Fırtınaışığı Arşivi

Yok canım, yazarları kıyaslamak gibi bir düşüncem yoktu. Hele biri sürekli yazan, diğeri inatla yazmayan iki yazarı :no_mouth:

1 Beğeni

Buralar ölmüş.

1 Beğeni
1 Beğeni

Dikkat, Oathbringer’dan spoiler içerir, okumayanlar bakmasın

Özet

Kitabın en iradesiz karakteri bence. Moash için her şey başkalarının suçu, başkalarının günahı; kendisi masum ve kurban. Yani en azından kendini bu yola bu şekilde soktu. Sonuçta diğer tarafa katılmış oldu.

1 Beğeni

Kesinlikle dogru.

Özet

Moash son kitapta nefret edilesi bir karakter oluyor bence.

2 Beğeni

Kapali gorunse de asiri buyuk spoiler var icerde cankut.

Ağır tahrik butonu koymuşsunuz. :thinking::sob: Neyse senin spoilerı açtım. Çok bişi yok o durum zaten parlayan sözlerde kendini belli etti. Beklediğim bir vaziyet, diğer tahrik butonları için kendimi zor tutuyorum.:grin:

2 Beğeni

Resmen zehirli ok atmışsınız açıp okuyacağım şimdi bak :smile:

1 Beğeni

Aman diyim, ben ettim sen etme. Kitaptan aldığın bütün zevki baltalarsın.

Abi silin silin o iletiyi. Biz sabırsız bir milletiz. Sevenleri üzmeyin. :frowning: :grin:

kralların yolu’nu okumaya başladığımda kafayı yemek üzereydim yıllardır okuduğum en iyi kitaptı fakat kitabın ortalarına geldiğimde bir yavanlık oluştu sonlarda ise bazı karakter bölümleri sıkmaya başladı. sonra bu işin sebebini araştırdım ve yazarın her yıl 1-2 kitap yazdığını öğrendim bu da her şeyi anlamlı kıldı. fantastik evren ögelerini mükemmel bir şekilde karşılasa da derinlik ve arkaplan bakımından çok eksik geldi. belki ileriki kitaplar bu yazdığımı bana yutturacak niteliktedir fakat ilkini okuduktan sonra sonraki kitapları okuma gereği bile duymadım. belki bir gün. kesinlikle okunması gereken bir seri fakat benim beklentimi karşılamadı

Bence yutarsın… :slight_smile: Mükemmele yakın bir seri.

1 Beğeni

Firtinaisigi ilerledikce kalitesi artan bir seri. Her kitapta bir oncekinden daha iyi bir yere cikiyor.

1 Beğeni

4.kitabın yazım süreci yüzde 20ye ulaşmış. Bravo sana koca Sanderson, tur bindirmeye az kaldı.

3 Beğeni

Bunu buraya bırakayım gerisini siz düşünün :slight_smile:

Kapağın sağ ucundaki mavilik ne alaka ya? Ayrıca ismin altındaki “ikinci roman” ibaresini acayip yadırgadım. önceki basımlardaki “cilt” tabiri bu kitapların içeriğinin ağırlığına daha uygundu, roman tabiri sanki ele ayağa düşmüş gibi hissettirdi.

1 Beğeni

Gri ağırlıklı olması güzel olmuş. Üst tarafdaki mavilik ve dediğiniz gibi ikinci roman yazması tuhaf olmuş. Ama genel olarak bakarsak tasarımı ilk kitaba göre daha güzel. Al beni diyor kitap :blush:

Konu Akılçelen olunca istediği kadar al beni desin. Bende zaten ilk iki kitap var ve 3 ne zaman çıkacak, nasıl bir boyut ve kapakla çıkacak, ikiye bölünecek mi bölünmeyecek mi derken iştah bırakmadılar sağolsunlar.

3 Beğeni

Jet motorlu sevgili yazarimiz 4. Kitabin ilk bolumunu editore teslim etmis ve ikinci bolume baslamis

5 Beğeni

Kitap 2020’ye gelecek gibi duruyor, hadi bakalım.

1 Beğeni