Fantastik Kitap Önerileri

Tek cildi ikinci el olarak bulabilirsiniz ancak fiyatından emin değilim. Yalnız boyut olatak biraz ebatlı o yüzden yorucu olabiliyor. Örnek olarak Elantris ve sissoylu boyutlarında ve font büyüklüğünde düşünün. O yüzden Alfa baskısını da düşünebilirsiniz. Ayrıca ana üçleme dışında bir de ek olarak yazarın o dünyaya ait hikayelerinin olduğu " Grace Adieu Hanımları ve Diğer Öyküler" kitabı da Alfa’dan çıktı. Bunu da göz önünde bulundurun derim.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Alfa yayınları fiyat olarak da gayet makul. Boyutları çok büyük olunca bide ciltli olunca yorucu oluyor baya, serinin ek kitabını da edineceğim

1 Beğeni

Şimdiden iyi okumalar dilerim :slight_smile:

1 Beğeni

Perg efsaneleri serisini okuyanınız var mı arkadaşlar? Tavsiye eder misiniz? Ve spoiler vermeden konusundan tarzından bahsederseniz çok sevinirim.

Henüz çevrilmemiş serilerden önerebileceğim:

Greatcoats(Low Fantasy, Üç Silahşörler tadında)
Black Company(Grimdark, High Fantasy, 10 kitaplık efsane serilerden)
Manifest Delusions(Grimdark, çok bilinmeyen bir seri ama favorilerimden)
King’s Dark Tidings (Sword & Sorcery, Power Fantasy, aşırı güçlü ana karakter sevenler bakabilir)
Realm of Elderlings(High Fantasy, Zaman Çarkı ve Malazan büyüklüğünde 5 üçlemeden oluşan bir seri)
Hyperion (Science Fantasy, bilim kurgu klasiklerinden)

6 Beğeni

Perg efsaneleri keyifli güzel bir seridir, bence mutlaka okuyun.
Açıkçası seriyi okuyalı dört sene oldu, tam olarak nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Temel olarak dört arkadaşın Perg diyarı üzerindeki kötülüklerle mücadelesi diyebilirim ama bu oldukça yetersiz bir tanım olur seri için. Daha fazla yardımcı olamadığım için kusura bakmayın lütfen.

3 Beğeni

Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Merhabalar.

Kendimi, dünyasında kaybedebileceğim fantastik kitaplar arıyorum. High fantasy deniyor galiba, o türden olabilir. Fantastikliğin sınırlarına dayanmış olsun, benim için yeterlidir.

Her türlü öneriye açığım. Teşekkür ederim.

Ek: Serilerin tamamlanmış olması daha iyi olur.

Zaman Çarkı, Sissoylu, Belgariad, Malloryon.
DiskDünya’da güzel ama mizah yönü ağır basan bir seri.

Devam eden çok seri biliyorum ama tamamlanan seriler içerisinden önerebileceğim bunlar var. Ejderha Mızrağı Destanı ve Unutulmuş Diyarlar’a göz atabilirsiniz benim o seriler hakkında pek bilgim yok.

İblis Döngüsü serisini tavsiye edebilirim. Seri toplam 5 kitap, 4 kitap çıkmış durumda ve son kitap yakın zamanda çıkacak.

Ek olarak önerebileceğim seriler;

Centilmen Piç Serisi
Kadim Kanunlar Serisi ( Seri bu sene tamamlanacakmış)

4 Beğeni

Brandon Sanderson diyeceğim diyemiyorum :smiley:

3 Beğeni

Belgariad ve devamı olan Malloryon dizileri ile okumaya yeni başladığım Kralkatili Güncesi dizisini öneririm.

1 Beğeni

@GkiraraJ @Wind @Faust

Değerli önerileriniz için teşekkür ederim.

Aslında böyle isyanlı, taht kavgalı, bol komplolu bir seri arıyordum. Dikenlikler Prensi bu konuda nasıldır? GoT okumadım ama o işin daha çok low fantasy kısmında, aradığımın tam tersi.

Yine de her türlü öneriye açığım.

Okumadım ama "Buz ve Ateşin Şarkısı"nın taht kavgalı, komplolu olduğu söyleniyor…

1 Beğeni

Aslında Buz ve Ateşin Şarkısı, tarifini yaptığınız tanıma tam uyan bir seridir, ama siz aradığımın tam tersi deyince, önermedim.

1 Beğeni

Dikenlikler Prensi low fantasy türüne giriyor bence de. Ama Buz ve Ateşin Dünyası için aynı şeyi düşünmüyorum. Onu ikisinden birine sokamadım diyebilirim. Çünkü bu durum kitaplara göre değişiyor gibi. İlk kitaplarda famtastik ögeler gerideyken politika, siyaset, çatısmalar vs. ön planda. Ama Ejderhaların Dansı ve gelecek olan Kış Rüzgarları bize serideki fantazi ortamını daha iyi gösteriyor/gösterecek. Aslında gerçekten de tam olarak aradığınız gibir bir seri olduğunu düşünüyorum. Bence bir şans verin.

2 Beğeni

Amber yıllıkları ilk 5 kitabı tam olarak bunları barındırıyor. Ama high fantasy değil, yine de kesinlikle öneririm.

2 Beğeni

Dikenlikler prensinde fantastik öge seviyesi GOT’un birazcık üzerinde ve asıl türünü buraya yazmak biraz spoiler olur, nükleer savaş sonrası geçmişini unutup orta çağ seviyesine dönmüş bir dünyada geçiyor. Seride hep ana karakteri takip ediyoruz ve yükselmek için devamlı planlar yapan biri, zeki karakterler seviyorsan okumalısın.

1 Beğeni

Sanırım bu türe postapokaliptik deniliyor. Ben de neye ne denir tam olarak bir türlü emin olamıyorum. Kitapları ya da diğer şeyleri böyle sınıflandırıp aklımda tutamıyorum. :smiley:

2 Beğeni

postapokaliptik doğru tanım

1 Beğeni

Işıkyaratan serisi. Şuan ilk kitabını okuyorum. İsyan var bir taht kavgası olmuş ve bitmiş, komplo ve entrika potansiyeli var gibi fakat üslup konusunda sıkıntılar var. Fantezi unsurları ise ilginç bir büyü sistemi üzerine kurulu ve kullanımı da oldukça yoğun ayrıca bu büyü sistemiyle ilgili gizemlerde var gibi ama fantastik yaratıklar falan yok sadece dünyamızdaki hayvanlardan biraz değişik hayvanlar var ve hikayeye bir etkileri yok.

1 Beğeni