Fantastik Kitap Önerileri

Kindle Paperwhite 3 nesil kullanıyorum ben, sesli destek daha eski kindle modellerinde varmış ama galiba artık satılmıyor onlar.

Ben bunu kullanıyorum.

(Muhammed Dogan) #166

Anladım hocam gayet açıklayıcı olmuş yalnız aklıma takılan nokta şu; ben genellikle e kitapları gece okurum gece lambası kullanmadığım ve kitaba göre daha kullanışlı, baskısı olmayan kitaplar e kitap formatında bulunabildiği için, gündüz ise normal baskı kitapları okuyorum ve evet dediğiniz gibi gece telefon biraz göz yoruyor ve dikkat dağıtıyor. E kitap okuyucuların sanırım bazıları gece karanlığında okunmuyor bazılarının da kendi gece aydınlatması modu var. merak ettiğim kendi gece aydınlatma modu olan okuyucular normal telefondaki gibi ışığı arkaplandan verip aynı telefon gibi gözü yoruyor mu? Yoksa kenarlarda harici ışıklar sayesinde sadece ekranı mı aydınlatıyor.?

Kindle aydınlatması gözünüzü telefon ekranı gibi yormuyor. Çok fazla teknik detay bilmiyorum iki ekran arasında.

Kullanım olarak iPad ile uzun süre okuduğumda gözümde batma ve kızarıklık oluyor ama kindle da rahatsız edici bir okuma deneyimim olmadı.

Ben uzun süredir kullanıyorum ama hala basılı kitap varsa önceliğim basılı kitap oluyor. Kindle bana en büyük faydası dışarıda olduğumda ya da evden uzakta olduğumda yanıma Kindle almak yeterli oluyor okumak için.

(Emre Yavuzay) #168

bende telefondan okuyorum kardedim hiç tablet düşünmedim çünkü benim e kitap okumam ekonomik olmanın yaninda sürekli taşımak zorunda olmamam telefon her zaman yanimda sservidte giderken molalarda her boş animda istediğim zaman ulaşması kolay

Hocam çeşitli convert programları yardımıyla PDF i epub a çevirebilirsiniz. Ama Türkçe harflerde sıkıntı yaşanıyor maalesef

Denedim aslında ama pek iyi bir okuma keyfi vermiyor. Tekrar düzenlemek gerekiyor vb. Uğraşmamak için Kindle yerine iPad den okuyorum PDF’olanları.

Gerçi e-kitap benim için ikincil. Baskısı olmayan kitaplar ve uzun yolculuk dışında ekitap okumuyorum, basılı kitap okuyorum.

(Lanfear ) #171

Fablehaven serisini okuyan var mı ?

(Herhangibiri) #172

Evet ben okudum. Sorunuz varsa alabilirim.

(Lanfear ) #173

Okumayı düşünüyorum da beğendiniz mi ? Tavsiye ediyormusunuz ?

(Kuyuya Düşmüş İt ) #174

Ben okudum. Seri bence güzel bir konsepti ele alıyor. Bir takım sihirli yaratıkların içerisinde yaşadığı koruma sahalarından birinde geçiyor çoğu zaman. Ana karakterlerimiz bu koruma sahasının yetkilisi olan teyzem ve amcamın torunları oluyor. Her kitap başka bir macerayı anlatırken bir yandan da başka bir hikayeyi işliyor be hikayeyi son kitapta güzelce noktalıyor.

(Kuyuya Düşmüş İt ) #175

Hocam çok müthiş bir öneri olmayacak daha önce okuduklarına bakarak ama okuyacak fantastik bir şeylere ihtiyacın varsa. ‘‘Maceracılar Aranıyor’’ serisine bir bakabilirsin. Seri ne çok orijinal ne de çok beklenmedik. Dümdüz fantastik kitap ama seni aşağı yukarı iki hafta idare eder.

(Herhangibiri) #176

Tarz olarak middle Age. Genç yetişkin değil. Oldukça eğlenceli. Bana okurken baya keyif vermişti. İlk kitap biraz hafif kalmakla beraber devam kitapları gayet iyi devam ediyor.

(Lanfear ) #177

@Herhangibiri ve @Shine yorumlarınız için teşekkürler.Alıcam bu seriyi.

(Herhangibiri) #178

Fablehaven Serisi Takım Set (5 Kitap) 187,50 TL yerine 93,75 TL
https://urun.n11.com/roman/fablehaven-serisi-takim-set-5-kitap-P237237072

Buradan yarı fiyatına alabilirsiniz

(Lanfear ) #179

Teşekkür ederim ama sanırım bu indirim uzun süreli olmaz.Ben ancak birdahaki aya alabilirim.

(Herhangibiri) #180

Bir iki aydır var. Belki devam edebilir belki. Aklınızda bulunsun yinede :slight_smile:

(Lanfear ) #181

Alacağım zaman kontrol ederim mutlaka.

Şimdiye kadar Yüzüklerin efendisi ve Harry Potter serilerini okudum ve çok beğendim. Buz ve ateşin şarkısını ve Witcherı ise yarım bıraktım. Harry Potter gibi sürükleyici, okurken kendi derdimizi unutturup bizi içine çeken, ayrıca kolay okunan bir seriye başlamak istiyorum ama hangisine başlasam bilemedim.
Diskdünya
Yerdeniz
Percy Jackson
Forumda bu seriler hakkında olumlu yorumlar okumuştum. Siz hangisini önerirsiniz veya başka bir seri de önerir misiniz?

(Gülçin Akın) #183

Diskdünya okuması kolay ve çok keyifli bir seri. Kitap sayısının fazlalığı gözünüzü korkutmuyorsa tavsiye ederim.
Yerdeniz daha ağır, okuması biraz daha zor.
Kralkatili Güncesi ve Sissoylu “okurken kendi derdimizi unutturup bizi içine çeken, ayrıca kolay okunan” tanımına uygun seriler bence. Onlara da bakabilirsiniz.

Sissoylu ve Kralkatili serileri tamamlanmadı bildiğim kadarıyla, o yüzden onlara başlamasam daha iyi olur.
Aslında aklımdaki seri Diskdünya ama çok fazla kitabı var gerçekten. Okuma rehberine göz atmıştım. O rehberdeki, atıyorum, tek bir satırdaki kitapları okursak, hikaye bütünlüğü açısından bir şey kaybeder miyiz? Yani o satırda, bir hikaye başlayıp son buluyor mu? Eğer öyleyse başlamayı düşünürüm ama sıra sıra 40 kitabı okumak gerekecekse hiç almayayım ben :smile: