Fantastik Kitap Önerileri

The City of Brass okuyaniniz var mi? Goodreads de iyi bir puan almış yorumlar da genel olarak olumlu. Merak ettim kitabi

2 Beğeni

Kitap türkçeye çevrilmiş mi, ismi tanıdık gelmedi de.
Bu arada Wardstone okuyacaklar arasına beni de yazarsanız mutlu olurum ancak set halinde satınalabileceğim bir yer bilen var mıdır acaba? Kitaplar üçer beşer almak için bile fazla ince sanki.

2 Beğeni

Türkçeye çevrilmemiş ama çat pat ingilizcemle anladığım kadarıyla güzel bir üçlemeye benziyor. Keşke çevrilse. Tarihi fantastikmiş ve Mısırda geçiyor :kalp:

3 Beğeni

Ooo, bak sen böyle deyince epey güzel geldi. Yarın bir bakayım.

Maalesef set halinde satıldığını görmedim Wardstone’un

Ben yazarı epeydir takip ediyorum. Müslüman ve Abbasi siyasetiyle ilgili çalışmalar yapıyormuş. Kitap Osmanlı zamanında geçiyor hatta ve çok merak ediyorum. Keşke pegasus hakları alsa da okusak. Ciltli falan basarsa çok iyi olur.

3 Beğeni

Set halinde yok ama en çok indirim Pandora’nın sitesinde var. Toplam 227 filan tutuyor. Ben de gözlemliyorum. Yüzde 40 filan olsa keşke. Hiç Tudem yüzde 40 gören var mı?

Ekleme: Kitapkolik var yüzde 30 + 50 tl üstüne yüzde 10 ama siteyi hiç kullanmadım. Burası da 222 tutuyor. :joy: Gerçekten büyük kâr. :sweat_smile:

3 Beğeni

Bir Diskdünya’nın kalan kitapları bir de bu seri. İkisini de toparlayınca çok rahatlayacağım vallaha.

2 Beğeni

Fableheaven ile ötedünya mı yoksa ithaki yüzde 50 Zaman çarkı 7, 8, 9 mu ??? :thinking::thinking::thinking:

1 Beğeni

Fablehaven ve Zaman Çarkı ya da hepsi. :sweat_smile:

4 Beğeni

Goodreads oylamalarına göre bu yılın en popüler 10 bilim kurgu ve fantastik kitabı.

14 Beğeni

Wardstone okuyacaklara ufak bir tavsiye: seriyi bitirdikten sonra daha fazla Wardstone’ye maruz kalmak istiyorsanız sakın filmini izlemeyin,tüm seriden soğursunuz.

6 Beğeni

Ayyy neydi o öyle ya :poop:

2 Beğeni

Başlamadan izleyeyim o zaman. Böylece serinin kıymetini daha iyi anlarım. :sweat_smile:

3 Beğeni

Parçalanmış İmparatorluklar Serisi hakkında düşünceleriniz nelerdir? Okuyanlar yorumlayabilir mi ve diğer fantastik eserlerle karşılaştırınca ne düşünüyorsunuz?

Bu seriyi merak ediyorum ama çok kararsızım. “Edebi bir derinliği yok, alt metin yok aksiyon filmi izler gibi okunacak bir kitap” şeklinde yorumlar okudum. Eğer bu şekildeyse, hızlı tüketim ürünü bir kitapsa bu seriyi alıp hiç zaman kaybetmeyim ve listemden çıkarayım diyorum.

444533827_tn50_0

2 Beğeni

Bende bu seriye karşı aşırı kararsızım.

1 Beğeni

Amerika’da Top10 fantastik seriler içerisinde mevcut. Okumadım ama okumayı düşünüyorum bende.

Anti-hero diyemeyeceğimiz kadar kötü bir karakterin intikam hikayesi. İlginç dünyası ve ana karakterin kişiliği öne çıkıyor. Serinin dili güzel, özdeyiş diye çerçeveletebileceğim birçok sözü var. İlk kitabı birazcık zayıf sadece.

4 Beğeni

Bu arada kitap dr’de tükenmiş gözüküyor. Diğer siteler de tükenmeden alın.

Kitabın kahramanı asıp kesiyor, insanlara tecavüz ediyormuş. Bu doğru mu?