Baş karakterimiz ise sanat yapma isteğinin ve ideallerine ihanet etmek olarak gördüğü blockbuster film kariyerinin kendi içerisinde sebep olduğu çatışmada yolunu bulmaya çalışacaktır bunu yaparken bir de ideallerine kulak verip tamamen kendinin finanse ettiği yazdığı ve yönettiği bir tiyatro oynu çıkarmakla mesguldür. Filmi keyifli ve atmosferini oldukça çekici buldum.

4 Beğeni

Yönetmenin Hollywood öncesi filmlerine de bir bakın derim. Özellikle Amores Perros benim favorimdir.

2 Beğeni

Listeme ekledim hocam, en kısa zamanda izleyeceğim.

Dün itibarı ile 2 gün önce gösterime girmiş olan serinin son filmi Siccin 6’yı sinemada izledim. Korkmayana 95.000 TL gibi bir söylemle gösterime girmiş. Hiç korkmadım, nerede benim 95.000 TL’ciğim.

Serinin 5 filmini izlemiş arkadaşlara tavsiye etmiyorum, konudan bir şey anlamadım sadece filmde jumpscare dediğimiz olay var başka doğru düzgün bir şey göremedim.

norveç yapımı muhteşem bir modern toplum eleştirisi. tavsiye ederim.

3 Beğeni

Terminator 3’ü izledim. İlk iki film kadar iyi olmasada kötü bir film de değildi. Arnie Reis her zamanki gibi coşmuş ama John Connor’ı oynayan elemanı role hiç yakıştıramadım.

Edit:

Terminator Salvation’u izledim. Film 3. filmden çok daha iyi olmuş ama ilk iki film kadar da iyi değil. Filmlerinde de dizisindede John Connor’ı genç halinde görüyorduk, sürekli başkaları tarafından korunmaya muhtaç bir John Connor ile karşılaşıyorduk, sonunda bu filmle birlikte John Connor efsanesiyle tam olarak tanışabildik. Christian Bale, Connor rolünden başarıyla kalkmış, onun yerine başkası oynasaydı bu kadar sevmezdim heralde bu filmi.

1 Beğeni

Yeni versiyonunu görünce dedim bakalım eskisinin kadrosunda kimler varmış. C. Bale ve W.Rider görünce hemen izledim. Zaten çocukken kitabını da okumuştum güzeldi ama kızın New York macerası biraz boş geçti gibi anlatıldı sanki. Ayrıca Amy de niyeyse biraz itici geldi ama kardeşlik bağları çok güzeldi keşke daha çok görseydik aralarındaki bağı.

Yeni çıkacak Terminatör filmi 3. Ve 4. Filmi yok sayıp 2. filmden devam edecek diye biliyorum.

Evet öyle olacakmış. Bu filmler zaten alternatif zaman çizgisi olarak geçiyor diye biliyorum. 3. ve 4. filmler fazla beğenilmiyor gibi gözüküyor ama abartıldığı kadar kötü değil bu filmler. Yeni çıkacak 6. film SJW’ye kurban gittiği için serinin en kötü filmi olma ihtimali yüksek ama yine de merakla çıkmasını bekliyorum.

1 Beğeni

Benim de yüksek beklentim yok, 2. filmden sonrakiler aynı tadı vermedi zaten.

1 Beğeni

Terminator Genisys’i izledim, böylece Terminator Serisi’ni izlemeyi tamamlamış oldum. Filmin ilk yarısını çok güzel buldum ama ikinci yarısı ortalamaydı. Bunda filmin ilk yarısının ilk filmin Remake’si gibi olmasının payı büyük. Arnie Reis’i yaşlı halde görmek güzeldi, neredeyse 2. filmdeki kadar iyi oynamış. Emilia Clarke ise fiziki olarak Sarah Connor rolüne pek uygun olmasa da oyunculuk açısından rolün altından kalmış. Kyle Reese ise orjinal hal,nde kötü olsa da izlenmeyecek seviyede değildi. John Connor rölüne gelecek olursam 4. filmde Christian Bale’in oynadığı Connor karakterini çok başarılı bulmuştum ama bu filmde Connor karakterinin hem hikayesi çok kötüydü hem de karakterin canlandırılması kötüydü. Her şeye rağmen filmi genel olarak beğendim.

Sinemada izlemiştim. Filmin konusu gerçek bir olaya dayanmakta. Sürükleyici bir filmdi. İzlemek isteyenlere tavsiye ederim.

1 Beğeni

Gerisini izlemene gerek yok. Bu film tek basina tarzinin zirvesine cikar. Hikaye, oyunculuk, efektler, herseyi ile bugün bile haytanlikla izlenebilir. Sonraki filmler zaman kaybi.

SY445

Kanunsuz-Josey Wales.

Mükemmel bir western filmi. Ancak 2 saat 15 dakika içinde tükürme alışkanlığı kazandırma potansiyeli olan bir film.

2 Beğeni