Fantastik Kitap Önerileri

Listeye eklemiştim merak ettiğim bir seri, elimdekiler bitince alabilirim sağ olun.

1 Beğeni

Barut büyücüsünü sevmeyenlere rastladım biraz korkuyorum ama nedense beklentim çok yüksek o seriye karşı :grinning: . Kuzgunun gölgesi serisininde ilk kitabının baskısı yok yazın gelmesi bekleniyormuş ithakiye sordum gelmezse de pdften okurum artık.Witcher serisi de aklımda.

2 Beğeni

Barut Büyücüsü harika bir seri olmasa da ben de çok sevmiştim. Yazarın dilini, serinin aksiyonu, evreni ve kurgusunu çok beğenmiştim. Rahat okunan, akıcı bir seri.

5 Beğeni

Tamam o zaman teşekkürler kafamdaki kuşkular azaldı baya. :slightly_smiling_face:

Barut büyücüsü genel olarak çok doğru dozda kullanmış bütün duyguları. Ben sonunu çok beğenmiştim ki efsanevi bir son beklemeyin, çok realist bir bakış açısıyla yaklaşmış sona yazar bence.

Arkadaşlar merhaba . Adini hatirlayamadigim bir kitap var da , hatirladigim kadariyla konusunu anlatacagim . Kitabi okuyan,duyan,bilen varsa ismini yazarsa muhtesem olur.
Kitabin gectigi evrende 3 tane irk vardi galiba. Bu uc irktan en zayifi olan biz insanlar bizden daha ustun olan asil irki olumsuz tanrilar saniyor ve onlara tapiyorduk . Bir gun insan olan baba ogul yanlislikla bu irktan birini olduruyor ve yasadiklari yerden kacmak zorunda kaliyordu.
İsmi … cagi gibi bir seydi

Merhaba,
İlk imparatorluğun efsaneleri serisinden Destanlar Çağı isimli kitaptan bahsediyorsunuz.

Çok çok tesekkur ederim. Okudunuz mu ? Okuduysaniz nasildi?

1 Beğeni

Rica ederim.
Okudum ve benim en sevdiğim serilerden biridir, Kılıçlar çağı isimli ikinci kitabı da mevcut.
Fantastiğe başlamak için güzel bir seri fazla kafa yormayan içinde öyle çok çok fazla karakter barındırmayan olay akışı bana kalırsa güzel bir seri.
Forum içinde başlığı da mevcut oradan da bakabilirisiniz isterseniz.

1 Beğeni
  1. Kitabın yarısında bıraktım. 2. kitap özelinde hikaye anlatımı çok amatör olduğu ve ilk kitabın özgün ilgi çekici yanını sürdüremediği için seriye devam etmeyi düşünmüyorum.
1 Beğeni

Unutulmuş Diyarlar, Ejderha Mızrağı, Elric Destanı (belki Gediksavaşları) gibi kitabın sayfasını açınca büyünün ve kanın kokusunu alacağım fantastik kitap arıyorum.

5 Beğeni

Kadim Kanunlar Üçlemesi diyerek etkileşimi başlatıyorum.

4 Beğeni

Fred Saberhagen - Kılıçlar Serisi.

1 Beğeni

High fantasy şart değilse Barut Büyücüsü serisini öneririm. Aksiyonu yüksek, anlatım ve ilaylar hızlı ve kanlı canlı bir seridir. İlahi Kentler üçlemesini de deneyebilirsiniz.

3 Beğeni

İblis döngüsü ya da malazan :slight_smile:

2 Beğeni

İngilizce olursa:

1. Cradle
  2. Paternus
  3. Kings of the Wyld

Olmazsa:

1. Kadim Kanunlar
  2. İblis Döngüsü
  3. İlahi Kentler (çok güzel seri ama tarz olarak uyuşmuyor pek)
4 Beğeni

@Waxillium @Re_lar_Kvothe @Pyrewrath @Haplo @isos81 Hepinize teşekkür ederim, önerilen tüm serileri okudum. Fakat aradığım şey tam olarak 80’ler fantastiği gibi Dungeons&Dragons oyunu gibi bir şeydi.

Hocam “Hangi kitabı okuyorsunuz” başlığında yazdığınız bazı değerlendirmeler sonucunda bunları zaten okuma listeme eklemiştim, İngilizce seviyemi kitap okuyabilecek seviyeye çıkardığım zaman başlayacağım.

@Haplo İblis Döngüsü hakkında ufak bir spoiler isteyeceğim. İblis Döngüsü’nün ilk kitabını büyük beğeniyle okumuştum, ikinci kitaba da büyük bir intikam beklentisiyle başlamıştım ancak Jardir’e olan nefretim bir süre sonra Jardir ile ilgili bölümlerden de nefret etmeme sebep oldu. Ekşi Sözlük’te okuduğum bazı imalı spoilerden de Jardir İle Arlen’in barıştığını okudum. Bu bilginin doğru olma ihtimali bile tüm seriden bir anda soğumama sebep oldu. Sorum şu: Gerçekten Jardir ile Arlen barışıyorlar mı?

1 Beğeni

Kılıçlar Serisi okuyan birisi mi? Vay, çok kişi bilmez. :slight_smile:
Listeme şöyle bir bakayım ne önerebilirim başka buram buram fantastik olacak.

Evet, hatta birazcık daha spoileri arttırayım, beraber çalışıp deus ex machine çözüm yapıyorlar. İblis Döngüsü ilk kitabı fena değildir ama diğer kitaplar ortalama altında, vakit kaybı sayılır mı bilmem ben boşlukta okumuştum.

1 Beğeni

Eğer Unutulmuş Diyarlar’da okuduklarınız sadece Drizzt serisi ise Örümcek Kraliçe’nin Savaşı, Yıldızışığı ve Gölgeler ve -okumamış olsam da çok çok methini duyduğum- Danışmanlar ve Krallar serileri beklentilerinizi en iyi karşılayacak serilerden aslında.
David Eddings’ten Elenium ve Tamuli üçlemeleri 80’ler fantastiği sayılır. :slight_smile: Ama hack’n’slash beklemeyin.
Ayrıca @isos81’un belirttiği Cradle ve Kings of the Wyld’ı ben de öneririm. Paternus’u da öneririm güzeldir ama istediğiniz kriterlere yakın değil.
İblis Döngüsü için ise; son kitapta evet barışıyorlar fakat kolayca değil ve barışmaları da birbirlerini anlamaya başlamaları sebebi ile oluyor. İki karakterin de dünya ve dini görüşleri yaşadıkları yüzünden değişiyor bir miktar. İblis Döngüsü serisi de güzeldir bence.

4 Beğeni

Barut Büyücüsü Serisi gibi fantastik evrenlerde teknolojinin gelişimini ve yeniliklerin getirdiği statüko değişimini işleyen seriler önerebilir misiniz? Türkçe İngilizce fark etmez. Sissoylu ikinci üçleme gibi zaten gelişmiş bir dünyada yer alan bir seri değil o gelişme sürecini konu alan bir seri arıyorum.

1 Beğeni