Fırtınaışığı Arşivi

Parshmen-Parshendi ırkı insan değiller, tasvirleri bolca yapılıyor. Figür olarak insan gibi olsalar da anatomileri falan farklı. Zaten biraz daha okursanız ilk kitapta Kaladin’in bölümlerinde ilginç detaylar var Parshendi hakkında insandan farklı bir ırk olduklarını açıkça ortaya koyan (Bölüm 59). İnternetteki bazı çizimler yazarın betimlediğini epey iyi yansıtıyor. Ben bayağı zorlanmıştım hayal ederken, ilginç bir ırk.

2 Beğeni

Spoiler kaçıncı kitapla ilgili

Spoiler yok neden blur yaptığımı bilmiyorum :joy:.

@leitastani @BlackOut cevaplarınız için teşekkürler.

1 Beğeni

Sanırım Brandon un eserleri hep birbirine benziyor çünkü Kralların Yollun da bazı şeyler sissoyluya çok benziyor.

1 Beğeni

Neresi benziyor Krallarin yolu ve Sissoyluda.

sazed filozof jasnahda öyle ,her iki kitapta da gruplar var (kelsier ve çetesi köprü 4 )iki kitapta da din sorgulama var .

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Tamamda onlar hemen her fantastik seride olan seyler. bahsettiginiz seyler icerik olarak birbirine benzemiyor ki

Evet haklısınz ama baska seylerde var. Sanki içimde olan bir şey kelimelerle anlatamıyorum sonuçta okuduğumuz şeyler Herkes de farklı tatlar farkı hisler bırakıyor degilmi.

İlk elantrisi okumuştum. Orada küçük küre şeklinde (ya da ben öyle hayal ettim, tam hatırlamıyorum) ruhlar vardı. Sonrasında kralların yoluna başladım ama orada da küçük ruhlar vardı :roll_eyes: dedim bu kitap da mı ötekine benzeyecek?! Ama neredeyse hiç alakası yoktu, sadece öylesine (olmasa da) kurguda yer alan detaylar gibi görün onları bence…

Sonuçta aynı yazarın kaleminden çıkmış kitaplar, üstelik aynı evrende geçiyorlar. Bunları ufak detaylar olarak görün bence de, küçük göndermeler gibi.

Bakin mesela bazi benzerlikler var bunun gibi. Kozmer baglantisi sebebiyle onemli. Elantrisdeki seonlar, firtinaisigindaki spren ile temelde ayni sey. Bazilari bilincli olarak koyulmus benzerlikler.

Kitaplarda ogrenemeyeceginiz bir ayrinti vereyim. Aluminyum hic bir kozmer gezegeninde buyuden etkilenmez.

5 Beğeni

Hemen aklıma gelmısken yazayım elend ve vin in tanışması ile shallan ve kabsalın tanışması benzer olmuş . Ve Teft ile Clubs Boynuzyiyenli ile Ham benzer .Dün bir türlü aklıma gelmedi.

Eh, Elend’la Vin’in nasıl tanıştığını hatırlamıyorum ama sonuç olarak aynı kişinin kitapları bunlar. Ama Brandon Sanderson bu konuda kendini epey geliştirmeye başladı bence, bu tip şeyleri bilinçli yapıyor da olabilir ancak artık o kadar çok değiller, eski kitaplarındaki gibi belli emalar fazla göze batmıyor bence.

1 Beğeni

venture balosunda tanışmışlardı balkon gibi bir yerde

Buda Oathbringer beklerken ağaç olanlara gelsin

Flood yapmaktan nefret ediyorum ama bunu yazmazsam olmaz.

Hayır dostum dedi akıl ayağa Kalkarak .Ben gerçek adımı terk etim .ama tekrar görüştüğümüz zaman ,bana bana hitap etmen için akıllıca bir tane düşüneceğim . O zamana kadar , Akıl yeterli olur .ya da eğer istiyorsan bana Hoid diye diyebilirsin.

Tahminlerimde hakliyidım .

AMA KAPAĞI KÖTÜ OLMUŞ TEŞKİ ÖNCEKİLERLE AYNI ŞEKİLDE İLERLESEYDİ GÜZELLİK BOZULUYO.
@Muhammed_Deger

Eren bir an Oathbringer çıkıyor sandım yüreğime indi .Bu warbreaker kitabı biz dünden beri ne tartışıyoruz Brandon Sanderson - Muhammed_Deger tarafından #49

Şaka filan mi yaptın ?

Aynı şekilde ilerlemeiş zaten buda berbat savaskıranın ki de berbat . Tek sevdiğim sissoylu 1. Kitabı ve sissoylunun 2.çağını konu alanlar.

Lan ben o kadar şey yapmışlar oathbringer çıkıyo sandım :frowning: siliyimde küfür yemiyim şimdi :smiley:

1 Beğeni