Epsilon Yayınevi Soru Hattı

Mükemmel (20 karakter)

Epsilon ciltli kitaplar da çok uyguna satış yapıyor 50tl’yi geçmez kesin.pegasus çıkarsaydı en az 200tl idi:)

1 Beğeni

Temiz 80 lirası var bu kitabın. İndirimli halı 50 TL diyorsanız ayrı tabi. :grin:

Verilir ama. Çok güzel bence

Verilebilir tabi. O kadar çok .oktan kitap fahiş fiyatlara satılıyor ki böyle güzel bir kitaba ve baskıya verilebilir bu paralar.

Epsilon gerçekten iyi benim düşüncem 40-45 olur tabi fazlada olabilir.Hakikaten Pegasus olsa 100 falandı :joy: Adamların fiyat politikası rezalet.Özel baskıda benim için Türkiye’nin lideri Can Yayınları o 1984 baskısı o kadar iyi ki hele o fiyata :heart:

1 Beğeni

İndirimli halinden bahsediyor olsanız bile piyasa göz önüne alındığında 50 küsur liraların çok iyimser yaklaşımlar olduğunu düşünüyorum ben…

Bu iyimser yaklaşımı muadil baskı kitaplara ve tabiki Epsilon’a göre yapıyorum tabi yüksek olabilir benimkisi tahmin ve temenni

Umarım sizin dediğiniz gibi olur tabii ki. Ama son zamanlarda özel baskı furyası var ve hazır böyle bir seri varken bu fırsatı değerlendireceklerdir diye tahmin ediyorum.

Eğer Pegasus olsaydı 800 sayfa, ciltli ve özel baskı bir kitap için 100 lira indirimli hali olurdu ancak. Etiket fiyatı 150 ve/veya üstü olurdu. Değilmi ki Pegasus 450 sayfa karton kapaklı bir kitaba 60 lira fiyat biçiyor…

Ben bu kitap için 130-150 lira liste fiyatı bekliyorum. Epsilon Pegasus’a göre daha uygun olabilir ama bu kitabın olayı başka. Aylardır sürprizimiz var diyorlar İnstagram hesaplarında. Kitabın popülerliği maddi olarak değerlendirilecektir.

4 Beğeni

Şöyle düşünmekte fayda var 100 tlye 2.000 adet satmak mı? 50 tlye 8.000 adet satmak mı? Ki Epsilon gerçekten cep dostu nispeten bazıları gibi vampir değil.Bknz: Pegasus :joy: (İyi gömdük)

1 Beğeni

Yalnız şöyle bir hatanız var, maliyetleri adet üzerinden hesaplamak gerek. Örneğin 2000 tane kitabın basım maliyeti kitap başı 50 TL ise, 8000 tane de kitap başı maliyet en fazla 40 TL civarına düşer. 2 katı maliyet farkı oynayacaksa, yayınevleri niye 1000-2000’lik baskı yapsın.

Yukarıda yazdığımı kendi fiyat-miktar oranınıza uygularsanız, pek de istediğiniz gibi bir durumun olmadığını görürsünüz. Üstüne bir de 8000 adetin daha geç tükeneceğini düşünürseniz, depo maliyeti vs. nedeniyle 2000 ile 8000 basım arasında, anca, 10 TL’lik bir fark görürsünüz gibi.

Benimki basit bir söylem dediğiniz şekilde de olabilir ama demek istediğimi özü pahalı ama az satacağına çok ve uygun fiyata satabilir tabi Epsilon piyasaya süren kadar net birşey diyemeyeceğiz.

1 Beğeni

Herkese selam, biz kitabın kapağını biraz değiştirdik. Çok çok daha güzel bir cilt ve şömiz hazırladık, yakında sizlerle de paylaşacağız. :heart_eyes: Fiyat konusunda da elimizden geleni yapacağız, sizi üzmeyeceğimize eminim. :angel:

Yakında görüşürüz. :slight_smile:

25 Beğeni

Sınırlı baskı olmayacak değil mi?

Çok uzak değil, 20 Şubat’ta cevaplanmış.

1 Beğeni

Her zaman bakardım konuya bu kez bir anda yazdım. Teşekkürler :+1:t2:

Acayip şımarıyorum yaa :blush:

2 Beğeni

Sunu suraya koyayim da az daha heyecanlanin:)

23 Beğeni