En Son İzlediğiniz Film?

(Su) #125

Blade Runner hoşuna gittiyse mutlaka Balde Runner 2049’u izlemelisin! :slight_smile:

(Damla) #126

Dün başladım ama yarıda bırakmak zorunda kaldım şimdilik biraz boşluklar var hikayede umarım mantıklı bir açıklama getirirler ikinci yarısında

(Ufuk ) #127

Ready Player One - Görsel olarak şahane ama senaryo ve kurgu olarak oldukça zayıf bir filmdi. Kitabı Audible üzerinden dinlemiş ve beğenmiştim halbuki. Uyarlamada biraz sıkıntı çıkmış anlaşılan.

Filmle ilgili detaylı değerlendirmemi bir blog yazısında toparladım:

(Rocket quuen) #128

En son ıslah adasını izledim kelimenin tek anlamıyla vasat buldum.

(Volkan Kopuzoğlu) #129

Kesinlikle birebir aynısını yapmayacaklarını bende biliyordum ama bu kadar da beklentilerimin altında olacağını sanmıyordum. Tamam kitaba göre beklentim fazla uç seviyelerde olsa da, ve S.Spielberg bazı önemli ikonların teliflerinde sıkıntı çıktığını belirtse bile daha iyisini beklerdim.

(fatih çetin) #130

otobüs yolculuğu yaparken canım sıkıldı, baktım o küçük televizyonda belki güzel filmler vardır dedim ve girdim keşke girmez olaydım. Batman ve Süpermen: Adaletin Şafağı filmi var ve 1 saatini gözlerim kanayarak izledim ve kapattım. böyle rezalet olamaz.

(Ecem) #131

Infinity War’u saymazsak en son Lars and the Real Girl izledim. Ryan Gosling muazzam bir oyunculuk sergilemiş :clap:t2: Genel olarak filmin konusu bir akıl hastalığı. Annesi kendi doğumunda ölmüş olan Lars’ın babasının da ölmesinin üzerine Lars iyice içine kapanıyor. Aile evinin garajında yaşamış başlıyor. Problemlerinden kurtulmak için kendine bir delüzyon yaratıyor. Senaryo oldukça akıcı ve orijinal. Gosling gerçekten çok güzel oynamış, bir kere daha hayran oldum. Benim puanım 8/10. Kesinlikle izlemenizi öneririm.

(Barışcan Bozkurt) #132

Filmdeki birçok sahnenin atılmasının sebebi laboratuvardaki işleme hataları yüzünden kullanılamaz hale gelmiş olmaları. Bu yüzden birçok sahne düşük paralarla yeniden çekildi. Tarkovsky filmi bırakmak bile istemiş, ama bir şekilde Aleksandr Knyazhinskiy ile tamamlamışlar.

(Can) #133

Ben onu vikipedi’de okuduğum için yazmıştım ama ayrıntılı bilgi sahibi değilim tabi. ". Filmin ilk olarak sansasyonel özel efektler ve ilginç yan hikâyelerle dolu olması bekleniyordu.

Tarkovsky, bütün özel efektleri ve bütün yan hikâyeleri senaryodan çıkardı ve tamamen orijinal hikâyeye ve bu hikâyenin asıl sorusuna odaklandı:"

(Cem Pala) #134

Netflix hesabımda epeydir gözüme takılan bir filmi sonunda izleyebildim. Bir Amir Khan filmi; Dangal.

Açıkçası Amir Khan’ın filmlerini seviyorum. Filmlerinin birçoğunda (en azından izlediklerim arasında) söylemeye çalıştığı bir şey, anlatmaya çalıştığı bir dert oluyor. Bu da beni filme bağlamayı gerçekten başarabilen bir ayrıntı oluyor genel hikaye özellikleri içerisinde.

Şimdiye kadar 10 kadar Aamir Khan filmi izlemişimdir ve sonunda hüsrana uğradığım bir filmi olmadı. Hollywood’un içi boş hikayelerinden o kadar bunalmışım ki, bu alternatif yapımlar bana biraz da olsa nefes aldırıyor. (Önerisi olanlar olursa memnun olurum bu arada)

O Hollywood’un meşhur aksiyon filmlerini, Fantastik kahramanlarını, alternatif evrenlerini, ütopyalarını, distopyalarını vs. sevmiyor muyum? Hayır, seviyorum. Onların yeri ayrı, ama Amerikan sineması ile biraz mesafeliyim eskiye oranla. Onlar mı kendini tüketti, ben mi onları tükettim bilmem. O muhakeme benim sinema kültürümü aşar. Ancak olan şu ki; son zamanlarda İspanyol, Alman ve Hint sineması daha bir ilgimi çeker oldu.

Her neyse filme geleyim. Dangal, filmden anladığım kadarı ile güreşçi demek. İzlediğim her Aamir Khan filmi gibi bu da uzun bir film ama keşke daha uzun olsaydı dedim ben filmin sonuna geldiğimde. Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen bir film. Hint sinemasının kendisine özgü unsurlarını bolca içeriyor; müzikal bölümler, abartılı hareketler, Hint gelenek ve göreneklerinden, inançlarından kesitler sunan bolca detay sahne ve Aamir Khan tarzı eleştiriler ile her filmde olduğu gibi artık kaçınılmaz hale gelen klişeler (bu da benim eleştirim olsun :slight_smile:) yer yer varlığını hissettiriyor filmin içerisinde. Ve tabii enfes bir sıcaklık ve kaliteli oyunculuklar. Özellikle Aamir Khan’ın film için geçirdiği değişim muazzam.

Ne diyeyim; İzlemediyseniz hala, izleseniz iyi olur sanki. :slight_smile:

Avengers: Sonsuzluk Savaşı’ nı izledim. Çok güzeldi.

(Elif) #136

Black Panther izlediğim son filmdi. Benim gibi fantastik sevenler tabi ki filmi sevmişlerdir. Ama benim için en çok öne çıkan kısmı Afrika kültürünü bu kadar güzel yansıtan bir yapım olmasıydı. WAKANDAA :vulcan_salute:

Bu yorumu görünce mutlu oldum. Aamir Khan’ ın filmlerini seviyorum. Gerçi Dangal’ ı henüz izlemedim. Özellikle arka arkaya izlemiyorum Aamir Khan filmlerini. Her filmde o kadar değişik role bürünüyor ki izlediğimde onun etkisi geçsin, sonraki filmde o karakterle tekrar bağ kurmayım diye bekliyorum. Tabi bir de sıradaki filmlerin hemen bitmesini istemiyorum. :slight_smile:

Ben de daha çok Hint ve Uzak Doğu filmlerine, kültürlerine yatkınlık hissettiğim için onları tercih ediyorum. Batı yapımlarından neredeyse tamamen uzaklaşmış durumdayım. Eğer değişiklik olsun istersen Kore dizilerini de tavsiye ederim. (Her fırsatta herkese tavsiye etmekten bıkmıyorum, evet. :smiley: )

(Okan Akıncı) #138

Dersu Uzala. Sovyet sinemasının başyapıtlarından. Övdükleri kadar varmış.

(görkem) #139

Avengers : Infinity War

Çok iyiydi be… Zaten çok yüksek beklenti ile gitmiştim ve tam istediğim gibi bir filmle karşılaştım. En çok beğendiğim an Thor’un Wakanda’ya yeni çekici ile atladığı sahne oldu. Yıllar evvel sinemada izlediğim 5. günün şafağında doğuda beliren Gandalf etkisini tekrar yaşattı.

Filmde çok karakter olmasına rağmen her karaktere adaletli süre ayrılmıştı, karşılarında ki Thanos’da felsefesi itibariyle içi dolu bir karakter.

Bu filmden tam verim almak isteyen arkadaşların diğer marvel filmlerinin hepsini izlemeleri lazım ama özellikle Captain America: Civil War , Thor Ragnarok ve Black Panther filmleri izlenmeden gidilirse izlerken birşeyler eksik kalacaktır.

Netice itibariyle gitmeyi düşünen şu 3 filmi izlemeden gitmesin derim.

(...) #140

Umudunu Kaybetme

(Rocket quuen) #141

Jurassic world’u izledim gayet hoş bir filmiydi Raptörler ve dinozorlar haladaha ilgimi çekiyor anlaşılan. Hoş,akıcı ve sıkmayan bir filmidi .Ben sevdim çerekzlikti 2.filmi Merakla bekliyorum.

Game night

Zorlama senaryo, komik olmayan espriler… kısacası beğenmedim. Sevenlerin neden sevdiğine de anlam veremedim

(Kenan Ulusoy) #143

The Time Traveler’s Wife.Zaman yolculuğunun güzel bir şekilde anlatıldığı çerezlik bir film. Ne öldürür ne güldürür.Yine de tavsiye ederim.

(Yakup Alioğlu) #144

Zaman yolcusunun karısı duygusal olarak çok etkilendiğim filmlerden bir tanesi. Kaç kez izlemişimdir sayısını hatırlamıyorum. Beklediğim değeri görmese de benim gözümde başyapıttır. izleyin izletin.