Fantastik Kitap Önerileri

Evet, o şekilde okuyabilirsiniz. Rincewind’in ilk 2 kitabı zaten evrenin de ilk 2 kitabı olduğu için onlarla başlayıp karar verebilirsiniz devam edip etmemeye.

Tamamdır teşekkür ederim önerileriniz için.

1 Beğeni

DiskDünya’yı basım sırasına göre takip et bence. Çünkü bazı karakterler başka serilerin içinde de karşına çıkıyor.

1 Beğeni

Ona ilk 2 kitaptan sonra karar vereyim artık :slight_smile:
Percy Jackson hakkında son olarak ne diyorsunuz?

çok teşekkürler listeme ekliyorum hemen

Steelheart üçlemesi de öneririm

3 Beğeni

Ötedünya serisini öneriyorum.3 kitap ve oldukça akıcı.İlk kitabı 550 sayfa olmasına rağmen iki günde bitirmiştim.Sayfaların nasıl aktığını anlamıyorsunuz bile.

1 Beğeni

PJ serisi dili basit ve mizahi bir anlatımı var - Percy esprili bir karakter okurken siz de eğleniyorsunuz- ayrıca Yunan mitolojisine baya hakim oluyorsunuz tüm seriyi bitirdiğinizde. Tek olumsuz diyebileceğim yanı karakterler yaşları küçük olmasına rağmen çok dirayetli Percy annesi kaçırıldığında ağlamıyor diğer tüm karakterlerin de anası babası eksik o üzüntü hissini pek vermiyor yazar. İlk ortaokuldayken okuduğum için gözüme batmamıştı son söylediğim şeyler ve Riordan’ın seriyi yazma amacından dolayı. (Disleksi hastası olan oğlu için yazmış) Her nasılsa kendimi kitaplardan bölüm okurken bulabiliyorum hala gayet sevdiğim bir seri.

3 Beğeni

Tüm yorumlar için teşekkürler arkadaşlar, hepsini listeme ekledim.

Ölüm Kapısı serisi - Margaret Weis & Tracy Hickman
İblis Savaşları Serisi - R.A.Salvatore
Kızıl Gölge Üçlemesi - R.A.Salvatore
Güç Kalıtları - Maggie Furey
Hükümran Taş Üçlemesi - Margaret Weis & Tracy Hickman
Kahinin Gülü - Margaret Weis & Tracy Hickman

2 Beğeni

Jonathan Stroud - Bartimaeus Üçlemesi - Eğlenceli bir seri. Bartimaeus karakterini çok sevmiştim. Serinin en çok sevdiği kısmı son kitabın son sayfaları. Tekrar tekrar okumuştum son bölümü. Okuduğum sonlar arasında en güzeli diyebilirim.

Raymond E. Feist - Gölgeler Meclisi Serisi - Yazarın anlatım dili çok iyi.

1 Beğeni

Ben bir okusaydım da sonra silseydiniz keşke, ne yazdığınızı merak ettim şimdi

Orada küçük bir hata yaptım, özür dilerim. Konuya yazmak isterken yanlışlıkla sizin yazınızı “cevapla” kısmına basarak yazdığımı farkettim. Sildiğim metnin aynısını tekrar yazdim.
Bartimaeus çok sevdiğim bir karakter, yukarıda görmeyince adını bilinsin istedim.

Önereceğim seriler zaten konuşulmuş aslında. Ben de yıldızlarını çoğaltayım bari. :slight_smile:
Kuzgunun Gölgesi okurken çok keyif aldığım bir seri oldu, okumayan arkadaşların mutlaka bir göz atmasını tavsiye ederim.
İblis Döngüsü son kitaplarla odağından kaysa da hoş ve sevilesi bir seridir.
Aaa bak bunu yukarıda görmedim, Althalus’un Dönüşümü. Bir Eddings kitabı kendisi ve ben de onu birkaç ay önce okuma şansına eriştim, çok mutluyum. Ama maalesef baskısı yok. Okuduğum tüm Eddings kitapları gibi keyifli ve kendine has bir tarzı var, çok eğleneceksiniz okurken.
Tabii ki Belgariad ve Malloryon için beş koca yıldız.
Aynısı Elenium için de geçerli, Tamuli’yi okuma fırsatı bulamadım ama göz gezdirirken çok politik gelmişti. Yine de okuyacağım bir ara.
Percy Jackson serisini ilk okuyuşumun üzerinden on yıl geçti ama hâlâ ara sıra açar bakarım, gözüm kapalı herkese de tavsiye ederim.
Harry Potter zaten baş tacımız.
Brandon Sanderson kitaplarıysa olmazsa olmaz benim gözümde. Bu arada devam etmek konusunda çekimser kalan arkadaşlar için söyleyeyim, öyle bir çekinceniz olmasın, bir GRRM ya da Rothfus vakası yaşamazsınız. :slight_smile:
Artemis Faul serisine de göz attım, oldukça eğlenceli bir seriye benziyor.
Gölgelerin Efendisi de, ben ilk dört kitabını okudum henüz ama, oldukça güzel bir seri.
Ve Ölüm Kapısı serisiyle gönderimi sonlandırayım, okuduğum ilk epik fantastik seri olmasından ötürü benim için çok kıymetli, ilk kitap biraz sıkıcı olsa da seri genel itibariyle çok başarılı. Ancak baskısı yok, internetten bulabilirsiniz gerçi.

3 Beğeni

Şöyle bir liste yapılmış. Hoş buradaki kitaplardan daha fazlası önerildi burada ama yine de bırakayım dedim.

1 Beğeni

Bu seriyi bilen var mı? Türkçeye Gölgelerin Efendisi serisi diye çevrilmiş, orjinali Ranger’s Apprentice aslında. Acaba daha çok genç yetişkin türüne mi hitap ediyor? Goodreads puanlarına güvenemedim.

1 Beğeni

Biraz genç yetişkin serisi ama okuması keyifli, güzel bir seri. Ben ilk dört kitabını okumuştum sadece ama öneririm, tabii bu tür kitaplardan hoşlanıyorsanız.

1 Beğeni

Gayet güzel bir seridir, tamamını okudum. Çok epik bir beklentiye girerseniz kesinlikle hayalkırıklığına uğrarsınız. Gençlere yönelik, keyifli bir seridir. İlk 2-3 kitabı alıp deneyebilirsiniz, fiyatları uygun zaten.

1 Beğeni

Gölgelerin efendisi serisini önerecektim fakat önerilmiş bile. Serinin uzun olması, karakterler ile bağlanmanızı kolaylaştırıyor. Eğer seri bitiminde meraklı kalırsanız (emin olun kalırsınız) serinin türkçe olarak yayımlanmamış bir kitabı daha mevcut. Sanırsam yazarın yan bir serisi daha vardı.(kardeşlik savaşçıları) Kalemini beğendiyseniz onuda öneririm. Belirtildiği gibi fazla epik bir seri olmamasına rağmen gayet zevkli ve rahat bir okunuşa sahip.

Tavsiye edildi mi görmedim. Wardstone Günlükleri serisini öneririm.

2 Beğeni