En Son İzlediğiniz Film?

O zaman en kısa zamanda izleyeceğim diiyorum. Teşekkür ederim.

2 Beğeni

Ben izleyebilirim diyenlere tavsiyelik psikoloji bozan filmlerden. Srpski Film (A Serbian Film) kadar olmasa da etkileyici. Bu film de aynı Srpski Film gibi bilmem kaç ülkede yasaklanmış.

Begotten, Dünya’nın kuruluşunu anlatan sembolik bir film. Film, tanrının kendini karnını deşerek öldürmesiyle başlıyor. Tanrı’nın ölümüyle birlikte, onun küllerinden toprak ana doğuyor, kendini hamile bırakarak 'Dünya’yı doğuruyor.

2 Beğeni

Çok hoşuma gitti, çok naif bir film.

9219840311346

4 Beğeni

kansas city aldatmacasını bilirsin o halde…:grinning:

1 Beğeni

Filmin en can alıcı noktası orası işte. :smiley:

2 Beğeni

Ne desem ki şimdi… Tüm filmi :worried::anguished::astonished::flushed: böyle izledim. Çok güzeldi, etkileyiciydi.

7 Beğeni

images

Az önce bitirdim. Film genel olarak durgun ilerlese de etkileyiciydi. Kuru aksiyondan uzak olması ve dramatik yönünün ağır basması benim için önemliydi. Film ressam bir kızın yolunun bir polis ve kiralık katille kesişmesini konu alıyor. Papatyalar masum aşkların sembolüydü adeta. Günümüzün, aşkın masumiyet olduğunu unutan, unutturmaya çalışan vıcık vıcık aşk filmlerinden kat kat güzeldi. Film boyunca en çok kıza üzüldüm. Adamlardan birinin gerçeği saklaması, birinin gizemi derken asıl talihsizliği o yaşadı.

3 Beğeni

En son Joker filmini seyrettim. Filmin yayınlanan ilk videosu bile heyecanımı ve merakımı epey arttırmış, beklentimi yükseltmişti (Beklentimi karşıladı da)

Joaquin Phoenix gerçekten harika bir Joker ortaya koymuş, bu tartışılmaz… Ama oyunculuklar ne kadar mükemmel olursa olsun sanki senaryo da bir şeyler eksik gibiydi; buna rağmen hikayeyi size geçirmeyi başarıyorlar. Umarım devam filmi gelir.

Not: Heath Ledger ile karşılaştırılmasını mantıklı bulmuyorum.

6 Beğeni

Joker

2019 çıkışlı dram filmi. Açıkçası beklentilerimin yüksek olmasından mı bilemiyorum ama film hoşuma gitmedi. Filmin benim için tek artısı Joaquin Phoenix’in karakteri yaşaması. Onun haricinde senaryo bana basit geldi. Filmden tek temennim Bruce Wayne’in gözükmesi. Umarım bir Batman- Joker filmi görürüz.

Yine de sinemada izleyin içinizde ukte kalmasın.

Gone Girl

2014 yapımlı dram, gizem filmi. Filmi birkaç ay önce izlemiştim ama o sıralar Türkiye bir kadın cinayeti üzerinde tweetlemekle meşguldu ve burada da yazmak istemedim.
Gelelim konusuna, kaçırılan bir kadın ve onun üzerinden işlenen bir öykü. Özellikle evlenmek isteyen erkeklerin kesinlikle izlemesi gerekiyor. Ufkunuzu açacaktır tavsiye ederim. Özellikle boşanma davalarında kadının %100 haklı olduğu ülkemizde bu filmi tüm erkeklere seyrettirmek lazım.

6 Beğeni

sevdiğim tüm erkeklere,
film ne iyiydi ne kötüydü.
ama yalnızca benim yaşım için bunu 30 yaşındaki biri yorumlarsa diyeceği tek şey ergence olurdu. ve yaptığı bu yorum da haklı olduğunu düşünürdüm.

1 Beğeni

EL CAMINO

This text will be blurred[/spoiler]Tanıdık kişileri görmek çok güzel olmasına rağmen keşke bir bölüm daha dizi olsaydı da beklentimizi yükseltmeseydik demeden edemediğim film. Jesse Pinkman’ın kaçısını konu alan filmde flash back ile Walter White abimizi de görmüş olduk. Dün okuduğum habere göre Robert Foster (süpürgeci Ed) abimiz hayatını kaybetmiş.[spoiler]This text will be blurred

3 Beğeni

Fractured
7YRhucc
Film,psikolojinizle oynarken aynı zamanda sizi gerim gerim geriyor.Özellikle kimi diyologlarda çıldırmamak elde değil.
Oyunculuk konusunda Sam Worthington’ı çok beğendim.Yavaş ilerlesede ister istemez bir sonraki sahneyi merak ediyorsunuz.Tavsiye ederim.Filmin sonunda ters köşe olan sadece ben miyim :upside_down_face:

4 Beğeni

Oda arkadaşımla hadi bir film izleyelim diye açtık, açarken hiç kaç saat olduğuna bakmak aklımıza gelmemiş :person_facepalming: Bana aşırııı uzun bir film gibi geldi. C. Bale her zamanki gibi harikaydı. Filmler için değişim geçirmeye o yaşta başlamış sanırım. Baştaki ve sondaki hali çok farklıydı. Görüntü kalitesi çok iyiydi. İçinde bir sürü tablo gibi sahne vardı, durdur durdur bak oh mis. Ve çok da güzel diyaloglar vardı. Ama mantık hataları, kopmalar çok fazlaydı. Mesela o çocuk o kadar sene hiç mi büyümedi bir beş sene geçiyor aradan çocuk hala küçük :person_shrugging:. Neyse buna takılmayalım, keşke daha akıcı, kısa olsaydı. Ama yine de çok güzeldi. C. Bale sevgimden dolayı bile izlerim.

En sevdiğim sahnelerden hatırladıklarım Atom bombasını kadının ruhu sanması ve annemi hatırlamıyorum demesi ve en sonunda annesi ile buluşruklarındaki haliydi. O sahnede babası bile onu tanıyamadı ve önünden geçip gitti üzücüydü

2 Beğeni

Şimdi izledim bende filmi ama pek beğenmedim Ters köşe yapacağım derken birçok sahne hatası vardı .4/10 verdim ben :slight_smile:

1 Beğeni

image
Les choristes’i izledim. Film klasik denebilecek bir öğretmenlik filmiydi ama diğer filmlerin aksine bu filmde öğretmen öğrencilerini müzikle terbiye ediyor. Çok iyi bir filmdi, tavsiye ederim.

İzlediğim bir başka filmde Doubt filmiydi. Filmin başrolleri P.S. Hoffman ve Meryl Streep gibi dev oyuncular iken yardımcı kadın oyuncu ise Amy Adams’dı, haliyle oyunculluklar muhteşemdi. Kilise okullarındaki taciz olaylarını sorgulayan film oldukça etkileyiciydi.

3 Beğeni

Paradise Hills’i izledim. Fantezi ve bilim kurgunun iç içe geçtiği iyi bir filmdi. Yan karakterler biraz sönük kalsa da başroller, Milla Jovovich ve Emma Roberts filmi taşımayı başarmışlar.

5 Beğeni

İzlerken kendi kendime “eğer böyle bir şey yaşarsam sonuna kadar yardıracam” dedim. Sonuna doğru fikrim değişti çömelip beklemek en iyi dedim :smiley:

1 Beğeni

YİNE
YENİ
YENİDEN

5 Beğeni

2-3 yılda bir böyle soğuk havalarda (sabaha doğru) odamın camını sonuna kadar açıp bu filmi izliyorum.
anca öyle zevk alıyorum. :smile:

6 Beğeni

İnnocent Witness

indir%20(2)

Borçları yüzünden bocalayan ve yaşlı babasına bakmak zorunda olan avukat müvekkilinin masum olduğunu savunmaktadır. Olayın tek tanığı otizmli bir kızdır. Avukat onu konuşturabilmek için onla arkadaş olmaya çalışır. Sonrasında kızın avukata verdiği ders avukat için dönüm noktası olmuştur.

Konusu sıradan görünse de beni etkilemeyi başardı. Bize küçük detaylarla, birkaç çarpıcı diyalogla, güzel oyunculuklarla bile bir filmin göz doldurabildiğini gösteriyor.

Mesela bir şey dikkatimi çekti. Kızın tek arkadaşının da ona zorbalık etmesi sonucunda kızın annesi üzülüyor ve bunla ilgili başka sahne görmüyoruz. Bizde bu film çekilseydi kesin anne olay çıkarır, zorbalık edenin evini basar bir de ağzına geleni söylerdi. Bu filmdeki naifliği o yüzden sevdim.

Avukatın babası da çok hoştu. Oğluna sürekli evlenmesi için baskı yapması ve çeşitli numaralar çevirmesi bizim teyzelerin bekarlara eş bulma takıntısını hatırlattı. :smile:

Kız oyuncu gerçekten başarılıydı. Mimikleri, hareketleri, ses tonu her şey role tam oturmuş. Tebrik ediyorum.

3 Beğeni