Fırtınaışığı Arşivi

Teşekkürler cevap için. Ben de Sissoylu’nun ilk iki kitabının yeni basımını aldım, okumak için 3. kitabın tekrar basılmasını bekliyorum. Şekilden şekile giriyoruz maalesef.

1 Beğeni

Instagram da birisini buldum böyle komik ve meme resimleri cosmere’ye uyarlıyor. Özellikle Brandon favorim oldu Türkiye’den bir kare olduğu için. :smiley:

8 Beğeni
4 Beğeni

Arkadaşlar selam. Fırtınaışığı Arşivi serisini geçtim ancak seri yeni baskıya girmiş galiba. Eski-yeni arasında tasarımın yanı sıra boyut farkı da var sanırım? Diğer sorum ise 2. kitap Parlayan Sözler yenilenmedi mi, kitap sitelerinde göremedim. Duruma göre siparişte 2. kitabı direkt iptal edeyim.

1 Beğeni

Evet, bildiğim kadarıyla henüz yenilemediler. Çok aksattılar her şeyi. Hem serinin yeni kitaplarını çok geç çıkartıyorlar hem de 3 keredir baskı yenilediklerinden mahvettiler seriyi. Bir türlü beli doğrulmadı serinin. Umarım o da yenilenir.

2 Beğeni

Bu mesajı üçüncü kitap için atmıştım. Galiba birinci ve ikinci kitap için de durum aynı.

1 Beğeni

Biliyorum soru biraz komik olacak ama akılçelenden bir haber var mı 4. kitabın ne zaman çıkacağına dair?

Akılçelenden cevap;
4. Kitap da mı çıktı? Brandon bi dur yaa.

4 Beğeni
  1. Kitap KoWT için isim daha oturmamış halen.
    Miscellaneous 2022 - Arcanum
    Shreyas Wajekar
    I’m just going to throw in a title suggestion for Stormlight 5. Knight(s) of Withered Truth(s).
    Brandon Sanderson
    That’s a good one. I’ve toyed with Knights of Woeful Truth for a while. That’s the frontrunner, but yours isn’t a bad one.
1 Beğeni

Çok güzel bir parlayan sözler sahnesi. Animasyon halinde fan çalışması yapılmış ve devamı geleceği söyleniyor. Umarım görsel dünyaya özellikle animasyon dünyasına biran önce katılır cosmere serisi.

2 Beğeni

Parlayan Sözlerin yarısına geldim ve benim hala kafam karışık ben bu seriyi sevdim mi sevmedim mi karar veremiyorum? Uzun aradan sonra günde 100 sayfa okuduğum ilk kitap ama ben hala konu açılmış gibi hissetmiyorum. Kendimi tam olarak hikayeye kaptıramıyorum. Objektif olarak baktığım da okuduğum en iyi Epik fantastik seri bu diye düşünüyorum(Grimdark ve diğer türleri katmadım) ama ben sanki Kara prizma, Zaman Çarkı ve Sissoylu gibi seriler benim için daha özel gibi ki bence Fırtınaışğı bu saydığım serilerin çok üstünde. Bu yazdıklarimdan seriyi beğenmediğimi çıkarmayın çok beğendim ama diğer seriler kadar özel hissetiremedi. Ben hep Sanderson en sevdiğim Epik fantastik yazarı olduğu için bu serinin benim için çok özel olacağını zannetmiştim.

Biraz içimi döktüm gibi oldu daha fazla içinizi karatmadan gidiyorum :joy::joy:

Beni seriye bağlayan kısımlar Kaladin ve Dalinar kısımları olmuştu. Özellikle evren tasarımını ve fantastiklik çeşitliliğini çok sevmeme rağmen bana hitap etmeyen karakterlerin bölümlerini okurken sıkılmıştım.

Son 300 400 sayfası aşırı epik. 4 kitap içindeki en aksiyon ve heyecanlı sahneler orada. Tabi daha 4.kitabin 3te 1ini okudum.

@swarf Kaladın fantastik edebiyata en sevdiğim karakterlerden biri. Birinci kitapta geçmişini okurken bayağı etkilenmiştim.

@Buyifix ben de 2. kitabın birinci cildini bitirmek üzereyim olaylar biraz daha ilginç hale gelmeye başladı. Bu sanderson’un ilk kitaplarının ilk yarısı bazen sıkıcı olabiliyor.

Bu arada Oathbringer nasıl? Bu bitince sıra ona gelecek. İnternete 3. Ve 4. kitabın daha kötü olduğuna dair yorumlar okudum.

1 Beğeni

3 4 kötü değil ama 1 2 kadar hızlı ve aksiyon dolu değil, daha çok cosmere evreninin ve roshar büyü sisteminin açıklamaları ile dolu. Yani evreni, gezegeni, büyü sistemini ve karakterleri daha çok inceleme ile geçiyor.

1 Beğeni

Anladım, teşekkürler. Bence Sanderson reis 5. kitaba hazırlanıyor bizi derinden vuracak olaylar yaşanacak. Sevdiğimiz birkaç karakter filan ölecek.

1 Beğeni

Kaladin ve shallan bence ölmeyecektir yaşları genç, dalinar / navani / jasnah’tan 2 si gidebilir. 5 ve 6.kitap arasında 15-20 sene süre olacak. Brandonda, RJ gibi. Unutmayın zaman çarkında tek bir ana karakter ölmüştü. Tahminim bu yönde.

1 Beğeni

Dediklerinizin hepsi doğru olabilir. Zaten şurada 5. kitaba çok kalmadı gibi 2-3 yıla çıkar. Yazar şimdi Sissoylu 7 kitabını yazıyor onu yazdıktan sonra başlar.

15 20 sene olacağından emin misin? Sanki zaman atlaması daha fazla olacak gibi hatırlıyorum.

Tamam bir Bela değil ama Egwene de ana karakter sayılabilir, iki demek daha doğru :stuck_out_tongue:

1 Beğeni