Fantastik Kitap Önerileri

Aynı soruyu aylar önce ben sormuştum, bana Çolak Kralı önermişlerdi.

1 Beğeni

Locke Lamora’nın 2. kitabı böyle bir macera.
One Piece mangasına da bakabilirsin istersen, forumda konusu var.
İlla fantastik olmasın dersen Vinland Saga bakılabilir, animesi de çıktı yeni. Çok alternatif yok maalesef.

2 Beğeni

Kısa ve karanlık bir öykü için Nantucketlı Arthur Gordon Pym’in Öyküsü’nü öneririm.

2 Beğeni

Geçenlerde temin etmiştim okuyacağım teşekkürler.

2 Beğeni

Centilmen Piç Serisine başlamayı düşünüyordum biraz erkene alayım o halde.
Vinland Saga’ya da bakacağım teşekkürler.

2 Beğeni

İhsan Oktay Anar’ın, Amat’ı var. Yerli deniz macerası.

6 Beğeni

2 ve 3. kitapları okumaya sıra gelmedi, daha doğrusu unutmuştum :slight_smile: mesajınız iyi oldu, hatırlattınız.

1 . kitap için yorumum

@AugusteDupin arkadaşın yorumu

2 Beğeni

Ben seriyi bitirdim. Kendine ozgu saglam bir dunyasi var. Ilk kitaplar hikaye bitmiyor tabiki. Cok ilginc yerlere gidiyor sonrasinda. Ama Brent Weeks merak edenlere Black prism onerilir.

3 Beğeni

@Kj0ric “Robinson Cruose” ve ya “Define adası” ,“Kaptan Grantenin çocukları”, " 15 yaşlı kaptan"

4 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

3 Beğeni

Witcher ve asimov kitaplarını okuyup tavsiye edebilecek kimse var mı acaba? Tavsiye almadan başlamak istemiyorum.

3 Beğeni

Vakıfları ve Ben Robot’u okudum hocam. Bence hiç fena kitaplar değiller, Ben Robot zaten tam manasıyla kafa açıcı bir kitap. Konusu olsun, hikayelerini anlatışı olsun çok keyifli bir kitap. Vakıf üçlüsü için de benzer şeyleri söyleyebilirim sadece Ben Robot’taki kadar zevk alamadım ben bu kitaplardan çünkü hikayesi Ben Robot kadar ilgimi çekmedi. Ayrıca İmparatorluk serisinin de ilk kitabını okudum, bana fazla klişe geldi kitaptaki olaylar ve biraz da boş gibiydi hikayenin altı. Sanki bir mesajı bir hedefi yok gibiydi hikayenin, bir edebi kaygısı yoktu da denebilir sanırım.

2 Beğeni

Witcher’ı okumadım daha doğrusu yarım bıraktım o yüzden bir şey diyemem. İthaki’nin yeniden yayımladığı Asimov’ları okudum. Vakıf serisi mükemmel idi fakat seri tamamlanmadı, eski basımları bulabilecekseniz ona başlayabilirsiniz. Galaktik İmparatorluk serisi de Vakıftan önce okuması gereken bir seri ve yine İthaki’den çıktı @mit çevirisi ile. 3 kitaptan oluşuyor gönül rahatlığıyla önerebilirim, Ben Robot’u da okudum Bk serisine dahil edilmiş (keşke ayrı tutulsaydı) Ben okurken diğer kitaplara daldığım kadar bu kitaba kendimi veremedim ama tekrar okumayı planlıyorum. Yanisi Asimov Abi! diyorum. Okunmaz mı?

3 Beğeni

Ikisi de kendi türünde mukemmel serilerdir, gözünüz kapalı başlayabilirsiniz.

3 Beğeni

Ben robota bi göz atayım ilgimi çeker mi bilmiyorum ama denemeye değer gibi yazdıklarınız neticesinde @Waxillium da tam tersini söylemiş, herhalde birazda kişinin zevkine bağlı. Bende illa şu olsun veya bu olsun diye takıntım yok beni içine çekmesi ve konun çok ağır işlenmemesi benim için yeterli kriterler. Bunlar dışında şiddetle tavsiye edebileceğiniz bir seri var mı acaba?

1 Beğeni

Witcher kesinlikle önerebileceğim bir seri. Ama pek çok arkadaşım ilk 2 hikaye kitabından olumsuz etkilenip asıl seriye başlayamadan soğudular. Siz buna aldanmayın.

1 Beğeni

Sonradan açılan serilerden biri öyle mi?

O zaman Diskdünya deyip zehirli oku atayım :sweat_smile::sweat_smile:

2 Beğeni

İkisi de güzel seri. Vakıf serisinden önce “Sonsuzluğun sonu” kitabını okumuşdum,sevmiştim. Sonra Vakıf’ı Robot serisiyle birlikte okudum. Galiba sıralama Kayıprıhtım sitesinde de vardı. Birlikte sırasıyla okuyunca daha çok konuya hakim ola bilirsiniz bence. İmparatorluk serisini bu ay okudum ama sevdim diyemem,okumasam da olurmuş. Witcher daha 4 kitabını okudum, onu da öneririm

2 Beğeni

Zehirliyse okurum elbet😀 @Laneila onuda listeme aldım birinden başlarım artık

1 Beğeni