Fantastik Kitap Önerileri

başın neresi olduğuna bağlı senin için benim için başından başlıyor

merabalar bende
sissoylu
yüzüklerin efendisi
kral katıl güncesi
eregon
zaman çarkı
iblis döngüsü
kuzgunun gölgesi
yerdeniz
ateş ve buzun şarkısı
assassin’s creed
dogruluk kılıcı
hary potter
vâkıf serisi
dune serisi
locke lomore nın yalanları
barut büyücüsü
goblin kral
firtinaisigi serisi
gedik savaşları efsanesi
dikenlikler prensi
kitaplarını okudum
ve gerçekten benim için her biri ayrı ayrı mükemmeller
bunun gibi romanlar varsa onerebiliceginiz çok memnun olurum ayrıca bunları okumadıysanız en kısa sürede okumanızı öneririm okumayan çok şey kaybeder yeni okuduğum felsefe yüzüğü serisi 17 kitaptan oluşuyor kitap bulamayanlar için tavsiye ederim mükemmel değil ama kötü hiç değil güzel diyelim
banada yukarıda yazdığım haricinde kitap önerebilecek arkadaşlar varsa sevinirim seri veya tek kitap olarak farketmez

Okumadıysanız Elantris’i önerebilirim. Henüz bitirmedim ama gayet iyi gidiyor.

1 Beğeni

Favoride Otostopçu
Plasede Belgariad

2 Beğeni

Drizzt serisini kesinlikle öneririm gayet sürükleyici bir seri

Elric,disdünya gibi serilere bakabilirsiniz

Belgariad da benden gelsin.

3 Beğeni

Herkesin okuması gereken kitap farklıdır aslında, beni en çok etkileyen kitaptan değil de fantastikten biraz olsun uzaklaştığım bugünlerde geriye bakınca “İşte bu!” dedirten kitabı önereyim: Kralların Yolu.

Bir serinin ilk kitabı olabilir evet ama serinin değil de kitabın adını yazmamın nedeni ikinci kitap nihayetinde bir devam niteliği taşırken Kralların Yolu’nda hiçbir yerde görmediğim bir evreni, hem de uydurmalarla değil bir temele inşa edilmiş bir evreni, bana yaşatmasıdır. Evreni keşfetmeye çalışırken kurguyu anlamaya çalışacak, başta bocalayacak ancak son 200 sayfada ne kadar ağır kitap okursanız okuyun başından kalkamayacaksınız. Ben çok yavaş kitap okuyan bir insanımdır, Kralların Yolu ise gerek boyutu gerek sayfa sayısıyla bir canavar gibi hâlen kütüphanemden bana göz kırpıyor ancak kurgu içinde “bir şeyler olduğu” vakit elimden bırakamayıp odada kapalı hâlde nasıl 200 sayfayı okuduğumu iyi hatırlıyorum.

Öneririm.

4 Beğeni

Bu kadar kitabı okumak büyük başarı. Helal olsun :smile: Bende Kara elf üçlemesini öneriyorum. Witcher serisini de öneririm. Oyunları da çok iyidir. Bir göz atabilirsiniz.

Bende korsan ve deniz teması üzerine bir seri önermenizi istiyorum.

1 Beğeni

Ben de istiyorum tamamen böyle olan ama bildiğim Harap Deniz üçlemesi var sadece ilk kitabı çıktı şimdilik onun da bir kısmı denizde geçiyor lakin güzel bir grimdark serisi. İlk kitap Çolak Kral her yerden edinebilirsiniz.

1 Beğeni

3 5 liraya cep boyunu alıp aman bir ara okurum diyip yıllar sonra okuduğum bir kitap. Okunuşu kolay aksiyonu bol bir kitaptı diye hatırlıyorum. Okuduğumu bile unutmuştum.

Benim çok hoşuma gitmişti elantris

Tam olmasa da Centilmen Piç Serisi

Seri olmasa da tavsiye ederim: Tim Powers - Gizemli Denizlerde

1 Beğeni

En güncel Silmarillion kitabı bu mu? Piyasada bulamadım… Bilgi verebilecek biri var mı acaba? N11’de 120 tl’ye satıyorlar :slight_smile:

okudum tesekkuler iyi kitap

onlarida okudum teşekkürler yinede

onuda okudum malesef hep bilindik kitaplar

Fantastik bir seri değil ama Vakıf okuduğunuz için öneriyorum

• Enginlik serisi
  • Yaşlı Adamın Savaşı serisi
  • Takeshi Kovacs serisi ( Değiştirilmiş Karbon / Düşmüş Melekler / Dirilen Öfke )

Sevmeyeni olduğu kadar benim gibi seveni çok olan

• Kara Kule Serisi

Farklı bir Polisiye ;

• S.King - Bill Hodges Üçlemesi

Polisiye /Gerilim

• Millennium Serisi
1 Beğeni