Forum Klişeleri

Bence forumların klişesi yazım yanlışı takip edenlerdir. HOM YONLOŞ YOZOYOR HOM DO COVOP BOKLOYOR. YOZONO DOZOLT OYLO GOL. YOZMOYO OĞRON ONCO. Bu şahsiyetler klişedir, genelde IQ seviyeleri düşük olur. Söyleyecek sözleri yoktur. Dil onlar için kurallar bütünüdür. Dili yuğurmazlar. Dille oynamazlar. Bazı beyler kurallar belirlemişlerdir ve bu kurallara uyulmak zorundadır. Halbuki “bazan” gereksiz yerde virgül kullanmak gerekir. Bu hoştur, ve cümleye farklı bir anlam katar. Anlayana tabii ki. Bu gibi şahsiyetler, hayatlarında da mutlu değillerdir. Kurallar dostlar. kurallar. Anlatmaktan zevk alan insan, dili söküp atmak ister. Yırtmak ister dili. Yetmez ona çünkü. Kurallar mı? Kurallar avam içindir. Dilin kuralı olmaz. Var olduğunu söyleyen de bedbahttır. En uygun nasıl anlaşılabileceğimi düşünürsem öyle yazarım ben, gülüp geçerim bu klişe tiplere. Bazen benim yazımı da düzelttikleri oluyor bu beynini kullanmak konusunda muktedir olmayan çürüklerin. Belki de hayatları boyunca tek başarıları üniversite sınavında Türkçede yaptıkları yüksek nettir.

Ama anlatamazsın anlamak istemeyene anlatamazsın anlamak isteyene de belki hiçbiri düşünemediğini düşünmediği için düşünemiyordur. Kaderdir dostlar anlamak, herkese nasip olan bir şey değil.

Samuel Efendi İle İftara Doğru Karakter Analizi

Bu güzel aşağılamanız için teşekkür eder size çürüksüz bir dünya dileriz. :slight_smile:

1. Türkçe kurallarına uymak zorundasınız.
  2. Kayıp Rıhtım Forum’da bir nefret söylemi geliştiremezsiniz. Bir ırkı, dini, topluluğu, cinsiyeti, yönelimi, sosyal sınıfı aşağılayamaz, hedef gösteremez, alay konusu edemezsiniz.
  3. Argo, kaba sözcük ve küfür kullanamaz, diğer kullanıcılara karşı saldırgan bir tutum geliştiremez, kullanıcıları tehdit edemezsiniz.

İyi niyetimizin ve hoşgörümüzün de bir sınırı var.

15 Beğeni

İnsanlara hakaret edenlere fazla hoşgörü göstermek de bu forumun klişelerinden galiba.

Bu yazı “hayatımda gördüğüm en saçma şeyler” listesinde başlara oynar gerçekten. :sweat_smile:

6 Beğeni

Dili çok iyi yuğurup yırtmışsın, tebrikler, ama dediklerinden bir b.k anlaşılmıyor. Bir dahaki sefere biraz daha az yuğurursan avam olarak seviniriz.

Birkaç ay önce Atatürk’e hakaret ettiğin için uzaklaştırma almamıştın ama şimdi Türkçeyi düzgün konuşanlara hakaret ettiğin için susturuldun. Kader.

Not: Türkçede yüksek net yaptım.

21 Beğeni

Uzunca ciddi bir cevap yazılır ama seviyemi düşürmek istemiyorum. Güldüm geçtim. Ciddi anlamda güldüm. Komik çünkü.

Ne alakası var ya. Benim favori padişahım II. Abdülhamit bir kere.

2 Beğeni

Neyse sonra yine konuşuruz. Şu an yazım konusu açılmış yine :grimacing: hep de hangi konuya yazsam orada oluyor bu olaylar, yine olay buradan döner dolaşır bir şekil bana ulaşır :sweat_smile:

1 Beğeni

Forumda kaç kere gördüm artık biri bir konuda çok yanlış düşünce yapısına sahipse her konuda kendisini belli ediyor. Tabi hayatda da bu böyle. Black Mirror bir bölümünde istemediğin insanları engelliyordun ve onlar sana görünmez, duyulmaz oluyorlardı, sen de onlara. Sevdiklerimi alıp o teknolojinin geliştiği döneme ışınlanmak istiyorum.

2 Beğeni

Her yere kaos tohumları ekiyorsun melih, çok fenasın xd

1 Beğeni

Paratöner gibiyim, bir şekilde çekiyorum :joy:

1 Beğeni

Ben bu başlığı neden daha önce görmedim?

Neden hiç kimse @Agape’nin “Bunun bir bedeli olur” sözünü yazmadı?

Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

:joy:

5 Beğeni

Kurbağa olmaktan korkmuşlardır ki bu forumda kurbağa olmak ya da olmamak da bir klişedir.

3 Beğeni

Çünkü bu bir klişe değil, karakteristik bir unsur xd

1 Beğeni

Olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu. :smile:

2 Beğeni

Belli üyelerin sık tekrarladığı sözler klişe sayılıyorsa benim aklıma gelenleri yazayım. Bunları kötü anlamda yazmıyorum sadece çok tekrarladığını gördüğüm bazı şeyler.

@nefarrias_bredd “bütün pantheonlar bize yardım etsin” veya türevleri. Bir de odin falan geçen mesajlar vardı ama onlar bu kadar çok değildi sanırım. Kelimelerin yarısının İngilizce olduğu, karşıdakine hocam denen ve yazılım benzetmesi kurulan bir mesaj okuduysanız o da muhtemelen @nefarrias_bredd’indir. :slightly_smiling_face:

@kitapdeposuu “Nöbet çıkışı hediye gelen kitaplarım” Banlandı da kurtulduk. Ama hala geyik bitmedi o yüzden klişe sayılabilir.

@arcade “Power Rangers” Uzun uzun açıklamak gereksiz bence. Muhtemelen bu listenin en sık tekrarlanan klişesi bu. Dizi başlığında Power Rangers, müzik başlığında Power Rangers müziği, son alınan kitaplarda Power Rangers çizgi romanı, bugün bunu öğrendim başlığında Power Rangers oyuncuları hakkında trivialar vb. @Arcade forumda tek bir şeyin en fanı olan üye olabilir. Belki @Akuma_Blade’in Gundam fanlığı daha üstte olabilir gerçi şu an emin olamadım.

@Vector “Bu mesaj 24 saat içinde silinecektir” Başka bir başlıkta daha aynı geyik yapılmıştı sanırım ama yazmasam olmazdı. @Vector en çok sayıda mesaj silern üye olabilir. @Agape bu tarz bir istatistik var mı elinizde? İkinci kim merak ettim. :grin:

Ben bu işi sevdim. Aklıma gelen başka güzel klişe olursa onları da yazarım. Şimdilik bu kadar yeter.

20 Beğeni

Teessüf ettim abi, @arcade “average Power Rangers fan”, bendeniz “average Gundam & Kamen Rider enjoyer” olabilirim sadece.

Bana göre forum klişeleri:

@Kehribar 'ın forumda ne yapsam, ne etsem bana like atması. Kusura bakma abi, standartlarımı düşürüyorsun böyle.
@Expelliarmus 'un normie izleyici yetiştirme kurumu gibi çalışması
@ojela Tek kitap okumadan insanlık tarihini değiştirecek edebi eser yazacağını savunup durması. Üşüyoruz reyiz, özlenmiyorsun gerçi.
@Aviendha Anladık evlisiniz de bu kadar bariz belirtmek… Bilemedim.
@Agape İş dönüşü bir yorgunlukla eve gelip de bir paragraf yazımda “bir çok” yerine “birçok” yazınca Stuka’larla, Tiger’larla blitzkrieg başlatıp edit’lemesi. Seviliyorsun.

6 Beğeni

Ahaha demek beni öyle görüyorsun. :smile::smile: Daha önce de bu konuyu konuşmuştuk aslında. Bir şeyi sırf popüler kültür diye sevmiyorum, seviyorsam neyini sevdiğimi ifade ediyorum. Aksi halde şu anda Aot 4. sezonu fanlarına veya Kimetsu no Yaiba fanlarına katılmış olurdum.

2 Beğeni

Yok o işin latifesi. Görüş çeşitliliği daima iyidir. Herkes senin gibi düşünürse ne yazabilir, ne söyleyebilirsin ki?

2 Beğeni