Fantastik Kitap Önerileri

2 Beğeni

Teşekkür ederim… :blush::blush:2020

1 Beğeni

Dokuzuncu Gideon’ı okuyan var mı? Yazarın dili biraz farklı. Çok rahat okunabilen bir kitap değil. O yüzden çevirinin iyi ya da kötü olduğunu algılayamıyorum :slight_smile:

1 Beğeni

İngilizcesi de öyleydi hocam.

Bu arada kitap ikinci yarıdan sonra biraz daha toparlıyormuş. Ben yarıda filan bırakmıştım okumayı. Türkçesine bir şans daha vereceğim ama benim sevdiğim şeylere hitap ediyor gibi de görünmüyor kitap.

3 Beğeni

Bugün kendime bir güzellik yapıp kitap satın almak istiyorum ancak nasıl bir şey alacağıma karar veremedim. Popüler bilinen fantastik kitapları ya okumuş ya da almışım sanıyorum. Daha az bilinen epik fantastik ya da grimdark fantastik arayışındayım bana tavsiyeleriniz olur mu? Okumayı çok sevdiğim yazarlar Joe Abercrombie Robin Hobb ve Brandon Sanderson. Özellikle Abercrombie tarzı bir şey bulabilirsem çok mutlu olurum. (Arada kafa dağıtmak için kaliteliyse sürükleyici genç yetişkin de okuyorum ama daha çok yetişkin fantastik tercih ediyorum)

1 Beğeni

Madem Abercrombie’yi çok sevdiniz, Abercombie ile devam edin. Ben de en yakın zamanda tekrar döneceğim Kadim Kanunlar serisine.

Susanna Clarke öneririm.

1 Beğeni

Mark Lawrence kesinlikle. Parçalanmış Imparatorluk serisi. Serinin ana karakteri Jorg hiç affı olmayan bir karakter bence Abercrombie tadını bu seri ile alırsınız.

1 Beğeni

Türkçeye çevrilmiş olan Abercrombie’lerin hepsini okudum İngilizce olarak anlayıp aynı tadı alabilir miyim emin değilim. Nasıl sizce İngilizcesi?

Kadim Kanunlar’ı rahat okumuştum. Zorlamıyor Abercrombie. @M3rett0 okudu aslında diğer kitapları, İngilizce için daha net yanıt verecektir.

1 Beğeni

Bende var Mark Lawrence ama Jorg biraz fazla anti karakter diye çekiniyorum okumak istediklerimden teşekkür ederim tavsiye için.

Lawrence da çok iyi bence ama Abercrombie pis döver Lawrence’ı. :slight_smile:

1 Beğeni

Bence hiç çekinmeyin. Hatta Abercrombie İngilizce okumaya niyetiniz varsa sonrasında Lawrence’ın Book of the Ancestor 3lemesini çok övüyorlar. Ben henüz okumadım ama Abercrombie tüm kitapları bittikten sonra mutlaka okumayı düşünüyorum. Ek olarak John Gwynne 'in yazmış olduğu The Faithful and the Fallen serisininde çok beğenildiğini görmüştüm

1 Beğeni

Şöyle bir örnek bırakayım, kendiniz karar verin.

Best Served Cold ilk sayfası.

2 Beğeni

@M3rett0 Rahat okunuyor gibi devam kitaplarını da alacağım uygun fiyata bulabilirsem. Çok teşekkürler süper oldu bu :smiling_face:

@Huseyin_Oz Piranesi’yi aldım ancak henüz Jonathan Strange ve Bay Norrell’i almadım Piranesi’den sonra onu da deneyeyim. Tavsiye için teşekkürler :smiling_face:

@Urahara Ben Book of the Ancestor serisini inanılmaz merak ediyorum basarlar diye heyecanla bekliyorum konusu filan da çok ilgi çekici bence. John Gwynne’in The Faithful and the Fallen serisi de zevkini aşırı beğendiğim bazı yorumcuların en beğendiği seriler arası girdi ama ülkemizde basarlar mı bilemiyorum kitaplar çok kalın o yüzden Türkçe basılmadan da okunmaz gibi…

2 Beğeni

Lord darcy serisi hakkında bilgisi olan var mı? Tavsiye eder misiniz?

Haşhaş Savaşı benzeri dilimize çevrilmiş kitap önerisi alabilir miyim?

Narnia iyi, hoş, güzelde sarmadı ya. İçimde bi’ boşluk oluştu. Düşündüm ve bu boşluğu Haşhaş Savaşı benzeri bi’ kitabın/serinin doldurucağını düşündüm.

Kralkatili güncesi, kadim kanunlar benzeri seriler önerebilir misiniz ne kadar akıcı olursa o kadar iyi olur zaman çarkı kadar uzun olmasın teşekkürler şimdiden öneri yapan herkese.

Fantastik alandaki favorilerimin başlarında gelen Farseer serisini önerebilirim. Üslup çok iyi, çok akıcı, hikayesi ise fevkalade.

1 Beğeni

İlk aklıma gelenler,

• Kadim Kanunlar sevdiyseniz muhtemelen Barut Büyücüsü seversiniz.
  • Beğenmeyenler var ama bence kötü değildi Kuzgunun Gölgesi serisi.
  • Ve elbette Witcher serisi. :slight_smile:
5 Beğeni