En Son İzlediğiniz Film?

Kötü olduğunu biliyordum. Daha önceki filmlerini izlemiştim, (onlar da çok kötüydü) sadece seriyi tamamlamak istedim ama beklediğimden de kötü çıktı. Bu filme bayılan genç kızları hiçbir zaman anlayamayacağım.

3 Beğeni

Bu ülkedeki kızlar ancak bu tarz şeyleri izleyip saçma sapan wattped kitaplarını okur .Yazık anneleri babalarıda kizimiz kitap okuyor diye seviniyor bilmiyolarki kızlarını zehilrliyorlar.

3 Beğeni

Otomatik Portakal bana biraz ağır geldi ama çok sevdim çok garip bir film.

3 Beğeni

Dangal filmini ben de çok beğendim. Hint filmlerini uzun ve çok danslı olmasından sevmiyorum ama şu var ki harika konular seçiyolar! Bizim sinema gibi değil.

4 Beğeni

En son Justice League i izledim ve filmi çok beğenmedim. Batman vs Supermen’i keyifle izlesem de, Adalet Birliğini vasat buldum. Kötü adamı yetersizdi, hikâye zayıftı. Devamını kesin yapacaklardır bu yüzden DC, Warner Bros duyun sesimi! Marvel’e muhtaç eylemeyin bizi!
PS: Marvel demişken Deadpool 2yi dört gözle bekliyorum :):joy:

1 Beğeni

Dc yapımları vasat oğlu vasat ve bi sonra ki yapım bir öncekini aratıyor. Sıkılmadan izledigim bir filmi olmadi. Man of steel en ele avuca geleniydi.
Marvel’in bu gidişle tozunu bile göremeyecekler. Ne duygu ne ruh ne bilinmedik bir konu, çok yanlış yolda ilerliyorlar.

2 Beğeni

Man of steel i ben de beğenmiştim. Hemfikirim seninle, Wonder woman bile istediğimi vermemişti açıkçası. Sitemim Marvel tekel olmasın. DC karakterlerinden hikâyelerinden çok güzel yapımlar çıkabilir ama heba oluyorlar…

2 Beğeni

Fırsatın varsa Gantz: O izle. Animasyonlar, akıcılık, duygu, şiddet öyle güzel yedirmislerki, DC için o kadar büyük bütçe ile nasıl bu kadar kötü işler cikartiyorlar şaşıyorsun.
Daha önce Gantz mangalarini okuduğum için yabancılık çekmedim.

3 Beğeni

Tasviyene teşekkür ederim. İlk fırsatta izleyeceğim. Manga okumam ama sağlam bir anime takipçisiyimdir :slight_smile:

2 Beğeni

DC çok vasat ama filmlerindeki müzikler Marvel’in müziklerinin 200-300 kat önündedir. Bu da Marvel’in başaramayacağı bir şey, olur da Hans Zimmer’ı kapmazlarsa. Danny Elfman, Alan Silvestri ile olmaz bu iş.

1 Beğeni

Hans zimmer sırf Adalet Şafagı başarılı olmadı diye emekliye ayrıldı diye biliyorum Şimdi x man dark phoenix filmi için geri döndü .

1 Beğeni

Başlat Ready Player One. Evet Ernest Cline 'ın iki kere aynı heyecanla okuyup yalayıp yuttuğum tadı hala damağımda kalan kitabın o güzel filmini seyrettim. Kitap bu kadar popüler değilken ve kapağında Space Impact tişörtü ile boy gösteren James Halliday olan kitap.
Aslında kitapla filmi karşılaştırma yapmak elma ile karpuzu karşılaştırmak kadar saçma olsa da bir kaç şeyler söylemek istiyorum.
Kitaba göre sadece ortalamanın bir tık üstünde bir film olmuş diyebilirim.
Özetle film size bir parmak bal çalıyor, kitapsa size koca kovanı veriyor.
Filmden çıktıktan sonra bunu hissettim. Film gerçekten güzeldi ama harikulade olmayı kıl payı kaçırmış gibi geldi.
Tavsiyem önce film sonra kitabı okuyun ve emin olun sonu aynı gözükse bile kitabı hala okumamışsanız apayrı bir güzellikte gerçek OASİS 'ın ne olduğunu görecek ve ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
Sonuç olarak kaçırmamanız gereken çok güzel bir film var önünüzde. İyi seyirler

1 Beğeni

Hellboy

Çıtır çerez film, mantık hatası ararsan gırla. Bu hellboy niye insanlara yardım eder? Bir seçim şansı sunulduğu zaman niçin insanlardan yana tavır alır? Neden hükümetin bilmesine rağmen gizli saklı yaşar? Neden zincirli bir kasanın içinde kilitli tutulur? Neden yaratıklarla savaşmayı kendine görev edinir?

Yani kısaca kafa dağıtmaya izlenmeye izlenir ama kahramanın alt metnini tahlil ettiğiniz zaman çok fazla mantıksız durum oluştuğu ve yerine oturmayan şeyler görüyorsunuz. o yüzden biraz efekt izleyim gerisi yeter bana diyerek izleyecekseniz izleyin derim. Aksi takdirde hayal kırıklığı…

1 Beğeni

En son Harry Potter ve Ateş Kadehi ve Star Wars 4 yeni bir umutu izledim .

Star Wars bazı mantık hataları var. luck amcası ve teyzesi öldüğü zaman hiç üzülmedi ,ıçinde gücün bulunduğunu öğrendiği zaman hiç düşünmeden kabullendi sanki normal bir şeymiş gibi öbi van kenobi òldüğu zamanda pek üzüldü sayılmaz .onun dışında Star wars ın çok zor şartlar altında çekildiğini biliyorum Hollowood 'u bunalımdan kurtaran filim olduğunu da biliyorum filimin yılında hız önüne alındığında hiç de kötü bir filim sayılmaz .Bence herkes hayatında bir kez izlemeli

Harry Potter 'e gelince eski potterlerden biraz daha farklı işler giderek karnlıklaşıyor .Ateş Kadehi benim en sevdiğim Harry Potter kitaplarından biridir.

2 Beğeni

A Quiet Place izledim sinemada… İzlerken oldukça gerildiğim, beğendiğim bir film oldu. :sunglasses:

3 Beğeni

Solaris (1972)

Bu film sanırım Tarkovsky’nin en hızlı ilerleyen filmi. Stanislaw Lem’in Solaris romanının film adaptasyonu. İzlerken beni başka dünyalara uçurdu gitti. Film bitene kadar gözümü bir an bile kırpmadım diyebilirim. Yönetmeni tanımayan arkadaşlar için şöyle özetleyelim; Nuri Bilge Ceylan’ın bilimkurgu filmi çektiğini düşünün. Benzer tadı verir.

Ağır ağır akan kareler ve sağdan soldan fırlayan imgeler hoşunuza gidiyorsa son derece keyif alacağınız, çekildiği yılın ilerisinde bir film. Tarkovski’yi zaten çok seviyorum, Solaris’le de sevgim perçinlendi. Yaşayan gezegen Solaris fikri de çok orijinal (bu tabi ki Lem’in başarısı)

Her bünyeye uymayan ama uyan bünyeye de tam oturan bir film kısacası… Atmosfere, sinematografiye, felsefeye, bilim kurguya, gizeme hep beraber doyuyorsunuz.

Yönetmeni denemeyen arkadaşlar için bu yapıt güzel bir başlangıç. Beğenip de hızını alamayanlar yollarına Stalker (1979) filmi ile devam edebilirler.

1 Beğeni

Stalker sevemediğim bir film. Zamanının en çok para harcanan filmi olmasına rağmen Tarkovski tüm efektli yerleri atmış filmden.

Bilmiyorum, kült filmleri, simgesel filmleri sevmeme rağmen Stalker’ı sevemedim. İçim bayıldı izlerken ve diyaloglar da bana söylenen kadar anlamlı değildi. Yine de Tarkovski’nin çok ilginç bir adam olduğunu aşikar.

1 Beğeni

Ben de yeni izledim. Sinemada filmin başından sonuna kadar konuşan çift yüzünden rahat izleyemedim ama yine de çok iyi filmdi. Özellikle sonlara doğru çok vurucu sahneleri vardı. İzlemeyenler kaçırmamalı.

2 Beğeni

Rahmetlinin tarzı böyle… Seveni de anlayabiliyorum, içi bayılanı da… Durağan filmler mesela hoşunuza gitmiyorsa Tarkovsky’yi kesinlikle beğenmezsiniz. Biraz da izlemek için doğru modda olmanız lazım. Günün her saati veya her anında sindirilebilecek bir yönetmen değil.

2 Beğeni

Blade Runner’ın ilk filmini izledim o karanlık atmosfer ve kurgu epey hoşuma gitti. Rachael’i canlandıran aktrisin aynı zamanda Dune filminde Chani rolünde oynadığını öğrenince de şok olmustum.

3 Beğeni