En Son İzlediğiniz Film?

Merhaba, filmi beğendiniz mi ? Bu filme karşı beklentilerim çok yüksek, korkuyorum karşılanmazsa diye :smile:

3 Beğeni

Gelir gelmez izlerim diyordum fakat bu inceleme notu şevkimi kırdı. :face_exhaling:

1 Beğeni

Marvel’ın yeni dönemini hiç mi hiç sevmedim ama her filmini de ısrarla sinemada izlemeye gidiyorum, o yüzden beni bozmuyor oyuna devam :smile:

1 Beğeni

İzlerim ben de bize biraz geç gelecekmiş. Gündemin değişmesi iyi gelecek bana da. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Hangi tür filmleri izlemeyi seversiniz ?

Spesifik bir tür söyleyemem ama en sevdiğim filmlerin ortak özelliği dram olmaları. Dram derken Babam ve Oğlum gibi değil :smile:

Birkaç örnek vereyim;

• Children of Men ( Aksiyon-Dram)
  • American History X ( Dram )
  • The Seventh Seal ( Fantazi - Dram )
  • The Lives of Others ( Gerilim - Dram )

Gibi gibi… Sizin?

Ek olarak Secret Life of Walter Mitty filmini çok severim :smile:

1 Beğeni
2 Beğeni

indir

Genelde buraya çok beğendiğim filmleri atıyorum birileri görürde izler belki diye.

Isle Of Dogs

Wes Anderson’ın neredeyse tüm filmlerini çok severim. Kendine has bir tarzı vardır. Bu filmde onlardan biri. Animasyon diyip geçmeyin ( ki zaten animasyonu küçümsemeyin bana göre en güzel film türlerinden biridir ). Her yaşa hitap edecek hatta belki küçüklere hitap etmeyecek çok farklı bir animasyon olmuş. Beğeneceğinize eminim.

8/10

5 Beğeni

image

Müthiş bir seri. Sıkılmadan defalarca izleyebiliyorum. Şidddddddetle öneririm.

2 Beğeni

4 Beğeni

Materyalist bir doktorun deneyleri sonucu reenkarnasyona bakış açınızı değiştirecek bir film. Oldukça etkileyici ve bir o kadar da düşündürücüydü. ufkunuzu genişletebilecek bir film diyebiliriz. Bir de “reenkarnasyon gerçekten de var mı, olabilir mi böyle bir şey?” sorusunu düşünmeye itiyor. Şimdi gidip youtube’dan bunu araştıracağım. 4/5

8 Beğeni

Çok sevmiştim bu filmi. Coherence 2013 filmi de ilginçti.

1 Beğeni

Bir iki olay hariç nefisti gerçekten. Öneri için de teşekkürler, listeme ekliyorum hemen.

Kadrosunda Robert De Niro, Bill Murray ve Uma Thurman gibi isimler de olsa underrated bi yapım olmuş. Filmin soundtrackleri, mizahı, romantizmi ve dramasının yarattığı uyum çok güzeldi. Üç müthiş performansı 1,5 saat izlemek oldukça keyifliydi. Süresi ve hikayesi olarak da çerezlik modda izlenir. Özellikle uma thurman’ın gençliği bir başka :melting_face: :melting_face: :melting_face:

3 Beğeni

Kara Kutu, Fransız yapımı bir havacılık filmi. Uçak kazalarına ilgisi olanlara özellikle tavsiye ederim. Sonu çok iyi bağlanamasa bile film genel itibariyle güzel bir filmdi.

3 Beğeni

2 Beğeni

Bugün atv gündüz kuşağında izledim. 2 ve 3. defa izledim televizyonda bu filmi sanırım. Güzel, duygusal bir film. Sonunda bi duygulanmadım diyemem.

2 Beğeni

Muhtemelen çok kişi izlemiştir ama ben etkilendiğim için sizlerle paylaşayım istedim. Dün öğleden sonra izlediğim film; Forrester’ı Bulmak (Finding Forrester). Mike Rich tarafından yazılan ve Gus Van Sant tarafından yönetilen 2000 yılı Amerikan yapımı güzel bir film.

Hızlı aksiyon sahneleri, izleyenleri merak içerisinde bırakacak gizemleri yok ama kadrosu iyi özellikle iki büyük usta için izlenmeye değer. Biri Edinburg’lu İskoç yıldız, Kıdemli 007 ajanı, Dokunulmazların İrlanda asıllı Amerikalı polis memuru Jim Malone, karakterlerine hayat veren Sean Connery ve Amedeus filminde Antonio Salieri karakterini canlandıran Suriye asıllı F. Murray Abraham. Onların oyunculuğu için bile izlenmeye değer bir film.
Yazmaya meraklı zeki bir gencin inzivaya çekilmiş bir yazarla olan bağını anlatıyor. Yoksul bir bölgeden gelen bir gencin zengin bebelerinin okuduğu bir kolejde neler yaşadığını da görüyoruz.
İMDB puanı 7,3 ama benim puanım 10 İzleyin derim

8 Beğeni

The Pale Blue Eye

Christian Bale ve Edgar Allan Poe içeren güzel bir dedektif filmi. Beklediğimden çok güzeldi. Sadece sonu çok tahmin edilebilirdi o yüzden puanım 8/10.

10 Beğeni

İyi Adamın 10 Günü’nü izledim.

Başrolünde Nejat İşler olduğu için konusuna bile bakmadan izledim. Klasik bir vasat Netflix filmi bekliyordum ama çok güzel bir filmle karşılaştım. Oyunculuklar ve konu çok iyiydi. Tek eleştirim filmin biraz hızlı olması oldu, film yerine dizi yapılmaya daha uygun bir yapısı vardı.

5 Beğeni