Fırtınaışığı Arşivi

Ben Sanderson kitaplarını yan yana dizince görüntülerinden hoşlanıyorum. Sert kapakta da çıkıntı girinti olur şimdi hiç maceraya gerek yok böyle güzel ya :slight_smile:

2 Beğeni

Karton kapak o kadar sayfayı taşıyamaz, oldukça kalın bir kitaptan bahsediyoruz. Bu durumda en iyisinin sert kapak olduğu görüşündeyim.

1 Beğeni

2 cilt çıksın istemiyordum ancak 100 tl görünce…-yani 2 cilt daha iyi zaten öğrencimiz şurada.

1 Beğeni

2 cilt olursa toplamda daha ucuz olmayacak ki… Daha pahalı bile olacak belki. Birini alıp birini almamazlık da edemeyeceğimize göre :slight_smile: bütçe olarak bir faydası olmaz.

2 Beğeni

İki cilt çıkarsa bütçe olarak daha çok zarara uğrayacaksınız. Diyelim ki kırkar liradan satışa çıkacaklar. İki cilde seksen lira vermek yerine koca bir canavara yüz lira vermeyi tercih ederim şahsen.

1 Beğeni

Keşke kapak fotoğrafı falan paylaşsaydılar en azından gazımızı almış olurlardı.

1 Beğeni

Ön okuma falan paylaşsalar aslında.

1 Beğeni

Brandon sanderson’nun kitaplarına biraz yabancıyım. Kaç sayfa kitaptan bahsediyorsunuz?

Son kitap 1300 sayfaya yakın olacak galiba

4 Beğeni

1300 çok fazla ya, elde dağılacak kitap :man_facepalming:

2 Beğeni

Fırtına ışığı arşivini arıyorum satmak isteyen olursa alabilirim

1 Beğeni

Kitabı bi’ defa okuyup kaldırdım, zaten uzanarak, yayılarak okunacak kitaplar değiller. Şahsen bu seriyi matbaada ciltletmeyi düşünüyorum. Yoksa dediğiniz gibi dağılacaktır.

Zaten 100 tl’nin üstünde olması çok normal. Neden diyeceksiniz. Geçen yıl basılan kitabın fiyatı indirimli olarak bile 55-60 tl civarındaydı. Her zaman piyasanın üzerinde olmuştu fiyatı. Bastıkları kağıt kalitesi başka çünkü. Bunu kitabın ağırlığından bile anlayabilirsiniz. Zaman Çarkı’nın en ağır kitabını elinize alın ve sayfalarına bakın bir de Brandon Sanderson kitaplarını alıp değerlendirin. Geçen yıl en baba kitaplar 30 tl civarında seyrederken zaten BS 55 tl idi. Tüm bunları düşününce miktar bana göre fazla gelmiyor. BS dünyaca ünlü bir yazar ve telif hakkı muhtemelen yüksektir. Dolar ne kadar düşerse düşsün geçen sene başındaki miktara henüz gerilemedi. Bu da dolar üzerinden yapılan işlerde zorluk yaratıyor.

İkiye bölünme olayına gelince. Kesinlikle karşıyım. Neden diyeceksiniz. Daha tamamının çevirisi, baskısı için 1.5 seneye yakın bekledik. İkiye bölerlerse ikinci kitap kim ne zaman çıkar. Alıp hevesle okuyacaksınız ortasında damdazlak bitecek. BS kitabını parçalara bölüp yazıyor zaten. Tek koldan ilerlemiyor hikaye. Bunun bölünmesi kadar saçma bir şey olamaz.

2 Beğeni

Fiyatlar gerekirse 100 tl üzerinde olsun ama lütfen kalitesiz malzeme kullanmasınlar. Bir kere okuyup kutuya koyup kaldırırım gerekirse zamanla kitaplıkta dağılmasın diye ama kaliteden ödün vermesinler lütfen.

1 Beğeni

Çıksın taşa yazılı çıksın ona bile razıyım

1 Beğeni

100₺ vereceksek de haketsin bari basım bu parayı. Akılçelen’in yazım hatalarından gına geldi çünkü. En basitinden Kralların Yolu’nda her seferinde yalnız yerine yanlız yazılmış ve bu hata ikinci basımda hala devam etmiş. Çağların Kahramanı’ndaki hatalardan bahsetmiyorum bile. Brandon Sanderson hatrına bu parayı da bir şekilde veririz ama karşılığını alabilelim en azından.

2 Beğeni

@Eren_Diakotra ben sana 100 Tl olur dememismiydim.

Okumayı çok istediğim, aylardır türkçesini beklediğim bir kitap ama 100TL çok fazla. İmkanım var, alabilirim bunu söylenen bu fiyata, ama yanlış, bir kitap bu kadar pahalı olmamalı. Kitaplar mümkün olduğunca çok insana ulaşmalı Sonra Türkiye’de okuma oranının ne kadar düşük olduğu ile ilgili, kitap satışlarının az olması ile ilgili sitem ediliyor. Kitapların fiyatı ne kadar az olursa, ulaşacağı insan sayısı o kadar çok olur. Yazarlar, firmalar yine kazanır.

1 Beğeni

Akılçelen olur da batarsa serinin akıbeti ne olur? Düşündünüz mü? O boyutlarda bir kitap için 100 tl kabul edilebilir günümüz şartlarında. Maalesef.

5 Beğeni

Haruki murakami :1q84 örneği var fiyatı 60-70 lira.oda 1280 sayfa